Екобрикети

  • 23 673
  • 22
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здравейте, от две години съм на дърва. Отоплявам 110м2 с камина с водна риза. Живеч на 3ти етаж без асансиор и мъжа ми остана без кръст да мъкни дървата. Въпроса ми е, някой ползвал ли е екобрикети. На каква цена ги закупува. Ясно ми е че излиза по скъпо, но колко по скъпо?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здравейте, от две години съм на дърва. Отоплявам 110м2 с камина с водна риза. Живеч на 3ти етаж без асансиор и мъжа ми остана без кръст да мъкни дървата. Въпроса ми е, някой ползвал ли е екобрикети. На каква цена ги закупува. Ясно ми е че излиза по скъпо, но колко по скъпо?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 260
местя темата в Нашият дом

# 3
  • Мнения: 606
местя темата в Нашият дом
Аз ще пиша после, че да не натежа при местенето.

# 4
  • Мнения: 152
Ще следя темата, че и ние сме с камина, пък и зима иде.

# 5
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Здравей, аз ползвам екобрикети от 4-5 години вече. Купувам ги по 7 лв. 20 кг. чувал. Обаче за това колко по-скъпо ще ти излиза зависи от много неща. Виждам че си с малко бебе, което означава, че камината ти ще гори по цял ден. При мен като гори по цял ден единия чувал 20 кг. си го изгарям. От там нататък сметката е проста: 30 дни по 7 лв. = 210 лв. месечно. За целия отоплителен сезон от около 6 месеца са 1260 лв. Ти си знаеш колко плащаш за дървата сега и сама си сметни, колко по-скъпо ще ти бъде, но мога да ти кажа, че със сигурност ще ти бъде по-топло отколкото с дървата, а и хамалогията не е за подценяване изобщо.
надявам се да съм била изчерпателна, ако имаш въпроси, питай.

# 6
  • Мнения: 1 035
Миналата година се бяхме засилили и ние да копуваме , но ни казаха че много задръствали комините и ние се отказахме набързо
 newsm78 Обаче дали има нещо вярно ...нали са направени това
Ще следя темата

# 7
  • Мнения: 352
За задръстване на комина и дума не може да става. След изгаряне-няма въобще пепел. Преди 2 зими закъсахме в големия студ и купихме от тях. Но излизаше адски скъпо. 1 чувал от 25кг. беше 7лв и стигаше за ден.Те така и така се мъкнат и хич не са леки. Иначе вдигат сериозна температура, но изгарят бързо. Не са за предпочитане, понеже ако даваш по 250лв. на месец за тях-по добре на ток.Улеснението е ,че не са влажни, бързо се палят и няма пепел.

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
Нистина с брикети излиза "през кръста".Поддържат висока температура,но изгарят за около 2 часа.А и тежат доста повече от дървата.

# 9
  • Мнения: 3 621
Миналата година се бяхме засилили и ние да копуваме , но ни казаха че много задръствали комините и ние се отказахме набързо
 newsm78 Обаче дали има нещо вярно ...нали са направени това
Ще следя темата
Това което са ви казали, абсолютно не е вярно, екобрикетите развиват много висока температура, те са много по - сухи от дървата и няма как да задръстят комина. Ние в офиса сме ползвали от тези които са производство на ЕМКО - те са от остатъците от производството на паркет, пресовани под налягане. Истината е че са много калорични , много топлят, обаче и много бързо изгарят, а тази година цената им е 280 лв. за тон което е доста. В офиса в който работя имаме камина, аз такова нещо не бих си вкарала в къщата ...

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 260
момичета, отчаях се  Rolling Eyes Така се бях навила за тези екобрикети.Предполагах че се малко по скъпи ....

# 11
  • Мнения: 606
Живея на 3ти етаж без асансьор и мъжа ми остана без кръст да мъкне дървата.
Леле... Представих си. Като прекараха газ, за това и не се замислих. По 7 - 8 кубика на месец ми минаваха през ръцете. Пробвайте брикетите, но те изгарят ужасно бързо.

# 12
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Здравей, аз ползвам екобрикети от 4-5 години вече. Купувам ги по 7 лв. 20 кг. чувал. Обаче за това колко по-скъпо ще ти излиза зависи от много неща. Виждам че си с малко бебе, което означава, че камината ти ще гори по цял ден. При мен като гори по цял ден единия чувал 20 кг. си го изгарям. От там нататък сметката е проста: 30 дни по 7 лв. = 210 лв. месечно. За целия отоплителен сезон от около 6 месеца са 1260 лв. Ти си знаеш колко плащаш за дървата сега и сама си сметни, колко по-скъпо ще ти бъде, но мога да ти кажа, че със сигурност ще ти бъде по-топло отколкото с дървата, а и хамалогията не е за подценяване изобщо.
Относно по-бързото изгаряне зависи много от това какви са екобрикетите и от каква суровина са направени. Има едни от които се правят от слама, други са от слънчогледови люспи, има и от дървени стърготини... всякакви. Взимали сме всякакви, но най-доволна съм от едни които са от дървени стърготини, отвън са черни, като обгорели и са с дупка по средата - те горят най-бавно и най-много топлина отдават.

# 13
  • Мнения: 2
И мен ме интересува това био гориво,но по-скоро пелетите.Скоро пуснах тема,но нямаше коментари.Ние сме с локално парно на дърва и въглища,но сме решили да направим проба как ще работи с тях.Попитахме фирмата- РУВЕКС ,която ни го прави преди 3 години,но от там вдигат рамене и  казват -проба направете.Ако някой разбира или е опитвал ,нека сподели.

# 14
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
И мен ме интересува това био гориво,но по-скоро пелетите.Скоро пуснах тема,но нямаше коментари.Ние сме с локално парно на дърва и въглища,но сме решили да направим проба как ще работи с тях.Попитахме фирмата- РУВЕКС ,която ни го прави преди 3 години,но от там вдигат рамене и  казват -проба направете.Ако някой разбира или е опитвал ,нека сподели.

Пелетите не могат да се ползват в обикновенни котли, за тях си има специялни котли и камини и принципа им на горене е съвсем различен. Може на обикновен котел на дърва и въглища да се монтира пелетна горелка и да използваш такова гориво, но до колкото ми е известно да си скожиш горелката, бункера и шнека, който ги транспортира ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш нов пелетен котел с цялото оборудване.

Общи условия

Активация на акаунт