Дуфастон-по кратък цикъл

  • 10 220
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
От скоро съм във форума. Въпросът ми е дали на някоя от вас дуфастонът е предизвикал по-ранното идване на менструацията. Като цяло менструацията ми е нередовна, има периоди в които е била редовна, но цикълът ми е бил 30-36дни. Преди няколко години при изследване на няколко хормона се установи че прогестеронът ми е в нормата на все пак нисък. Бях пила едни билкови таблетки/по препоръка на моя близка /съдържаха пресована пупалка и витамин Е/, които за няколко месеца /2-3/ ми регулираха менструацията. В последствие след  6-8м. спрях да ги пия и постепенно цикълът ми пак стана нередовен. Тези таблетки вече не ги внасят, но не това е въпросът. Наскоро след поредното закъснение бях на гинеколог, прогестеронът уж беше пак в норма, но нисък /0.77 забравих мерните единици/. Лекарят ми каза, че с дуфастон за 3м. ще се регулира цикъла. За да ми дойде ми изписа 5дни 3х1. 5 дни след като ги изпих ми дойде. След това трябваше да ги пия по схема от 14 до 25ден на цикъла по 1таблетка. Е да обаче ми дойде на 19 ден от цикъла, и то доста обилно. От приема на тези първите 5 хапчета до сега гърдите ми са надути и напрегнати. Следях си БТ но не установих овулация. В деня, в който ми дойде ми беше доста слабо /за разлика от следващите дни/ и БТ беше спаднала от 36.9 на 36.6, тъй като си помислих, че все пак може да е овулация си направих тест /лентичка/. За разлика от предишните дни, когато си бях правила тестове този път чертичката беше почти еднаква с контролната, а при предните трябваше да се взирам, за да я видя. И тъкмо се зарадвах, а то какво се оказа. Някой има ли представа на какво може да се дължи?

# 1
  • Мнения: 2 517
Здравей, пила съм дуфастон от 15 докато ми дойде два месеца. Редовен цикъл от минимум 28 дни. На първия цикъл с прием на дуфастон ми дойде на 25 ден, а на втори 21 ден. Въпреки мнението на лекаря, да продължавам с дуфастона, спрях всичко и слава богу след един месец - третия пак на 21 ден, сега вече съм на 25 ден.
Доколкото ми е известно, приема на дуфастона започва след регистрината овулация, и неправилно някои доктори го назначават от еди кой си до незнам кой си ден. Според мен само се влошава картинката така.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз имам дълъг цикъл, който след като започнах да пия сиофор стана приемлив- до 40 дни, сега съм на Утрогестан от 2 месеца, първия месец ми дойде на 30 ден, което з амен е супер, втория месец явно имаше някакво оплождане, защото ми дойде чак на 36 ден и то след като го спрях.
Пия го от 16 ден на цикъла.
А всъщност не разбрах лекарят ти каза ли на какво се дължи нередовната менструация?

# 3
  • Мнения: 18
Доколкото разбрах според гинеколога неродовния цикъл е вследствие на по-ниския прогестерон, но като чета във форума за зависимоста между хормоните смятам, че трябва да има причинно-следствена връзка с друг хормон. Всъщност ми дойде не на 19, а на 20 ден, но то е същото. Ще видя при този цикъл как са нещата.

# 4
  • Мнения: 133
здрасти айки! По някой път дуфастона действа така.Не се притеснявай,преди два месеца и аз го пих и ми дойде на 21 ден,а цикъла по принцип ми е 26-28 дена.Но при всеки организъм е различно.попитай лекаря си да ти обясни по-подробно за хормоните!Успех!!!!!!!!!!!

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мила, като ти гледам глафиката незнам дали проблема е евентуално в прогестерона или дуфастона, но определено не си имала овулация.
здрасти айки! По някой път дуфастона действа така.Не се притеснявай,преди два месеца и аз го пих и ми дойде на 21 ден,а цикъла по принцип ми е 26-28 дена.Но при всеки организъм е различно.попитай лекаря си да ти обясни по-подробно за хормоните!Успех!!!!!!!!!!!
Няма логика в това. Освен ако си го пила няколко дни и си го спряла и след това да ти е дошло!!! Нали затова се пие Дуфастона да ти поддържа лутеалната фаза.

# 6
  • Мнения: 18
И аз по графиката не виждам овулация. Дуфастона започнах да го пия от 14 ден на цикъла и на 20 ден ми дойде, като не бях го спирала. Тъй като сутринта на 20 ден ми течеше слабо, си пих хапчето. На 21 ден вече си ми течеше обилно, затова и спрях да го пия. Изследвани са ми LH, FSH, тестостерон, пролактин на 4 ден от цикъла /не при този де/ и си бяха в норма. Забелязвам, че този цикъл започва с по-ниска БТ от миналия. Тъй като я меря от миналия цикъл още е рано да изказвам предположения. Надявам се всичко да се нормализира. Ако не забравя утре мога да напиша стойностите на хормоните.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Може би проблемът е в дозировката на прогестерона? Аз например пия 2x2 утрогестан-а на ден

# 8
  • Мнения: 133
здрасти манго,пих дуфастона от 15 ден на цикъла след овулация,т.е пих го 6 дена и ми дойде без да го спирам.Нямам представа как се получи така,но е факт!

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами възможно е дозата да ти е била малка!

# 10
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравейте всички!Изписаха ми Дуфастон от 14 до 25 ден.Незная дали да го пия.Нямам проблеми,но не мога да забременея.При мен май е на психична основа.Нещата,които пишете за Дуфастона ме разколебават.Има ли някой,който да е доволен от него.Според мен не би трябвало менструацията да идва по-рано от него.Може би има друга причина? newsm78

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз съм на Утрогестан както казах, което също е прогестерон и определено виждам положителен ефект от него, тъй като съм с къса лутеална фаза - 8 дни, след като започнах да го приемам се увеличи на 14 дни. Сега честно казана съм по-спокойна, защото поне тази причина да не се закрепи е под контрол.
Тъй като съм със СПКЯ, при който вероятността за спонтанен аборт е по-голяма, определено съм доволна, че го пия.
Има само едно лекичко неудобство- около 2 часа след като го изпия ми става едно летежно, разсеяно и весело. Дуфастона май нямаше такива "екстри"

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Малко  офф : Ва ,  както вече писах и на мен док. ми изписа Дуфастон . Обаче съм чела в Зачатие , че е по -добър Утрогестан -а и му казвам ,че предпочитам него . А док вика : Брей ти много знаеш ( аз пък се чудя той не го ли знае , та ми дава Дуф Rolling Eyes Close ?! ).. ми нека е Утрогестан тогава , ама да знаеш , че от него ще ти се спи .
Викам си накъде повече , то аз и без това съм си поспалива  newsm78   Laughing  , та ще видим .

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз предпочетох Утрогестан-а, защото пък бяха чела, че от Дуфастона се пълнее, аз нямам нужда от това.
Моренски, да ти кажа наистина ми е сънливо, по-скоро съм като дрогирана и ме избива на смях. Мъж ми вече усеща, кога ме започва утрогестановото блаженство Laughing Laughing по безсмисленото бърборене и как си седя и се смея доволно на нещо си Crazy Crazy Crazy Crazy

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
... утрогестановото блаженство Laughing Laughing по безсмисленото бърборене и как си седя и се смея доволно на нещо си Crazy Crazy Crazy Crazy
Ми начи ако ни съвпадне приема , можем да си бъбрим безмислено в утрогестаново блаженство Crazy   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт