Обяда в училищата

  • 2 605
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Стана ми интересно и реших да попитам и вас, и по-точно майките, чиито деца са хранят в училищен стол. Каква е цената на ден за обяда и знаете ли предварително какво ще има за обяд? При нас в " Гео Милев" Варна цената трябваше да е  2,50 лв/ така казаха на първата родителска/, но после със задна дата стана 3,60 на ден. На въпроса ни - къде ще се изнася менюто, за да можем да имаме резервен вариант в случай, че това, което е предвидено не го ядем - отговорът беше - ами не се изнася менюто никъде, защото нямат време да го напишат  newsm78
При вас как е уреден въпроса с обяда на децата?

# 1
  • Мнения: 654
В Сливен не съм чувала училище със работещ стол. Повечето имаха когато бях ученичка.
Сега помещенията са дадени под наем на фирми.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
При нас миналата година купонът беше 1,20 лв., но яденето беше топло само през първите 15 минути след отварянето на стола - голям недостатък е това, че кухнята се намира в мазето, а самият стол - в горното помещение. Никой не им притопля храната, когато изстине Sad

# 3
  • Мнения: 247
И в училището на дъщеря ми не се изнася меню. Тази година цените са такива:
Супа, основно и десерт- 3,20лв.
Основно и десерт- 2,60лв.

# 4
  • Мнения: 511
При нас миналата година купона за обяд струваше 1,45лв(супа,основно и десерт).За тази година са казали 1,60,но ние няма да ползваме, защото сме втора смяна и ще обядваме в къщи.При нас се купуват в четвъртък и петък за следващата,менюто може да се види в стола и да си закупиш купон ако ще и само за един ден.

# 5
  • Мнения: 298
И при нас се плаща в четвъртък за следващата седмица. На родителската обаче се оказа задължителен обяда. Нямаме и избор- само супа, основно и десерт за 3,60 на ден. Следващата седмица трябва да има още една родителска среща и ще се опитам да се преборя за изнасяне на менюто някъде на видно за всички място.

# 6
  • Мнения: 8 999
В стола на училището на децата ми изнасяха миналата година менюто предварително за цялата седмица в понеделник сутрин. Купонът струваше 0.80 лева, но храната беше безобразна. Както коментираше един съученик на дъщеря ми пред майка си, която го попита какво е ял на обяд: супа с мазно и кисела ябълка.
Тази година се провежда някакъв митичен конкурс /казвам митичен, защото все още не е приключил/ и се очаква столът да заработи от 1 ноември. Май няма много смисъл изобщо да започва работа. Купонът ще струва 2 лева, но не е ясно какво ще се предлага.
Ако пак, като миналата година, преобладава кренвирш с боб или зеле, то отново ще ми се наложи да мажа сандвичи всяка сутрин.
Моите деца не обичат кренвирши.

# 7
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Аз искам да питам, от колко часа отваря стола,12 или 12.30ч.

# 8
  • Мнения: 2 803
В училището на детето ми няма стол, има само лафка.

# 9
  • Мнения: 1 142
В нашето училище има стол и миналата година беше-1лв.,сега ще бъде1.50лв.Не знам от колко отваря,не изнасят меню,но сина ходи от първи клас и е доволен.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При досегашен купон струващ 0.90лв., от тази година имаме нови цени.
2лв. ще струва 1во, 2ро и 3то. Нямаме вариант само за 2 неща (или поне до сега нямаше).
Няма изнесено меню и не знам някога да е имало. Отиваш, забождаш муцунка или хвърляш орлов поглед и си в час с менюто за деня  Laughing

По правило има супа (или таратор) + каймени истории + манджа с месо (често е пилешко). Мисля, че и риба им предлагат 1-2 пъти седмично. И някакъв десерт. Често ябълка или банан.

Не е нищо особено, не е хубаво, че имаме избор. Не мисля, че една филия е по-добър вариант от супа (ако ще и да е мазничка) по време на обяд.
Доволна ще бъда, ако заедно с една филия хляб, моята ученичка хапва по 5бр. лъжици от всяка сготвена манджа. Но не и да яде сухоежбини и сладкиши за обяд. Или пък сандвичи...

# 11
  • Мнения: 1 142
Шани и аз така разсъждавам.По добре супа,манджа от колкото постоянно тестени изделия.

# 12
  • Мнения: 2 829
В училището на дъщеря ми-купона за стол струва 1.85лв
супа(таратор(,ядене и десерт.

Шани и аз така разсъждавам.По добре супа,манджа от колкото постоянно тестени изделия.

 Peace Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 459
В нашето училище, супа, манджа и десерт - 3,20лв; само манджа и десерт - 2,60лв. Никъде не изнасят меню и няма как предварително да знаеш какво ще ядат децата. Купони се купуват четвъртък и петък за следващата седмица. Незнам, но на мен специално ми се вижда скъпо.... 5х3.20 - ето ти 16лв на седмица за обяд и като дадеш още лев, два за дреболии в междучасието, сметката нараства страшно. Освен това моите са 2 и ако трябва да ги давам тея пари и за двете - наистина не ми е ясно на каква длъжност и с каква заплата трябва да съм. А в същото време депутатите си хапват за къде по-малко парици.... #Cussing out

# 14
  • Мнения: 2 829
Как няма изнесено меню?
Питай,когато купуваш купоните за следващата седмица Peace

Общи условия

Активация на акаунт