Проблем с АМ

  • 621
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте мили мами, имам следният проблем: малката ми бебка е вече на месец и половина. До сега се хранехме изключително с кърма, но от 3 дни насам яде през час и е много неспокойна, което ме наведе на мисълта, че не си дояжда. Опитвах да я дохранвам с Милумил, не го иска, плюе, пищи, чак се занася. Споделих с педиатърката, тя препоръча да сменя АМ и да взема НАН 1. Резултат никакъв, Sick. Смених биберните с каучукови с формата на гърдата на Nuk, безполезно. Моля дайте ми идея как да я приуча да го яде, защото сега стои гладна, но не го иска Cry

# 1
  • Мнения: 552
Бих те посъветвала да попиташ мамите в кърмаческия как върви при вас кърменето PeaceМисля,че може и да няма нужда от добавка!Ето ти линк http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
това,че бебка е станала неспокойна може да няма нищо общо с кърмата PeaceНавярно са я почнали коликите.Добре ли си наддава?
Аз бих изчакала известен период преди да почна АМ

# 3
  • Мнения: 322
Ами да, наддава доста добре, сега сме на месец  и половина и тежим 5.300 кг, а се роди мъничка-2.800 кг. Колики имаме от 15-тия ден Sad, но исля че поутихнаха и не са с тази сила. Може би затова си мисля, че неспокойствието идва от глад, но може и да са колики под друга форма, защото го няма това гърчене и свиване на краченцата.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
това,че бебка е станала неспокойна може да няма нищо общо с кърмата PeaceНавярно са я почнали коликите.Аз бих изчакала известен период преди да почна АМ
още повече, щом казваш че наддава добре- сина ми се роди малко повече от нея и на месец и половина не беше 5 кг Peace

# 5
  • Мнения: 2 334
Здравейте мили мами, имам следният проблем: малката ми бебка е вече на месец и половина. До сега се хранехме изключително с кърма, но от 3 дни насам яде през час и е много неспокойна, което ме наведе на мисълта, че не си дояжда. Опитвах да я дохранвам с Милумил, не го иска, плюе, пищи, чак се занася. Споделих с педиатърката, тя препоръча да сменя АМ и да взема НАН 1. Резултат никакъв, Sick. Смених биберните с каучукови с формата на гърдата на Nuk, безполезно. Моля дайте ми идея как да я приуча да го яде, защото сега стои гладна, но не го иска Cry

Защо не направиш едно пробно цедене за да видиш колко кърма имаш горе долу на хранене.При мен се получи така че не съм имала достатъчно кърма и моята дъщеря ревече на час и половина а ние си мислихме че има колики:tired: .И ако се окаже че нямаш трябва да я дохранваш с АМ  което явно ще ти е проблем докато хареса някое Confused

# 6
  • Мнения: 322
Ох и аз от това се опасявам, затова утре ще направим пробно кърмене при педиатърката за да видим по колко изсуква Sad. Незнам защо се получи така, до сега имах кърма напълно достатъчна за нуждите на бебка Cry. Моля се да я приуча на АМ  Praynig иначе незнам. Отчаяна съм, такова желание имах да се кърмим smile3518

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 11:44 от nadina_81

# 7
  • Мнения: 2 334
Не се притеснявай няма да си нито първата нито последната на която е спряла кърмата бързо.Аз кърмих моята дъщеря 25 дни  Sad ,но важното е детето ти да е здраво пък другото са бели ядове .Не се притеснявай за АМ ще намериш подходящото за нея .Аз мога да те посъветвам когато започнеш да даваш АМ независимо дали е сега или е по натам да е с пробиотици(Лактана био или розив Хипп) bouquet

# 8
  • Мнения: 213
Детето наддава чудесно. Недей да дохранваш! Ако имаш въпроси във връзка с кърменето - обърни се към майките от кърмаческия.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Мила,навярно не си чувала,че при бебетата има циклични кризи на растежа,през които за няколко дни огладняват много бързо,непрекъснато искат да сучат и висят на гърда.За майката това е много тревожно,защото веднага си мисли,че й е намаляла кърмата.Това не е така,бебето има нараснали нужди и чрез честото кърмене стимулира гърдите да произвеждат повече мляко.Обикниовено нещата се успокояват за седмица до 10 дни.Основна грешка е вместо по-често кърмене да се предлага АМ.Не си обърквай мислите с дохранване,марки АМ и биберони,мисли в друга посока.Започни да пиеш чай за кърмачки,яж кромид лук,овесени ядки,пий повече вода.Кърми колкото често малката започне да мрънка.Наистина,уморително е бебето да ти виси нон стоп на гърдата,но знай,че така то ще стимулира лактацията и ще прозвеждаш повече мляко,за да се храни добре.Особено важни са нощните кърмения.Влез в Библиотеката на кърмаческия и почети малко,там има обстойна инофрмация за тези кризи на растежа.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт