Много неприятен зъбен проблем - / падане на емайла /

  • 2 065
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет,
Не знам откъде да започна, но много бих искала да получа съвет от специалист или от хора, страдащи от този проблем.

Всичко почна преди около месец при махане на зъбния камък, когато ми установиха падане на емайла и наслояването му в основата на зъба. Много прилича на зъбен камък, но, уви- не е.  Cry

Пак от около месец- два страдам от чувствителни зъби- оказа се, че е от това.
Лекуващият ме зъболекар каза, че досега не е виждал пациент с подобен проблем и не знае какво да ме посъветва, препрати ме на гастроентеролог.
И аз предполагам, че е някакъв проблем със стомашния рефлукс или нещо подобно. За по-сигурно ще отида при няколко специалиста, за да потвърдят диагнозата.

Много моля- ако някой е имал подобен проблем на главата, да сподели. Каква се оказа причината, лечение и т.н.?

Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Причината най-вероятно е стомашния рефлукс. Лечението е възстановяване на загубения емайл с директни реставрации.

# 2
  • Мнения: X
Сърдечно благодаря за отговора, Зара.
Сега съм малко по-спокойна. Бая се наплаших, защото лекарите ми заявиха, че ако проблемът продължава мога да загубя зъбите си бая скоро. А съм едва на 26.  Sick

Усмихнат ден!    bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Проблема е доста сериозен и изисква своевременно и качествено лечение. освен това от изключителна важност е и диагностиката и установяване на причините. Съществува т. нар. оклузален трвматизъм. Състояние, което често се неглижира и не се лекува, а води до много сериозно проблеми, които са почти без лечение. Така че не е страшно, ако се хване на време проблема и се лекува правилно.

Общи условия

Активация на акаунт