Имам два въпроса

  • 541
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Съжалявам, ако темите са обсъждани, но аз не намерих нищо Embarassed
Двата въпроса са ми следните:
 - Има ли мами, които с първото си детенце са претърпели неуспех с кърменето, но с второто са се справили? С дъщеря ми кърменето беше пълен провал по ред причини, но сега страшно ми се иска да кърмя максимално дълго!
 - Има ли мами, които работят и кърмят? - ще ми се наложи да се върна на работа горе долу 5-6 месеца след като родя, но ми се иска да кърмя още известно време Sad

# 1
  • Мнения: 4 244
На първото ти питане се сещам за Зъхи
На второто - няколко са които се справяха с кърмене и работа.
Nadtab, SZA за тях се сещам на първа сигнална
Ама те сами ще си кажат де  Wink

# 2
  • Мнения: 6 243
Фиданке, сватя, ами аз бе - от група Б съм. Там пишете още и Еми на Ивчо.

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз съм група "А"!  Laughing
Важна е мотивацията, щом този път я имаш, нищо не може да те спре...  Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз съм за група "А" Grinning
Само да добавя, че при мен мотивация не липсваше, но имах проблем с предоверяването към педиатъра и липсата на информация. За което разбира се, сама съм си виновна  Embarassed
Обаче на поправката съм с отличен bowuu

# 5
  • Мнения: 6 472
И при мен първият път проблемът беше в липсата на инфо и прекаленото доверие в педиатърката newsm78 Сега съм се "подковала" с доста материали, пък и ви има вас Grinning Много се надявам, че ще успея Grinning
А да питам тези, които работят и кърмят - кога се върнахте на работа и кога почнахте със захранването! Някой изцеждал ли се е в офиса примерно Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 161
Да, макар че аз ходех по веднъж седмично (бебка беше на 3 месеца, като почнах). Но никакъв проблем с цеденето в работата, а сутрин оставях за едно хранене. SZA май е с най-много опит в това отношение, дано и тя се включи, но можеш с търсачката да видиш какво е писала (има доста изказвания по темата).

Захранването не съм го съобразявала с работата - започнах към 5-6 м., с минимални порции. Зависи обаче, ако си на пълен ден, не знам как ще стане.

Ти хубаво питаш отсега, но не го мисли толкова - просто знай, че щом искаш и имаш подготовка/информация, ще успееш!  Grinning Всичко друго са бели кахъри.

# 7
  • Мнения: 1 072
Аз и с двете тръгнах на работа като бяха на 14 седмици. Никакъв проблем с кърменето. Цедя се един път на работа, но работя по 6.5 часа,иначе бих се цедила два пъти. Събирам едно пълно шише Авент (към 300 мл)) и сутрин се доизцеждам, за да стигне за 2 яденета. Руби яде 2 пъти от биберон докато ме няма, с Дани също беше така. Дани го кърмих до 8 месеца, Руби ми се иска поне толкова, ама каквото сабя покаже. Малко ме мързи понякога да се цедя Sad, а и тая помпа все да я мия, ама нали пък за тяхно добро го правим...
Захранването го почнах на 6 месеца с Дани, а сега като гледам ще е още по-късно.
Не го мисли, всичко ще е наред. Успех!

# 8
  • Мнения: 4 242
И аз съм към група "А". Сина си го кърмих само 30 дни, направих мастит и лекарите ме накараха да си спра кърмата "за да не тровя детето" #Crazy
 Сега и аз като Джейд съм с отличен на поправителния, благодарение само и единствено на форума!  bouquet 
Ако слушах педито и околните ми щях да съм приключила отдавна с кърменето.
Успех ти пожелавам!

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още един за А-групата Mr. Green
С баткото се кърмихме само 6 седмици (до прословутия скок в растежа по това време),защото кърмех на режим,дете взе да пищи постоянно и гърдите ми бяха меки - а преди 6 години никаква инфо нямах за тези неща,само списание 9 месеца,д-р Спок и Моето бебе от 1 ден до 1г - всички знаете колко има писано за кърменето вътре Rolling EyesЗапочнах да дохранвам и след 2 седмици бяхме изцяло на шише.
С бебата обаче така се бях подковала,че даже ужасителните кървящи рагади,които ми спретна първите 3 седмици (с баткото грам проблем със зърната не съм имала) не успяха да ме разколебаят.И като се изключат рагадите,друг проблем изобщо не съм имала - беба е вече на 7 месеца Grinning
Щом имаш желанието,инфото и форума,нямай никакви притеснения - ще се справиш отлично Grinning

# 10
  • Мнения: 6 243
Върнах се на работа, когато Ирина стана на 6 м. Изцеждах се в офиса първоначално по два пъти, а след около месец - веднъж, докато стана на 1 година. Използвах помпа Авент Исиз. След годинката спрях с изцеждането, сега караме само на изсукана кърма, а през деня яде преходна храна. Ако те интересува нещо конкретно по тия въпроси - насреща съм.
А, да - захраних я на 6 м. с каша

сетих се за още работещи кърмещи мами - Поля, Ива Д, Валентина...

Последна редакция: вт, 05 юли 2005, 09:46 от sladka hapka

# 11
  • Мнения: 4 244
Фиданке, сватя, ами аз бе - от група Б съм. Там пишете още и Еми на Ивчо.
Лелееее oops  Embarassed  Embarassed
Много се извинявам сватя - няма да се повтори smile3527 - остарявам  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 35 951
И аз съм за група "А" Grinning
Само да добавя, че при мен мотивация не липсваше, но имах проблем с предоверяването към педиатъра и липсата на информация. За което разбира се, сама съм си виновна  Embarassed
Обаче на поправката съм с отличен bowuu

и аз съм на път към група "А", вярвам, че ще имам отличен на поправката, ако котка не ми мине път! Simple Smile
благодаря ви, че ви има!

# 13
  • Мнения: 6 472
Мами, много ви благодаря за куража и инфото Grinning Аз редовно си ви чета и като ми дойде времето, надявам се да се включа активно и за дълго Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
сетих се за още работещи кърмещи мами - Поля, Ива Д, Валентина...

Ето я и Валентина! Биби беше на месец и половина когато се върнах на работа - цедя по 2 пъти в часовете, в които тя яде. По едно време бях достигнала издояване като за 2 порции дори, а май с цедене се дои до 2/3 от произведеното мляко - само бебето можело цялото... Представи си за какво свръхпроизводство става въпрос  #Crazy. Тогава една нащ за първи път се събудих с усещането за участие в конкурса "Мис Мокра Фланелка"  Mr. Green. Сега съм по на половин ден и цедя веднъж - дано по време на поредната криза на растежа съм в отпуска, че не знам как ще я караме...

О, и още нещо - цедя на ръка, по-ми е удобно - бързо става и не стерилизирам помпи...

Общи условия

Активация на акаунт