Мама с 3 деца и с МС има нужда от помощ!

  • 29 182
  • 490
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Момичета, моля за съпричнасност.......

Обади ми се Даниела Неева от Българската фондация за множествена склероза - МС Общество България. Имало майка към тях с 3 деца - по-голямото на  3г. и 6м. и близнаците - на 2г. и 6м. Майката се казва Силвия Димитрова и е на 35г. Живее в района на Подуене. С над 78% инвалидност, като болестта и така се развива,че има переспективи до 1г. да стане и пълен инвалид. Работи само бащата. Взима 300лв. Силвия взима и инвалидна пенсия + детски. Точно заради тези детски не им дават помощ за отопление, над лимита са. Помага свекървата. Но проблема е финансов. В затруднение са и кой да води голямото дете на ДГ.

Дали и с какво бихме могли да помогнем на тази жена? Моля, кажете си мнението!

Нека, който има желание да се свърже с Даниела Неева на посочените в сайта телефони. Благодаря ви!

Разполагам и с телефона на Силвия, но заради злоупотреби няма да го пиша публично.

# 1
  • Мнения: 1 134
Аз живея в този район. Ако искаш дай ми координати на лични, мога да се свържа с жената и да обсъдим най - належащите им нужди и с какво можем да откликнем.

# 2
  • Мнения: 473
Много моля който се свърже с жената нека след това напише тук във форума какви са належащите нужди-за нея и децата.

# 3
  • София
  • Мнения: 679
Записвам се да следя темата аз също живея в района.

# 4
  • Мнения: 1 134
Вече втори ден, никой не отговаря на телефоните, в посочения сайт. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 11 607
Ето адреса на Силвия, които желае и има възможност да и помогне:

София
кв. Христо Ботев
ул. 511, №34
Силвия Йорданова Димитрова

Който реши да помогне на жената, моля нека към адреса задължително да види  в пощата и да напише кода на квартала - аз не успях да го намеря.......

Децата са - голямото дете е момче, а близнаците са момче и момиче. Имат нужда от всякаква помощ! Изключително добре се грижи за децата си жената, спретнато и чисто е у тях и държат изключително много на децата.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако някой се е свързал със семейството нека пише с какво може да им се помогне.

# 7
  • Мнения: 11 607
Ако някой се е свързал със семейството нека пише с какво може да им се помогне.

Днес ми се обади Даниела от Фондация МС Общество. Тя е ходила у тях. Това, което споделям е нейния разказ. Говорила е с жената и тя не е отказала помощ. Имат нужда напр. и от дрехи и обувки за децата. Всеки, с каквото може да помогне - да го стори.

Ето телефона на Даниела за повече подробности - 0898 529 606

# 8
  • Мнения: 1 134
Тези дни ще проверим какво има в складовете и ще съберем дрехи и обувки. Като сме готови ще пиша пак, за да се уточним как точно да й ги занесем. Едва ли ще е удобно да ходят всеки ден хора у тях, по - добре наведнъж...
Хубаво е, че си се добрала до инфо. Аз така и не успях да се свържа миналата седмица. Peace

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
може ли и номерата на обувките?

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз също искам номерата на обувките.Мисля,че за момиченцето имам полуботушки за зимата.
И за момченцата мисля,че ще намеря. Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 679
Какви са размерите на дрехите на дечицата?

# 12
  • Мнения: 1 134
Ето и от мен малко инфо, след разговора ми с Даниела:
Дечицата са дребнички, годините им ги знаете. Няма да е проблем обувчиците и дрешките да се разминават с точната номерация, защото впоследствие ще станат на по - малките и обратно.
Няма проблем и да занесем събраното на Даниела, а после тя да ги предаде на семейството. Който има желание, може да се присъедини.
Това е засега.

# 13
Искам да изкажа благодарност за бързата реакция на майките. Не е често срещано явление да се помага с такава готовност и желание към човек с увреждане в името на децата.
Радвам се , че съществувате и подкрепяте правото на качествен живот .
Прекланям се съм жените , които ми повярваха и ми се довериха. Подкрепиха с изключително голяма човечност една майка и нейните три деца. Изрично ме помолиха да не споменавам имена , но аз все пак се гордея с вас , нека цялото щастие на света съпътства вашия живот и на всички , за които съдбата на една майка в неравностойно положение не е безразлична .
Обръщам се към всички , които желаят да помогнат / видях , че се интересуват от размера на обувките на дечицата- 25 и 27 /

# 14
  • София
  • Мнения: 796
Днес ходих при Силвия Димитрова и се оказва, че освен парите, голям проблем е и това, че не може да запише децата на детска градина - май Слатина е най-близо. Тъй като тя вече е доста зле (не може да ходи повече от 200 м., а има случай и вкъщи да падне пред децата и да не може сама да стане),  за нея е много тежко да ги гледа по цял ден. Те са доста буйни - дори и Мария, момиченцето.
Моля, ако някой има връзки в детска градина или измисли нещо подходящо в този район (кв. Христо Ботев), да каже! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт