А как сте със суеверието

  • 1 517
  • 12
  •   1
Отговори
 О Боже, понякога си мисля, че нещо не е наред с мен. Особено от както го искам този втори бебок. Правя някои дребни ежедневни неща неща по определен брой пъти. Правя това, което съм правила преди 9г. когато забременях без проблен с дъщеря ми, като си мисля, че това ще донесе за втори път щастието, но май май само се затормозявам. Дали и при Вас е така?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Ами не съм суеверна, но по едно време си мислех, че ще зачена по същото време като с първото дете - м. декември. И даже сън бях сънувала, че раждам през септември. И като ме навести отново лелката - голямо разочарование беше. Ама сега ми е кеф, че е лято, отслабнах с 2 кг и си влизам прекрасно във всички дрехи, а някои даже са ми широки. Та това ме радва, като няма какво друго...

# 2
И аз така. Радвам се на кантара и си мисля за това колко е хубаво,че съм поотслабнала(не колкото трябва, но все пак). Не съм и предполагала, че вторичния стерилитет може да съкрушава така. Работя си и си мисля, колко беше хубаво когато мъничката беше един малък сладък бебок. Липсва ми. Обичам децата и ако мога бих родила не още едно, а две-три.  Добре, че работата ми е доста отговорна и понякога забравям. Да но това кога трябва да ми дойде никога не забравям и започвам предварително да мисля дали не пих лекарства, дали не направих нещо дето не трябва, май се чувствам малко странно, дали пък не е станало. Ооооо това е много неприятно. Трябва да си помагаме с позитивни мисли. Това е много важно.

# 3
  • Мнения: 1 313
определено мисля че тези неща със суеверието затормозяват

# 4
Истина е че е затормозяване, но е някак подсъзнателно. Както сънищата. Без да искаш ти се потдаваш на неща, които много добре знаеш, че едва ли ще помогнат, но всяка жена има вътрешна интуиция и часовник, който явно контролира хормона на емоцията и това усилва желанието и от там тези щуротии се раждат в главатати. Не, че съм им подвластна на тези суеверия, но просто се улавям как без да искам и несъзнателно го правя. Това е като прескачането на каналните шахти по улицата Laughing
Боже на какво е способна една жена, за да създаде живот.

# 5
  • Мнения: 355
Мама Надя, ти поне ходиш на работа и мислиш за други неща. Имаш си и първо дете, а бебока ти ще дойде, когато трябва. А аз... Сесията ми приключи вчера. Нямам работа и се чудя дали да търся, защото от този месец започнахме да бебеправим. Но не съм бременна - правих си тест. И сега какво - ни така, ни така. Знам ли кога ще реши да дойде.
Затова, ходи си на работа и чакай, поне имаш и за друго да мислиш.
И успех, дано скоро те зарадват двете чертички.

# 6
  • Мнения: 3 376
Мира, съветвам те да почнеш работа не въпреки, а именно защото сте почнали да бебеправите! Повярвай ми, няма по-добра стратегия от това да си ангажираш вниманието с неща далечни от бебеправенето! Почвай смело някаква работа и мисли само за нея (и мъжа си). Другото само ще дойде! Whistling

# 7
  • Мнения: 355
Благодаря за съвета, Grizabella! Ще търся, дано да намеря. Иначе по цял ден не мога да се откъсна от този форум на мамите. Голяма мераклийка съм.

# 8
  • Мнения: 3 376
Ами то от форума спасение няма - виж на колко сме много дето хем ходим на работа, хем четем тука. Ама пак е доста по-добре, от колкото да бъдеш тотално обсебена от идеята за бебето.

# 9
  • Мнения: 1 419
според мен всеки си има някакви дребни суеверия, но те ОПРЕДЕЛЕНО ПРЕЧАТ  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 257
  Когато бях бременна измислих име на бебето още, когато бях в четвърти месец и оттогава започнахме да го наричаме по име. А дрешки започнах да му купувам още в самото начало. Мисля, че суеверията само пречат.

# 11
  • Мнения: 1 951
Моите суеверия пък се проявяват по друг наЧинЧ като zапоЧнахме с бебеправенето (преди блиzо година и половина) всеки месец след овуто zа по сигурно спирах да пия всякакъв алкохол, да вдигам тежко и т.н. А то не идва бебЧето и не идва  Sad Та реШих да спра да се паzя Чак толкова, дано дойде, но уви... Мисълта ми е със суеверие или беz, Ще си дойде когато му е времето и май наистина само се тормоzим  smile3518

# 12
И за да приключим с темата ще Ви кажа, че скоро четох в списание "Журнал" по темата. Там има интервю с едим църковен служител, който обяснява, че суеверието е нещо неприето от православието и че в Библията пише, че който практикува предсказания и изпълнява някакви суеверни ритуали е цитирам "гнусен пред Господа". След това има и изказвания от специалисти психолози, които казват, че това спъва нормалното развитие и протичането на нормалните процеси в ежедневието, тъй като подсъзнателно ние заобикаляме без да искаме вярната посока, смятайки, че това е в разрез със суеверието.
Така че МОМИЧЕТА нека да избием от главите си тези натрапчиви и досадни мисли. ЩЕ УСПЕЕМlove001

Общи условия

Активация на акаунт