Моля за съвет

  • 1 235
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,имам нужда от съвет.Дъщеря ни е на 18 дни.Първо дете ни е.Първо имаме проблем с режима на хранене.Не може да спазва 3-те часа между храненията.Постоянно плаче.Проблема е там че плача води до спиране на дишането от напъване.Просто не може да си поеме въздух от напъване да плаче и посинява.Поради тази причина жена ми я кърми на всеки час(щом заплаче).От там идва друг проблем,детето повръща.Тази вечер се задави ,не дишаше ,едвам я спасихме.Според мен това не е нормално.Личната лекарка казва че просто детето е лакомо и не може да поняса болката от коликите(даваме капки САБ).Било ревливо и т.н.                    Ще сме много благодарни ако някой е имал подобни проблеми и сподели как ги е решил.

# 1
  • Мнения: 1 367
Първо честита рожба!  bouquetДа ви е жива и здрава и много да ви радва! Какво да ти кажа,не съм имала подобен проблем със сина ми,чак толкова не е плакал.Плачът не винаги и от глад,така че опитайте да не я храните на всеки час,особено щом повръща.Това може да е признак,че коремчето се претоварва и проблемът се задълбочва.Пробвайте да й давате водичка например,или биберон-залъгалка.Ако са колики,което е твърдевероятна причина за този непрекъснат плач,само капките няма да помогнат.Давайте й чайче от копър.Може да вземете на ХИП готово на гранули,а може и от билкова аптека семена и да се вари като чай.Правете много нежни масажи на коремчето по посока на часовника,има едно кремче /сега не се сещам името,но в аптеките го знаят,загряващо,пише "Мехлемче за коремче"/Може да опитате да затоплите коремчето с топла кърпа или струята от сешоара,но внимателно.И много гушкане,носене близо до тялото,за да се загрява бебешкото телце.След хранене задължително зда се оригне,за да излезе въздуха,който всъщност причинява коликите.Засега това се сещам,ако се сетя и друго ще пиша пак.дано съм била полезна!

# 2
  • Мнения: 8 999
Честито бебе!
Консултирайте се с друг педиатър.

# 3
  • Мнения: 2 171
На 18 дни е нормално да се храни на по-често от 3 часа, понеже стомахчето й е още съвсем мъничко, кърмата се усвоява бързо и бебето огладнява. Затова според мен съпругата ти постъпва правилно като я кърми на поискване. За задавянето, след като е накърмена я дръжте по-дълго време изправена, за да сте сигурни, че се е оригнала. Моето бебе също се дави често и според педиатърката ни го прехранвам и се връща кърма от хранопровода. Посъветва ме да му задигна матрака под лек наклон, за да е по-изправен от кръста нагоре, но за толкова мъничко бебе не знам дали е удачно. Успокоението е, че с времето това намалява и отшумява. Засега се опитвайте да облекчите коликите й с гушкане, масажи, топли кърпи, чай от копър и я следете да не се задави докато спи.

# 4
  • Мнения: 3 804
4естито бебе   bouquet

при мен имаше подобен проблем  с голямата-оказа се 4е кърмата не достига и  проблема се реши когато запо4нахме с дохранването,затова за всеки слу4ай ,и направете пробно кърмене-това е когато бебето се занесе в консултацията гладно  тегли се преди да е накърмено и след това -така си проли4ава колко кърма всъщност изсуква

с пла4а до посиняване-и през това минах със средната ,нищо не може да се направи освен когато запла4е да има някой до нея-не е казахо да се държи наръце ,а просто я наглеждайте да не се задави

# 5
  • Мнения: 356
Честито бебче! Да ви е живо  и здраво!  Hug
Разбирам колко ви е трудно в първите дни с ревливо бебче... животът се променя изцяло и не е лесно нито на неопитната мама, нито на новоизлюпения татко   Grinning И аз преди раждането живеех с илюзията, че новородените спят по цял ден и нощ и на три часа се хранят, но се оказа друго  Laughing
За кърменето можете да научите много в подфорум "Кърмене и захранване на бебета" (и като начало - от библиотеката там). Сигурна съм, че информацията ще ви бъде много полезна. Майките с опит в кърменето ще отговорят и на многобройните ви въпроси.
Колкото до режима - нима през вътреутробния период бебето се е хранило на три часа? И след раждането изведнъж трябва да премине на режим? Не е логично, нали Simple Smile Кърмете си го на поискване, то само ще си изработи режим, като порасне малко. Казвам това от личен опит  Peace Следете винаги да се оригва добре след кърменето, дори ако трябва да го подържите повечко. Преценете дали капките против колики му действат добре, може би е подходящо да ги смените с други. Давате ли на бебето нещо друго, освен кърма? Здравите бебета, кърмени на поискване, обикновено не желаят (а и нямат нужда) от вода (особено пък със захар).
Притесненията ви може би ще отпаднат след консултация с друг, с по-квалифициран педиатър.

# 6
  • Мнения: 7 723
4естито бебе   bouquet

при мен имаше подобен проблем  с голямата-оказа се 4е кърмата не достига и  проблема се реши когато запо4нахме с дохранването,......
И при мен -също Peace

Честито бебе   bouquet

# 7
  • Мнения: 257
Честито бебе!
Консултирайте се с друг педиатър.
и аз тъка мисля винаги в такива ситуации се търси и второ мнение

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито бебче  bouquetДа ви е жива и здрава Hug
Според мен се консултирайте и с друг педиатър.А за честото кърмене е нормално-не се притеснявайте-при новородените е така,хранете щом иска Peace

# 9
  • Мнения: 1 103
Консултирайте се с друг доктор както и можете да смените капките за колики прожвайте с други може да имат повече ефект.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
честито бебче!  bouquet

Консултирайте се с друг доктор както и можете да смените капките за колики прожвайте с други може да имат повече ефект.
и аз така мисля.  Peace

за коки ползвахме инфакол. позлвахме и бебинос, когато бяха много силни коликите.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 09:35 от ***Ели***

# 11
  • Мнения: 91
Честито бебече и само да ви радва според мен не винаги плаче от глад може да са коликите пробвайте с други капки може да има по голям ефект, давайте и чайче от копър вместо да кърмите на всеки час така коликите се засилват повече и ние имахме страшни колики до 4 месец  Peace

# 12
  • Мнения: 1 091
След като повръща едва ли е от недохранване.Може детето да има колики.Големия ми син много тежко ги изкара.Единствения съвет ,който мога да дам е когато бебето почне да плаче да го взема съпругата ти и да го обърне по коремче към нея.На мен това много ми помагаше.А за повръщането ако повръща всеки път по много /на фонтан/и ние имахме тоя проблем до 10 месец,обърнете се към педиатър за да ви посъветва.Да ви е живо и здраво бебчето и дано всичко много бързо отмине.  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 804
Мавина-това 4е повръща след ядене не винаги озна4ава,4е детето се е нахранило или преяло,някой деца са с вроден рефлукс/но да не плашим бащата/ който води до повръщане
затова все пак консултация с 2ри лекар  не е излишна  Peace

# 14
  • Мнения: 63
Честита рожба и да ви е много здрава и щастлива! Потърсете мнение и на друг педиатър, защото освен коликите може кърмата да не е достатъчно гъста и питателна и да не засища бебока.

Общи условия

Активация на акаунт