относно имунизациите

  • 1 435
  • 26
  •   1
Отговори
  • sliven
  • Мнения: 113
Здравейте мами,
Вече правим два месеца и утре ни предстои имунизация.
Моля ви да споделите какви ваксини сте ползвали, каде ги слагат и как са реагирали вашите деца.
Знам че при всяко дете е различно и някои  вдигат температурка и по няколко дни с малко киселички.
Просто искам да съм подготвена за всичко.
Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 543
Ние сложихме Пентаксим. Първия път нямаше реакция, втория и третия беше киселяк 2-3 дни след инжекцията. По препоръка на педиатърката дадохме предварително витамин С и калциев глюконат, защото с таткото сме алергични и бебишорът е предразположен към алергии по тази причина. Температура не ми е вдигала.

# 2
  • Мнения: 1 763
Слагахме Пентаксим. Нямаше никакви странични реакции. Слага се в крачето.

# 3
  • sliven
  • Мнения: 113
Тази ваксина Пентаксин от Здравната каса ли е или вие си я купихте?

# 4
# 5
  • Мнения: 1 763
Тази ваксина Пентаксин от Здравната каса ли е или вие си я купихте?

Здравната каса не я отпуска, купувахме я.

# 6
  • Мнения: 1 080
Слагаме от здравната каса ваксините - веднъж имахме темп.  37,5 градуса и веднъж ни беше подуто  малко  мястот, където е било боцнато, но нищо по - сериозно!!!
Даже не плаче като го боцка педито!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 44 024
слагахме по касата, винаги имаше Т по 3 дни...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Слагахме Пентаксим. Нямаше никакви странични реакции. Слага се в крачето.
и при нас така
струва 60лв едната доза

# 9
  • Мнения: 438
Когато детето навърши 2 месеца се поставят 2 ваксини, които са задължителни и не се заплащат.Това са:
 - против полиомиелит-поставя се мускулно и е възможно детето да вдигне температура
 -дифтерия, тетанус, коклюш -поставя се подкожно.Също може да се повиши температурата

# 10
  • София
  • Мнения: 44 024
Когато детето навърши 2 месеца се поставят 2 ваксини, които са задължителни и не се заплащат.Това са:
 - против полиомиелит-поставя се мускулно и е възможно детето да вдигне температура
 -дифтерия, тетанус, коклюш -поставя се подкожно.Също може да се повиши температурата


мда де...ама можеш вместо тях да сложиш пентаксима, която е по-добра и по-леко се приема от бебето.....но се заплаща.....и общо взето - по-добрия вариант е.

# 11
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Ползвахме тази по здравната каса,общо взето добре я понесе.Дадох и предварително Панадол и въпреки това вдигна малко Т,но е нормално.Втората(след 3-я месец) я понесе малко по зле,в смисъл че беше 2 дни кисела и все мрънкаше.Ще видим сега след 4-я как ще е.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
слагахме пентаксим-не сме имали проблем Peace

# 13
  • Мнения: 8 999
Каквото ни е казал педиатърът ни, това сме и правили. Той следи имунизационния календар на децата ми и ни вика, когато трябва да се постави поредната ваксина. Не съм се интересувала каква е точно, от какво се прави, кой я е изобретил, къде се произвежда. Напълно съм се доверявала на знанията на личния лекар.
За всеки случай след всяка ваксинация, вечер, преди лягане, съм давала по една доза Панадол. Както за успокояване на болката /ако има такава от боцкането с иглата/, така и превантивно срещу температура.
Децата ми не са правили реакция срещу нито една ваксина досега.

# 14
  • Мнения: 4 292
Синът ми е ваксиниран само и единствено по ЗК. Никога не е имало усложнения, даже температура не ми е вдигал.
Преди пет години дори не бях чувала за Пентаксим

Общи условия

Активация на акаунт