Какво ще стане, ако прекъснем кърменето за една седмица?

  • 937
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Мъжът ми иска да ходим скоро на море (и аз искам, де), но предпочита да не вземаме детето с нас, а да го оставим на бабите. Искал да си почине. Хубаво, но се притеснявам, че още не съм спряла кърменето, всяка нощ и сутрин се кърмим и не искам още да спирам. Според всички би трябвало вече да спра.  #Cussing out Ако евентуално наистина оставим детето и отидем за една седмица, ще мога ли после да възстановя кърменето? Дали детето ще иска пак да суче, дали ще ми спре кърмата? Как мислите?

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мисля, че ходенето ви на море е добър повод да го отбиеш, така ще бъде по-лесно и безболезнено както за теб, така и за бебчо!  Wink 

# 2
  • Мнения: 1 517
Да, но на мен не ми се отбива още... поне докато се буди нощем... иначе не знам как ще я приспивам. Пък и нали през лято не се отбивало.  Thinking

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Aми освен да смениш мъжа Thinking...шегувам се Wink

Аз не знам ти как би си починала без малката, след като ще ти се налага да се цедиш и сигурно постоянно ще я мислиш. Ти си решаваш, но щом не си готова да отбиваш, не си прави експерименти-една седмица е доста време.
Моят съвет е - убеди мъжа си, че това сигурно е последното море с бебе залепено за вас. От догодина ще си почивате сами Wink

# 4
  • Мнения: 1 313
[quote  Пък и нали през лято не се отбивало. Thinking
Цитат

това за първи път го чувам!!какво общо има лятото? newsm78
а няма ли начин да се изцеждаш на почивката?

# 5
  • Мнения: 1 517
[quote Пък и нали през лято не се отбивало. Thinking
Цитат

това за първи път го чувам!!какво общо има лятото? newsm78
а няма ли начин да се изцеждаш на почивката?
Ами през горещините имало повече опасност от стомашни разстройства и затова не се отбивало.  Thinking
Аз на почивката мога да се изцеждам, но дали пък бебка ще иска да суче после все още?
Само вие тук ме разбирате.  Sad На който (мъж, майка, свекърва) кажа притесненията си, ще започнат веднага да ме упрекват, че още кърмя, че и се чудя как да продължа. Но просто така го чувствам, мисля, че не е сега моментът за отбиване. Макар много да сме намалили кърменията. А Jade е много права, че без малката на почивка няма да ми е спокойно и все ще я мисля. Досега не съм я оставяла на никого, сама съм я гледала, но свеки МНОГО настоява да й я оставя, направо ще ме изяде. Sad Ох, извинявайте, че се отплеснах, ама много ми тежат тези неща напоследък...  Cry

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 802
Пети, ако ти кажа Мая колко се радваше миналата година на морето, хем беше по-малка от Маринка... За нищо на света не бих я лишила от това преживяване, даже да не кърмех!  Crossing Arms
А свеки...ангажирай дейния й ум с полезни работи: възложи й да затваря специални плодови консерви без захар за детето - запаси за зимата. Дай й списък с де що плод се сещаш, и един чувал с бурканчета... Като изпълни нормата, я потупай по рамото и си признай, че не би се справила по-добре от нея. А междувременно - заведи Маринка да види голямата вода Wink

# 7
  • Мнения: 3 161
Защо не помислиш за море с баба? И за бабата добре, иначе едва ли ще тръгне, и за детенцето, и мама спокойна, а и вечерите - лайф. Не е да няма минуси такава идея, ама е един компромис. Иначе - ако искаш да си починеш сама - ще трябва да приемеш риска да се върнеш и да не иска повече гърда (да не те плаша, но кътниците тепърва предстоят  Wink).

# 8
  • Мнения: 532
Според мен никой не е по-важен от самото дете. Какво значение има дали свекърва ти го иска или мъжът ти настоява да сте без него? smile3516
За една седмица надали ще се отбие, щом сте стигнали до тази възраст да се кърмите, а и не е толкова трудно да поддържаш кърмата. Ти като майка, обаче, знаеш най-добре как би се чувствало детето, ако го оставите на някого за толкова време, пък било то и баба. Още повече, колкото и да са трудни, моменти като тези от почивка на море с детенце, остават незабравими!   grinning039 Аз не бих направила компромис в ущърб на детето.

# 9
  • Мнения: 713
Аз прекъсвах за 1 седмица, когато детето беше на 16 м. Не съм се изцеждала/много ми е неприятна самата дума/ и след това продължихме кърменето още 6м. Спрях за 1 седмица защото тя не искаше, но се разболя след това и като подадох се закачи. Само това беше начина да я успокоявам през нощта, а ми боледува много горкото - 9 пъти за около 7мес. Изкара душичката един грип и още оздравяла не оздравяла родителя и се заинати да вземем на басейн да я водим, там  беше студено и като се срина това дете........Та и моя беше против кърменето ама като видя, че няма спане ако не и давам да цокне, изведнъж се сети за антителата в кърмата и така нататък. Докато непрекъснато ме тормозеше да съм спирала кърменето, взе та ми направи скандал защо точно сега съм била спряла да я кърмя. И така устисках до 22 мес. и със зъбопоникването се справихме успешно, че на нас 1-вия зъб излезе на годинката, а последния сега се подава - Елена е на 25 мес.
Кажи му на твоичкия какво се случи при нас и много поздрави от мен. Ако наистина искаш да продължиш да кърмиш и приемаш съвети, слушай си само майчиния инстикт и твойто желание. Съпругът го подхлъзни с дипломация, а другите ги баламосвай. Не е тяхна работа докога ще кърмиш, решението в крайна сметка е твое.

# 10
  • Мнения: 7 106
слушай си само майчиния инстикт и твойто желание

Това е и моят съвет. Ако си решила да отбиваш, това е най-подходящият момент, но от това което си писала става ясно че не си, така че не си причинявай излишни тревоги. Кърменето е двустранен процес, а във вашият случай няма готовност на нито една от страните. Заведете си детенце на море, ще се радва много на морето, а на свеки и намери работа, Бу ти е дала чудесна идея Wink.
Ние също ще водим Ева на море, с нетърпение чакам да дойде края на юли, и през ум не ми минава да я оставям на баби и да пропусне първото море в живота си Grinning
Приятна почивка, каквото и да решите и слънчево лято  grinning039  Nature Sunny

# 11
  • Мнения: 1 278
Знаеш ли колко е хубаво с децата на море?!  Grinning
Не можеш да си представиш какви красиви и незабравими мигове бихте имали, ако отидете с нея. Такова удоволствие изпитват дребосъците от пясъка и водата, че само, докато ги гледа, човек си почива и се зарежда с положителна енергия.
Аз не бих пропуснала нито една година с тях на море.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 6 206
Петя, знам колко е сложно при тебе и много ми е мъчно, че така те тормозят! Close
Аз също бях пред такава дилема дали без детето на море, но после се отказах, защото в случая детето е най-важното. Маринка е свикнала на едно, да се кърми вечер и нощем и изведнъж нещо различно. Не мисля, че на нея ще й е спокойно, нито на тебе.
Успех каквото и да решиш.

# 13
  • Мнения: 790
И аз подкрепям идеята да вземете детето с вас на море. Ние ще вземаме Мартин с нас, макар че е по-малък.  В противен случай би ми останало неприятното чувство, че не съм постъпила правилно и все ще ме яде отвътре.  Късмет каквото и да решиш!

# 14
  • Мнения: 1 517
Благодаря на всички за съветите и топлите думи! Не крия, че и на мен от време на време ми минават мисли за море без бебе, защото все си спомням какви чудесни мигове сме имали двамата преди 2-3 години.  grinning039 Сън колкото си искаш, разходки, заведения, освен плажа, разбира се. Но след като вече имаме дете, едва ли ще е същото, дори да не го вземем. все ще мисля какво ли става в мое отсъствие.  А ако видя някое друго малко дете на морето... съвсем зле ще ми стане. Sad Бабите досега почти не са я гледали, виждат я веднъж на 3-4 месеца за по няколко дена. А и тя е свикнала само с мен, все за мен е залепена, дори баща си не иска толкова.Но и не ми се спира кърменето заради една почивка (да се върна на темата). Така че може и да убедя скъпия да я вземем. Благодаря ви пак!  Flowers Rose 

Общи условия

Активация на акаунт