Парацетамолът предразполага към астма при новородените ?!

  • 994
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 032
Свалям информацията от агенция Фокус, предполагам че ще ви е интересна:

Използването на парацетамол при бебета увеличава риска от астма, сочи проучване
 
20 септември 2008 | 19:56 | Агенция "Фокус" 
 
Лондон. Използването на парацетамол при бебета увеличава с 46 % риска от астма, предаде Би Би Си, позовавайки се на данни от проучване, направено сред 200 хил. новородени.
Бебетата, които са приемали обезболяващото до навършване на една година, са по-предразположени да развият астма до навършване на 6-7 години.
Все още не е установено дали самото лекарство излага бебетата на по-голяма опасност или съществува друг фактор, който стои в основата на тази тенденция.
Трябва да се има предвид, че повишената употреба на парацетамол през последните 50 години съвпадна с увеличаването на регистрираните случай на астма сред деца.
 

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
А така сега Shocked

# 2
  • Мнения: 583
Всеки един пулмолог ще го отрече.

# 3
  • Мнения: 6 713
Мерси за информацията, но дали наистина е така? newsm78

# 4
  • Мнения: 1 100
Всеки един пулмолог ще го отрече.

Надявам се да е така, защото вече съм давала 5-6 пъти. Confused
А защо пулмолозите ще отрекат такава връзка?

# 5
  • Мнения: 422
Мерси за информацията, но дали наистина е така? newsm78
newsm78

# 6
  • Мнения: 3 869
Уф, те и ваксините причиняват астма, ама не при всички. Но това не пречи да са задължителни  Shocked
Да му мислят родителите на децата, които развият астма - не го пожелавам на никого!!!

# 7
  • Мнения: 9 814
..........
Все още не е установено дали самото лекарство излага бебетата на по-голяма опасност или съществува друг фактор, който стои в основата на тази тенденция.
.................
 

Преди да изпаднем в задружна паника, не е лошо да прочетем, че това е поредната хипотеза, която плаши родителите.
Утре на пазара ще се появи лекарство без парацетамол и всички ще хукнат да го купуват.

# 8
  • Мнения: X
Абеее.........защо ги четете тия "сензационни" открития..........ще стане работата, като с бисфенола  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 8 242
Не знам за астмата, но определено уврежда черния дроб..
На сина ми още не съм давала подобно нещо..

# 10
  • Мнения: 583
Всеки един пулмолог ще го отрече.

Надявам се да е така, защото вече съм давала 5-6 пъти. Confused
А защо пулмолозите ще отрекат такава връзка?

За възникването на бронхиална астма играят роля множество фактори, част от които не са добре изяснени. Въпреки това, парацетамола / до този момент/ не е спряган като причинител, на това коварно заболяване.

# 11
  • Мнения: 1 059
Не знам дали има връзка между астмата и употребата на парацетамол,надявам се да няма.В една
аптека млада аптекарка пък мен ме убеждаваше,че Панадолът подтискал растежа на костите и зъбите при децата.Някой ако е компетентен по въпроса моля да се изкаже.

# 12
  • Мнения: 698
Доколкото лично съм прочела в упътването, не самият парацетамол, а оцветителят, който се слага в сиропа, може да предизвика астма. Пише го на упътването. Което е безобразие. Може е безцветен сироп да пият горките ни деца!!!!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
 #Crazyужас

# 14
  • Мнения: 4 335
Абеее.........защо ги четете тия "сензационни" открития..........ще стане работата, като с бисфенола  Mr. Green
И аз така мисля,то и там колко шум се вдигна ама...

Общи условия

Активация на акаунт