Баница с майонеза, как?

  • 2 858
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
Този вариант никога не съм го пробвала, знам само, че се прави такова нещо, но как? Купила съм майонезата и корите, кои са другите продукти?
Пуснах търсачка, но нищо не открих.

# 1
  • Мнения: 27 524
Баница с майонеза

Продукти:

 1 пакет кори, от големите
 1 кофичка майонеза Краси
 2 яйца
 300-400 гр. сирене
 мазнина за намазване на тавичката

Начин на приготвяне:
След като се намаже тавичката с мазнина започват да се редят корите една по една, като върху всяка кора се ръси сирене-корите не се мажат с мазнина.
След като се наредят корите баницата се нарязва на парчета и се залива отгоре с майонезата, в която се слагат яйцата и вода колкото е била майонезата в кофичката.
Оставя се баницата да поеме майонезата, за около 30 минути, след което се слага да се пече.

Продукти:

Кори за баница
1 опаковка майонеза
олио
сирене

Корите се отварят и там,където са били сгънати,се нарязват на дължина.Получават се 3-4 ленти от кори.
Взимат се по 2 кори и по дължината им се слага олио и сирене.Завиват се на рулце,или на триъгълниче.
Готовите банички се нареждат в тава.Заливат се с майонезата,разредена с вода(почти 50/50 е съотношението майонеза-вода)и се пекат до зачервяване.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188916

Баница с майонеза

ПРОДУКТИ:
1 пакет тънки кори – Бела
1 кутийка майонеза – обикновена
200 грама сирене
1/2 бурканче кисело мляко
малко сода бикарбонат

ПРИГОТОВЛЕНИЕ: Майонезата се смесва със сиренето. В киселото мляко се поставя содата и се прибавя към майонезата.

Дъното на тавата се намазва леко с олио без да се поръсва с брашно. Редят се последователно три реда кори /без да се мажат с мазнина/,след трите реда кори се разстила сместа и отново се поставят три реда кори, отново сместа. Най отгоре остават корите и леко се намазват с мазнина. Пече се в предварително загрята фурна около 20 минути, като се наблюдава от време на време да не загори горния слой – да е равномерно изпечена /отдолу, в средата и отгоре/.

Консумира се с айран /разредено кисело мляко с вода – мътеница/

Изключително приятен вкус!


# 2
  • София
  • Мнения: 748
Благодаря, Блонди, ще пробвам днес или утре и ще се отчета!

# 3
  • Мнения: 27 524
 Hug  Обезателно кажи, аз не съм правила, да знам дали да пробвам изобщо  Grinning Рецептите ги копнах от нета  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Майка ми правеше по едно време баницата с майонеза, по последната рецепта на Блонди с киселото мляко, но сега престана, не е лошо, пробвайте, аз лично у дома си правя баницата с масълце, сирене и яйца и сода, прясно мялко, олио само за намазване на тавата  Peace

# 5
  • Мнения: 371
Аз пък я правя така:
Слагам малко натрошено сирене на корите и ги навивам.Подреждам в тавата,като за вита баница.Готовите кори заливам с заливка от 4 яйца,една кофичка майонеза Краси и 200гр.газирана вода.Пека на 180гр.

# 6
  • Мнения: 1 234
Аз я правя по подобен начин, навивам корите с плънка от около яйца и сирене. Заливам с 1 яйце разбито, 1 майонеза и 1 газирана вода малка. Оставя се така да попие около половин час, след което се пече в предварително загрята фурна на 180-200 градуса. И новогодишната баница я правя такава, страва много вкусна.  Peace

# 7
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз я правя така
Финни кори нареждам със сирене и навивам.
Редя ги една до друга в правоъгълна тавичка
Нарязвам на парчета.
Поливам с майонеза + вода 1:1.
То
Идеята е ,че майонезата е с яйца и затова не се слагат яйца.
Много е вкусна .Като запеканка-мекичка е.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз правя баницата, като намазвам майонезата между корите, заедно със сиренето. Без допълнително мазнина. Заливам отгоре с разбито 1 яйце, кисело мляко и щипка сода.
Каквато и баница да направя, като извадя от фурната, обръщам обратно и става поне двойна.

# 9
  • София
  • Мнения: 748
Благодаря ви, момичета, направих баницата и определено се подобри вкуса, не бих казала, че стана тежка. У нас се ядат много тестени изделия и този вариант определено ще влезе в менюто. Пак благодаря за бързите отговори и голямата активност. На вас може да се разчита.
Между другото сложих и яйца, все пак, за допълнителен разкош!

# 10
Продукти:
1 пак. кори за баница
3 яйца
1 кофичка майонеза
1 кофичка кисело мляко
300 гр. сирене/ при мен е на око, ако решиш да сложиш повече няма да сбъркаш Simple Smile/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Приготвяш си смес от яйцата,  майонезата, киселото мляко и  натрошеното  сирене. Разгъваш корите и върху листа, който е най- отгоре поръсваш без да размазваш дори 2 с.л. сместа. Завиваш като на руло с широчина около 3 см. / това се прави, защото от широчината с която се навива зависи после и височината на самата баница Wink/ . След това така навития лист се завива по рехавичко на охлювче и се слага в подмазана с мазнина тавичка, но не прекалявайте с количеството на мазнината. Така подредени в тавата всички завити охлювчета се поръсват всяко с по 1 с.л. от сместа помежду гънките. Мята се във фурната - при мен се получава по- добър резултат, като я метна на 220 С, а после позачервена да намаля температурата вече и само още едно уточнение аз обръщам накрая баницата  Peace
 Опитайте и не се плашете от дългото обяснение Simple Smile вкусна и с премерено количесво мазнина въпреки майонезата  Wink

# 11

Общи условия

Активация на акаунт