Цезарово сечение и диоптри

  • 978
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 871
Здравейте! Предварително се извинявам, ако пускам темата в грешния раздел!
Въпросът ми е при какъв диоптър се препоръчва раждане с цезарово сечение?

# 1
Доколкото си спомням, беше около 5. Но трябва да се провери очното налягане. Ако е повишено, може и при по-малък диоптър да се препоръча цезарово. Счита се, че при високата миопия така или иначе дегенеративните процеси на окото са засилени (което, за съжаление, няколко човека в семейството ми можем да потвърдим). Поради това, над 5 диоптъра дори при нормално налягане доста офталмолози препоръчват цезарово (това беше и моят случай).
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 512
По принцип индикация за цезарово сечение е тежката миопия, т.е. диоптър 6+. Направи си  консултация с офталмолог, който да прецени какъв е рискът от отлепване на ретината. При положение че си с миопия наблюдаващият те гинеколог трябва задължително да те изпрати при офталмолог за мнение.При мене беше така ( аз съм с диоптър 3)

# 3
  • Мнения: 871
Благодаря ви за отговорите!  Simple Smile Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
ами не точно диоптъра, а както са ти казали степента на уврейдане на ретината. Аз като ходих да ме гледат, очната ми каза, че има жени с много висок диоптър, но нямат промяна в ретината. Аз имах и след раждането(със секцио) ми правиха лазерна коагулация, за да заздравят ретината. Въпреки това ми е забранено да вдигам много тежко и на 6 месеца ходя на контролни прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт