Да помогнем на децата от "Луи Брайл"!

  • 8 280
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 908
Здравейте!
Не веднъж сме доказвали, че заедно можем да направим много. Сега е моментът отново да докажем, че "сговорна дружина планина повдига" Simple Smile Към нас се обърна една наша съфорумка и много добра приятелка, която въпреки своите проблеми и грижи, винаги с голямо желание и готовност се е отзовавала на хиляди молби и въпроси от страна на родители на деца със зрителни проблеми. Сега тя отново иска да помогне, не само на своето дете, но и на много други дечица, които заслужават да получат най-доброто обучение.
Viki i mama е майка на почти незрящо дете, с придружаващ го проблем ДЦП и тази година малката принцеска е ученичка. Но ето с какво се сблъсква детето в училище. Това е разказът на нейната майка - Цвети:

Цитат
Вики тази година е ученичка в подготвителен клас в училище "Луи Брайл".Подготвителните класове са специално отделение, където се обучават дечица с нарушено зрение и още нещо, т.е. деца с повече от един проблем. Те са разделени на групи, а в някои от групите има доста дечица с много тежки проблеми, които дълги години се учат дори само да разпознават различните видове играчки, затова и играчките и материалите са много важно нещо за тях. А те са малко, дори някои неща липсват. Материалната база е скромна, казвам скромна, защото учителите и персоналът са прекрасни хора и успяват и с малкото неща да се занимават прекрасно с децата, дори сами си правят някои неща. Но ми се ще аз като родител на обучаващо се там дете да помогна доколкото е възможно. Онзи ден занесох малко неща,но нямам толкова ,че да дам във всичките,около 6 групи,а много ми се искаше.Тези деца не се нуждаят от нищо по специално, просто играчки, но които да издават звук, да вибрират или да имат по различна форма,като бодливите топки например. Доста родители имат кашони с играчки, които вероятно вече не ползват и незнаят какво да ги правят. Ето едно място,където ще ги ползват с радост и от тях ще има огромна полза.
Накратко....децата се нуждаят от:
- музикални играчки;
- вибриращи играчки;
- играчки с всякакви звуци;
- пластелин, моделин;
- конструктори с по-едрите форми;
- топки - гладки и грапави, или от плат;
- дървени пъзели;
- големи кукли (идеята е да се учат на частите на тялото и обличане)
- дори дрънкалки за глезотия

От всичко изброено най-много по пет-шест броя.
Това се сещам за сега. Мисля че не е нещо толкова много. Аз самата за една година ги събирам, но нямам година време... Те имат нужда от тях сега.

Наистина не е нужно много Simple Smile
Играчките ще ги събира майката на Цвети, която работи на центъра и така мисля, че ще бъде удобно за всеки Simple Smile Адресът ще го даваме на лична - аз или Viki i mama, на всеки, който прояви интерес да дари играчка за децата Simple Smile
Ако имате някакви въпроси или предложения:
0894606185 - Теодора
0878999013 - Цвети (Viki i mama)
0878999011 - Пепи (Хули - майката на Цвети) Simple Smile


Благодарим за вниманието!   bouquet

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 21:40 от MMka

# 1
  • Мнения: 3 914
Ето ме,ако имате въпроси съм насреща ,знам че ще помогнем,защото не е нещо невъзможно  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз съм тук. Смятам, че не е нещо невъзможно, нали ?
Форума е сила, а тук не е нужно кой знае какво.

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Имам 10-ина пакета пластелин, много ли са, или да ги изпратя всичките? От дървените пъзели ще проверя с какво разполагам. Плюшени играчки нужни ли са?

# 4
  • Мнения: 3 914
Имам 10-ина пакета пластелин, много ли са, или да ги изпратя всичките? От дървените пъзели ще проверя с какво разполагам. Плюшени играчки нужни ли са?
Пластелина не е проблем,но плюшените играчки не,защото някой от децата не обичат да пипат плюш Sad,неприятен им е
Благодаря ти  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 634
Запис! Мисля какво да изпратя, за да е интересно и полезно... newsm78

# 6
  • Мнения: 2 471
И аз се записвам да видя, дали мога с нещо да съм полезна

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз се записвам да видя, дали мога с нещо да съм полезна

това,което знам,4е им е от голяма полза са пластмасови плодове и зелен4уци.Носили сме им преди години,даже от едно дарение пазя няколко и ще ги взема от склада PeaceСамо да ги открия Embarassed

май4ета,  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 471
lavender благодаря

# 9
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Имам няколко зеленчука, ще ги изровя. Ок за плюшките  Peace

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много ли ще е късно, ако изпратя някои неща чак в края на декември? За съжаление до тогава няма да пътува никой познат Sad

# 11
  • Мнения: 3 914
Много ли ще е късно, ако изпратя някои неща чак в края на декември? За съжаление до тогава няма да пътува никой познат Sad
Не Снежи,няма да е късно,когато и да занеса нещо,те ще се радват винаги Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 604
И аз имам играчки които ще донеса когато си дойда в БГ през декември(живея в Испания)·
Започвам да събирам от сега за дечицата
силно Hug Hug Hugза всички мами

# 13
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Здравейте.   bouquet
Хули , благодаря че писа в бабешката тема.  Hug
Предстой ми сватба и семейни тържества , но към ноември ще гледам да пратя нещо за децата.
Предполагам , не е късно.  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Дървените пъзели задължително ли е да са музикални?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт