Моля за съвети..

  • 748
  • 13
  •   1
Отговори
Бременна сам в 7-ма седмица и днес като станах ми се гадеше.. а в същото време пък изпитвах силен глад.. ядох и след това повърнах всичко.. и ми е зле.. сама сам в къщи мъжа ми е на Благоевград... а пък на докторката тел. не отговаря. Сега сам гладна но ако ям пак ще повърна..  Cry

# 1
  • Мнения: 603
Опитай да си контролираш яденето. Пий повече течности. Аз като ми се гадеше пиех Деган, но лекарката ми го изписа.
Опитвай да хапваш по малко, но често. Не се притеснявай, ще ти мине сле третия месец.  Но все пак звъни на лекарката а ти изпише лекарство, не пий нищо друго.

Лека и безпроблемна бременност. Peace

# 2
  • Мнения: 822
И аз много поврьщах,дори лежах в болница заради това поврьщане.Да ти кажа ядях само сухари,солети и крем супи.От всичко друго бях в тоалетната,дори и соковете ме дразниха,пиех само вода.Лека бременност. Peace

# 3
  • Мнения: 805
Може би не ядеш правилните неща.
Пробвай със сухари с сирене.
Компот от кайсии. Солети, бисквити, такива неща...
Не се притеснявай, това е то бременността.....дано мине леко при теб

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Яж леки храни.Наблягай на течности,сухари , бисквитки, солети, супи , плодове.Като се събудя сутрен ям по лъжичка мед с топла вода.
Това е от бременността .Леко бременеене   bouquet

# 5
  • Мнения: 238
Сутрин първо хапни сухи храни - обикновени бисквити, солети, сухар. И недей да ставаш веднага от леглото, полежи малко, погризи нещо и след това се надигни  Peace Аз използвах свещички и капки Вомитусхил и при първата бременност ми помогнаха. При втората обаче с близнаците нищо не ме спасяваше  Sick Добре че продължи само до четвъртия месец  Shocked До тогава карах само на таратор ... питай ме сега дали последните месеци съм го близвала  Mr. Green
Успех и леко бременеене и да знаеш - минава!  Peace

# 6
  • Мнения: 645
И аз в началото имах такива дни,по цял ден повръщах и каквото и да хапна пак го повръщах,спасяваха ме солети,препечени филийки и най-вече обикновените бисквити,не се притеснявай от бременноста е ,но след 4 месец вси4ко отминава PeaceЛеко бременеене   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
В книжките се препоръчва да хапваш още в леглото, преди да си станала... нямам представа дали помага, аз имах други проблеми, не повръщане, а сърцебиене и др. подобни...

За друг вид (от мигрена) повръщане - при не силните пристъпи - помага да се яде в полулегнала поза (да не е свит корема), по малко - няколко лъжички, течна или полутечна храна, кисело или сладко, с дълбоки вдишвания между хапките.

# 8
  • Мнения: 1 062
Нормално е, неприятно, но нормално. Не се притеснявай, хапвай суха храна, особено сутрин. С първата си бременност повръщах след абсолютно всяко ядене. Гадно, но при някой  е така. С втората ми беше постоянно лошо, с дни не можех да стана. До някъде ми помагаха билковите лукчета. Люти и с мирис на мента, притъпяваха гаденето.

# 9
  • Мнения: 493
На мен гаденето ми притъпяваше газирана вода с лимон PeaceМного добре ми действаше киселичкото Peace

# 10
Аз сутринта ядох две препечени филии със сирене понеже стомаха ми е от особенните..и пих чай.. но като повърнах.. изхвърлих само течности..  сега вече не ми е зле.. добре се чувствам.. и ще помоля някой ако може да ми препоръча.. с какво ядене да се храня (сутрин, обед, следобед, вечер) че аз с яденето съм малко зле.. обичам да си похапвам по много... ям по 6 пъти на ден а иначе съм само 47 килограма  Wink  Joy

# 11
  • Мнения: 42
Аз си имах на нощното шкафче бисквити. Хапни малко още преди да си станала от леглото.
Леко бременеене!

# 12
  • по света
  • Мнения: 1 587
Пии прясно мляко хем успокоява стомаха,хем засища поне първоначално Peace

# 13
  • Мнения: 91
Опитай да си контролираш яденето. Пий повече течности. Аз като ми се гадеше пиех Деган, но лекарката ми го изписа.
Опитвай да хапваш по малко, но често. Не се притеснявай, ще ти мине сле третия месец.  Но все пак звъни на лекарката а ти изпише лекарство, не пий нищо друго.

Лека и безпроблемна бременност. Peace
Peace
съгласна съм само че при мен повръщането продулжи чак до операционната маса Simple Smile но съм сигурна че при теб ще е временно

Общи условия

Активация на акаунт