Колко често си миете зъбите?

  • 7 524
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Питам понеже по последни данни българинът си мие зъбите почти всеки ден.(!!!)
Познавам много хора, които вечер след вечеря и преди да си легнат не си мият зъбите.

Аз си ги мия сутрин и вечер задължително. Понякога и през деня, когато съм си вкъщи.


Чувала съм, че българинът си е голям мърльо в сравнение с други нации. Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 1 432
И аз го 4ух това сега.  ooooh!
Мия ги сутрин и вечр. Мъжът ми е зъболекар и даже ве4ер ме проверява понякога дали съм ги из4еткала  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 292
Сутрин и вечер. Така съм научила и детето си.
Аз също познавам хора, които си мият много рядко зъбите. Явно им липсват първите седем години, но то си е за тяхна сметка.

# 3
  • Мнения: 2 448
Сутрин и вечер, през деня след хранене дъвча дъвки.

Ами честно казано, не мога да кажа, че познавам хора, които не си мият зъбите, в смисъл, че най вероятно тези, които понамирисват и не се къпят сигурно и зъбите си не мият, но аз нямам близък контакт с такива.    Stop

# 4
  • Мнения: 3 830
Сутрин и вечер, през деня след хранене дъвча дъвки.

Ами честно казано, не мога да кажа, че познавам хора, които не си мият зъбите, в смисъл, че най вероятно тези, които понамирисват и не се къпят сигурно и зъбите си не мият, но аз нямам близък контакт с такива.    Stop

Късметлийка!
На мен ми се налага да работя с много непознати хора и в повечето случаи хигиената им е ужасна.
Наистина май много българи не си мият зъбите всеки ден, а май още повече българи си лягат вечер с храната по зъбите. Sick

# 5
  • Мнения: 196
Сутрин и вечер, през деня след хранене дъвча дъвки.


 Peace

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
честно... сутрин винаги, някой път преди кафето и цигарата - за събуждане - почти винаги и след това - ако закъснявам за работа - дъвки. но... да си призная вечер понякога - зимно време по-често си заспивам пред телевизора и даже не помня как мъжът ми ме докарва до леглото. срам не срам това е. дъвча непрекъснато дъвки- но не мисля, че от тях има някаква полза /освен свежия дъх/

# 7
  • Мнения: 304
мия ги сутрин и вечер,а когато съм в къщи и след пушене Peace

# 8
  • Мнения: 2 448
Всъщност миенето на зъбите е малка част от устната хигиена и не само от него зависи свежия дъх.
Страха от зъболекар е по голямото зло. 

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Мия ги сутрин и вечер а през деня с дъвка ОРБИТ Mr. Green Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 396
 Същата безсмислена тема като "Колко често се къпете?".
 Нима очакваш отговор "Веднъж седмично"? newsm78

# 11
  • Мнения: 3 830
Същата безсмислена тема като "Колко често се къпете?".
 Нима очакваш отговор "Веднъж седмично"? newsm78

Не очаквам конкретни отговори, а да чуя мнения!
Значи и по телевизията говорят по безсмислени теми.
Не мисля, че да чуеш мнения за хигиена е безсмислено.
(Безсмислено е да очакваш да промениш нещо.)
И моля да не пишете, ако няма да е конкретно по темата. Не е нужно да поставяте емблеми някакви си.

# 12
  • Мнения: 2 448
Темата може да не е от най значимите в ДиС и не може да се равнява разбира се на драматични въпроси за значението на извънбрачните свирки пардон връзки и умуването е ли е изневяра това или не, но ако само прочитайки заглавието и се замислим за устната си хигиена и за това кога за последно сме ходили на профилактичен преглед при зъболекаря си, значи не е била пусната напразно.  Wink

# 13
  • Мнения: 7 716
След всяко хранене. Peace Имам си четка в офиса.
Обаче доскоро при зъболекарката ми имаше надпис пациентите да идват само с измити зъби. hahaha И аз я питам: "ама идват ли с неизмити" и тя: "дааа, и то добре облечени хора" hahaha.

# 14
  • Мнения: 6 992
И аз след всяко хранене. Преди брекетите - сутрин и вечер, но с брекетите трябваше постоянно и от тогава така си свикнах.
А колкото до къпането и миенето на зъби, не знам дали има връзка. Мъжът ми постоянно се къпе, ама ако не му повторя 5 пъти да си измие зъбите вечер, хич няма и да се сети Rolling Eyes Много му се дразня на това.

Общи условия

Активация на акаунт