Ранна бременост и грип

  • 8 729
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Преди няколко дни си направих тест за бременост и резултата е положителен.Бях много щастлива но ме хвана някакъв вирос с температура 38.6,с кашлца и страхотно главоболие.Незнам какво да правя.Личния ми изписа антибиотик на хапчета изпих едно но повече не смея да не увредя бебо ,пия и проспан.Много ме е стрх да не се случи нещо с бебо защото сега му се формират органите.Моля даите ми савет.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 4 451
Mисля, че трябва да пуснеш темата си в Здравния.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0

# 2
  • Мнения: 2 543
Не се притеснявай и пий антибиотика. Инфекцията е по-вредна от него. В началото на втората ми бременност боледувах непрекъснато, явно някакъв срив в имунната ми система беше. Пих Аугментин 2 пъти. Единият път заради гнойна ангина, вторият - заради усложнения от вирусна инфекция. Всички - и личният ми лекар, и гинеколожката, и приятели лекари бяха на мнение, че трябва да пия антибиотик. Бебето се роди живо и здраво. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 17
Благодаря ви момочета.

# 4
  • Мнения: 317
Моят опит, колкото и рядък случай да е: непременно трябва да се направят микробиологични изследвания и по възможност да се изолира точния вирус/бактерия. Ако не те лекуват с подходящия медикамент, е възможно ти да оздравееш, но ако е някоя коварна инфекция, тя да премине през плацентата и да увреди детето (в твоя случай не може да мине през плацентата, защото такава все още няма)... Просто като презастраховане и за твое успокоение.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 262
Да, темата ти е за здравния, макар че понякога последствията може да са точно за нашия форум, но да се надяваме, че няма да бъде така, пожелавам ти много красиво и здраво бебе! Аз карах първите две седмици от бремеността си страшна гнойна ангина, само ще те посъветвам, да проследиш бебенцето както трябва после по изследванията, морфологии и т.н.
Местя я, за да може повече хора да ти пишат и отговорят!

# 6
  • Мнения: 923
И аз хванах грип (висока температура и хрема) в много ранна бременност, някъде 7-8 г.с, предписаха ми тонсилотрен хомеопатично и разни пастили на д-р Тайс. Според мен е добре да се консултираш с още един лекар за антибиотика.

# 7
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Моят опит, колкото и рядък случай да е: непременно трябва да се направят микробиологични изследвания и по възможност да се изолира точния вирус/бактерия. Ако не те лекуват с подходящия медикамент, е възможно ти да оздравееш, но ако е някоя коварна инфекция, тя да премине през плацентата и да увреди детето (в твоя случай не може да мине през плацентата, защото такава все още няма)... Просто като презастраховане и за твое успокоение.
Peace

# 8
  • Мнения: 99
Имам две деца и две истории за лекарства през бременността. При първата бременност пих антибиотих защото имах възпаление на пикочните пътища и болки в бъбрека с много висока температура, при вдигането на която треперех като лист. Казаха чукай на дърво с тази бременност-бях в 4-ти месец. Но за щастие всичкобеш наред-родих 11 дни преди термин(което си е износена бременност), живо,здраво и добре развито бебе.
Втората бременност беше миналата година.Родих на 3.10.08, а термина ми беше за 7.02.08-раждането беше преждевременно. Оказ се че плацентата е заразена и пълна с гнойни петна(това и аз го видях). И това е в резултат на не излекуван грип през 7-я месец. Бяха ми изписани някакви хомеопатични и хапчета за смучене(които явно не са спряли инфекцията макар че аз се пооправих). Надето77 го е написала преди мен-може да оздравееш привидно но инфекцията да мине през плацентата и да нанесе сериозни проблеми на бебето. При мен инфекцията се появи в 7-ми месец, но при теб с толкова ранна бременност е опасно. Резултата при мен беше преждевременно раждане, недоносено бебе(разминахме се с кувьоза, защото установиха, че бебето диша добре самостоятелно-слава Богу), седяхме 2 седмици в болницата...Но бебето беше добре развито и най-важното без последствия от инфекцията(е вливаха му лекарства). Миличка довери се на лекарите и лекувай инфекцията с антибиотик, нищо няма да стане на бебето-по страшно е ако инфекцията стигне до него(да не дава господ). Стискам палци бързо да се оправиш и да имаш лека и безпроблемна бременност до самия финал и живо и здраво бебенце.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт