Валдорфска педагогика

  • 11 694
  • 79
  •   1
Отговори
Внимателно прочетох всичко изписано по темата.
Децата ми са на 4 и 5 години. Посещават държавна детска градина, 3 дни в седмицата. През останалото време им организирам пикници и екскурзии на Витоша, в Рила и Родопите. Не работя. Това ми дава възможност да им отделям повече време и внимание.
Проблемът обаче е следният. След 2 години, синът ми тръгва на училище. Виждам, че има мами запознати с валдорфската педагогика, която аз изцяло подкрепям. И въпросът ми е - ще има ли такова училище във България? Четох някъде, че се очаква да отвори врати през 2009 година, но ако някой може да ми даде повече информация, ще му бъда благодарна.
Благодаря ви предварително.
 

# 1
  • Мнения: 1 561
И на мен ще ми бъде интересно това....

# 2
  • София
  • Мнения: 5 184
Моето дете е във валдорфската детска градина и чакам да се организира и валдорфско училище.
Но дори и да не беше, подкрепям алтернативните видове педагогика. И се надявам да не се заключват такива теми.

# 3
  • Мнения: 2 282
ОП, кажи нещо повече за детската градина?

# 4
  • Sf
  • Мнения: 978
Бяха ни поканили на празник в тази детска градина - много ни хареса!

Празничната маса беше изцяло дело на родителите. Самият празник беше в двора, децата можеха да си тичат на воля. Никой не ги измъчваше с официални дрехи и рецитали (не съм фен на такива и бях приятно изненадана).

Впечатлението беше като от едно голямо семейство - деца на различни възрасти са в една група, всичко правят заедно, големите си играят с малките.

Там разбрах, че скоро ще откриват валдорфска ясла. Там ще сме.  Peace

# 5
  • Мнения: 4 392
Внимателно прочетох всичко изписано по темата.
Децата ми са на 4 и 5 години. Посещават държавна детска градина, 3 дни в седмицата. През останалото време им организирам пикници и екскурзии на Витоша, в Рила и Родопите. Не работя. Това ми дава възможност да им отделям повече време и внимание.
Проблемът обаче е следният. След 2 години, синът ми тръгва на училище. Виждам, че има мами запознати с валдорфската педагогика, която аз изцяло подкрепям. И въпросът ми е - ще има ли такова училище във България? Четох някъде, че се очаква да отвори врати през 2009 година, но ако някой може да ми даде повече информация, ще му бъда благодарна.
Благодаря ви предварително.
 

elielc01 , можеш да питаш тук , дали информацията ти отговаря на истината. Peace

Искрено се надявам,  такива учебни заведения да бъдат открити и в други градове.   Hug

В тази тема писах вече, но сигурно мастилото е било симпатично. Mr. Green


# 6
"деца на различни възрасти са в една група, всичко правят заедно, големите си играят с малките"
Не виждам някакъв смисъл от подобна идиотия. Килийните училища са отречени в България още преди един век. Завъщането им след т.н. Демокрация в малките градове и села доказа пълната безпредметност деца на различни възрасти да се обучават заедно.
Рециталите и другите колективни публични изяви на децата им дават ценен опит да се интегрират в обществото и да могат да се иразяват публично!
Педагогическият процес е наука, а не свободно творчество. Пораженията нанесени на детето от неправилното му прилагане дават отпечатък за цял живот!
Помислете малко! Това, което вие приветствате е метод отпреди 100 години. Извинявайте, но науката и обществените отношение доста са мръднали напред от тогова.

# 7
Рециталите и другите колективни публични изяви на децата им дават ценен опит да се интегрират в обществото и да могат да се иразяват публично!
Педагогическият процес е наука, а не свободно творчество. Пораженията нанесени на детето от неправилното му прилагане дават отпечатък за цял живот!
Те-това изказване ме провокира да потърся информация по темата, защото въобще не приемам нито едно от горните становища, тоест едно приемам - за пораженията от неправилната педагогика.

# 8
  • Мнения: 4 392
Гостът май се почеса по езика.
 ooooh! Whistling Joy
За стойностните,истинските  и естествените неща няма време и епоха, Милене!

# 9
  • Мнения: 2 401

Впечатлението беше като от едно голямо семейство - деца на различни възрасти са в една група, всичко правят заедно, големите си играят с малките.

Преди няколко месеца писах за  една частна занималня, за която силно се съмнявах, че е организирана от СЕКТА!  Тогава няколко мами в темата направиха аналогии с въпросната педагогика.
Аз не съм анонимна, нямам задни мисли, просто ви препоръчвам да проучите много добре всичко преди да  поверите детето си.

# 10
Не разбирам. Задавам, конкретен въпрос. С какво предизвиках полемика? Не задължавам никого да споделя възгледите ми. Не моля непознати за симпатия.
"деца на различни възрасти са в една група, всичко правят заедно, големите си играят с малките"
Не виждам някакъв смисъл от подобна идиотия. Килийните училища са отречени в България още преди един век. Завъщането им след т.н. Демокрация в малките градове и села доказа пълната безпредметност деца на различни възрасти да се обучават заедно.
Рециталите и другите колективни публични изяви на децата им дават ценен опит да се интегрират в обществото и да могат да се иразяват публично!
Педагогическият процес е наука, а не свободно творчество. Пораженията нанесени на детето от неправилното му прилагане дават отпечатък за цял живот!
Помислете малко! Това, което вие приветствате е метод отпреди 100 години. Извинявайте, но науката и обществените отношение доста са мръднали напред от тогова.
Вие, се изказвате неподготвен. Много майки писаха по тази тема. Основите на педагогиката, която Вие не разбирате, вече са обяснени в този форум. Защо не си направихте труда да почетете. Ще Ви го кажа с две думи - в основата на тази педагогика е ЛЮБОВТА. Любовта към ЧОВЕКА, към ИНДИВИДА. И това, драги ми Гост, ни връща не 100, а хиляди години назад.

# 11
  • Мнения: 2 401
..Ще Ви го кажа с две думи - в основата на тази педагогика е ЛЮБОВТА. Любовта към ЧОВЕКА, към ИНДИВИДА. И това, драги ми Гост, ни връща не 100, а хиляди години назад.

Ааааа ясна е работата.. . забрави какво съм писала.

# 12
Мога да започна да обяснявам. Но това ще прозвучи като извинение. А аз не искам да се извинявам.
Мога да Ви дам километри статистика. За насилието в училищата. За неграмотността на абитюрентите.
Мога да Ви посоча причините за влошаването на образованието, защото това е не само държавна, но и световна политика.
Мога да Ви кажа, че необразования, беден човек е по-лесен за манипулиране от другия с добро образование. Но няма да го направя.
Защото Вие не желаете да ме чуете. Защото Вие сте продукт на тази политика. И аз не Ви се сърдя. Напротив - уважавам желанието Ви да защитите това, в което вярвате. Не Ви осъждам и не Ви поставям етикети.
Моля Ви, не го правете и Вие. Защо това няма да промени убежденията ми.
Просто ми създавате известно неудобство. Аз съм зает Човек, влизайки във форума, чета темите, които ме интересуват. Цялата тази "плява" отнема от времето ми. Намерете си хоби. Нещо, което ще Ви ангажира така, че да научите и прочете всичко за него.
А до тогава.
Искрено Ваша Елица Цакова - не сектантка.



# 13
  • Sf
  • Мнения: 978
Впечатлението беше като от едно голямо семейство - деца на различни възрасти са в една група, всичко правят заедно, големите си играят с малките.

Преди няколко месеца писах за  една частна занималня, за която силно се съмнявах, че е организирана от СЕКТА!  Тогава няколко мами в темата направиха аналогии с въпросната педагогика.
Аз не съм анонимна, нямам задни мисли, просто ви препоръчвам да проучите много добре всичко преди да  поверите детето си.

Валдорфската градина НЕ Е секта, нито се организира от секта. Градините са дело и инициатива на родителите, които - видях ги лично - са съвсем нормални хора.

# 14
  • Sf
  • Мнения: 978
"деца на различни възрасти са в една група, всичко правят заедно, големите си играят с малките"
Не виждам някакъв смисъл от подобна идиотия. Килийните училища са отречени в България още преди един век. Завъщането им след т.н. Демокрация в малките градове и села доказа пълната безпредметност деца на различни възрасти да се обучават заедно.
Рециталите и другите колективни публични изяви на децата им дават ценен опит да се интегрират в обществото и да могат да се иразяват публично!
Педагогическият процес е наука, а не свободно творчество. Пораженията нанесени на детето от неправилното му прилагане дават отпечатък за цял живот!
Помислете малко! Това, което вие приветствате е метод отпреди 100 години. Извинявайте, но науката и обществените отношение доста са мръднали напред от тогова.

Градината е частна и доброволна, насила никой не те кара да си водиш децата там. Щом за теб е идиотия, прекрасно, запиши си детето в нормална градина, с телевизор, камери във всеки ъгъл, нервни лелки и пр. красоти на правилния педагогически процес. Нека децата ти рецитират и се изявяват публично, живеем в теоретично свободна държава, имаш избор.

Във Валдорфската градина всички действия имат смисъл и обяснение, което госпожите веднага ще ти дадат, ако ги попиташ. Попитай която и да е госпожа от нормална градина, защо върши това или онова с децата. Съмнявам се да получиш смислен отговор. Така че Валдорфската педагогика е много повече наука, отколкото "съвременните" педагогически похвати, лансирани от "образователното" ни министерство - на практика, хора, ходили на градина вероятно през по-миналия век.

Общи условия

Активация на акаунт