преглед с ехограф

  • 2 576
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
колко често ви гледат на ехограф?аз сам в 16-та г.с и  последната му консултация мина без ехограф

# 1
  • Мнения: 9 814
Ако, си с направление по Здравната каса ти се полагат два прегледа с ехограф за цялата бременност.
Ако, си плащаш ще те гледат всеки месец.

# 2
  • Мнения: 645
Мен досега от здравната каса са ме гледали 2пъти,иначе ходих и 2 на 4асно Peace,ако си плащаш всяка седмица може да те гледат  Simple Smile

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
По здравната каса ти се полагат два безплатни прегледа с ехограф.Иначе ако си плащаш когато поискаш ,тогава ще те гледа. Но ако питаш мен всичко си зависи от лекаря -кака ми ходеше при един ,който я е гледал всеки месец и не и е взел и един лев.Моята докторка пък си измисляше само за какво да ми иска пари,не че не съм доволна от нея,напротив страшно съм доволна и признателна.

# 4
  • Мнения: 2 172
Мен по здравната каса ме гледаха всеки божи път  Peace Явно си зависи от лекаря.Ако е съвестен и му пука ще те гледа всеки път,дали всичко се развива добре.А ако е решил да си кара по правилник и да отбива номера е друг въпросът  Peace

# 5
  • Мнения: 1 080
Всеки път ме гледаха, ама не е задължително - полагат се 2 прегледа май че!!!

# 6
  • Мнения: 140
По принцип два пъти, но всеки съвестен лекар би те гледал всеки месец, за да знае дали всичко е наред. Не само тук е така- сестра ми е в  Англия и там също само два пъти те гледат- то при тях явно това си е и ФМ, защото единия път е в 11-13 г.с., а втория- 20-22. През останалото време само ги теглят, мерят, опипват с ръце Rolling Eyes Ако държиш на по-чести прегледи, ще трябва да ходиш на частно.

# 7
  • Мнения: 121
Преглеждана съм по здравна каса и всяка консултация е била и с преглед на ехограф

# 8
  • Мнения: 4 335
Бременността ми я следяха на 4астно,гледаха ме всеки пьт,поне два пьти в месеца.

# 9
  • Мнения: 409
Преглеждана съм по здравна каса и всяка консултация беше с ехограф.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 171
Преглеждана съм по здравна каса и всяка консултация е била и с преглед на ехограф

И аз така, но заслугата за това е само на доктора ми  bouquet, а не на ЗК, тя поема само 2 прегледа Wink.

# 11
  • Мнения: 7 718
Някои лекари не си жалят труда и преглеждат всеки път на ехограф, затова е добре да се направи предварително проучване. Peace

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ако, си с направление по Здравната каса ти се полагат два прегледа с ехограф за цялата бременност.
Ако, си плащаш ще те гледат всеки месец.
Peace
И при мен беше така 2 прегледа с ехограф по ЖК , а на частно всеки път

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз ходих на частно за да ме гледат всеки месец с схограф

# 14
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичетата правилно са ти отговорили- по Зк ти се полагат 2 УЗ за цялата бременност. Но си зависи и от лекаря- има такива, които са загрижени за бебчето и те гледат всеки път на УЗ, независимо от това дали ЗК ти го поема или не. Но повечето гледат да "отбият" номера и правят само задължителните 2 УЗ.
Аз се бях записала при една овца по ЗК, която дори ми поиска и потреб. такса от 2,20 лв #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт