Удря се по главата

  • 4 593
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Здравейте, имам син на 1год. и 3м. от близо месец се удря по главата и не мога да разбера каква е причината. От радост ли е, като му се скарам ли е, поради какво е.
В началата беше по начесто сега взеха да се разреждат тези удари по главата, но пак  ги използва и не се удря леко. Има ли ли сте такива случай, защото това започва да ме притеснява. Tired Като му казваш не той по силно се удря  Sad

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и моята дъщеря се удря по главатапонякога.Като и кажа не или се скарам започва да се удря по-силно,затова започнах да не и обръщам внимание когато го прави и тя спира

# 2
  • Мнения: 982
Не помня точно кога беше/ около годинката, май /, но със сигурност и синът ми се удряше по главата.
В началото с ръка, а после направо в стената, явно усети, че е по-впечатляващо. ooooh!
Правеше го с цел да ме предизвика, удряше се и ме гледаше нагло в очите.
За 2-3 месеца му мина мерака, но и аз спрях да обръщам внимание.

# 3
  • Мнения: 2 336
По същия начин и моят син, започна с удари на главата в стената, сега това отмина но започна както казвате нагло да ме гледа в очите и да се удря в главата

# 4
  • Мнения: 698
Според д-р Спок, това е агресия, която детето изпитва по отношение на някой друг, но съзнава, че не може да го удари. Затова удря себе си. Така изразходва "енергията". Временно и неприятно е.

# 5
  • Мнения: 2 336
angel? , но той не милва децата или играчките , а за да си покаже радостта удря Thinking

# 6
  • Мнения: 507
Това е агресия, срещу всичко което му е забранено. Детето трябва да се чувства свободно да види, да пипа, да разучава. Няма смисъл от забрани. Най-добре е да му отделяш колкото се може повече време да си играете, да му обесняваш, да го караш да прави елементарни неща с който да му показваш колко е важно то и колко ти е помогнало.
Казвам ти това от собствен опит. Когато моето дете беше на тази възраст, аз работех от вкъщи и нямах никакво време за него  Embarassed  Sad . Всичко му забранявах, наказвах го буквално за глупости, за детски бели, за това че разучава и разхвърля. Точно след по-малко и месец реакциата не закъсня.... Веднага спрях да работя и изкарвахме заедно целия ден, той се промени коренно. Сега в него няма и следа от агресия. Няма нападения върху други деца, не проявява никакви отрицателни емоции. Затова не губи време и не чакай като мен.
Успех  Hug   bouquet

Виж тези статии:
http://www.biberonbg.com/info/agresia.htm

http://mamita-bg.com/2008/09/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%8 … %B4%D0%B0-%D0%B7/

# 7
  • Мнения: 2 336
Благодаря ти много ще ги изчета Hug

Общи условия

Активация на акаунт