Мама с 3 деца и с МС има нужда от помощ!

  • 1 763
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Момичета, моля за съпричнасност.......

Обади ми се Даниела Неева от Българската фондация за множествена склероза - МС Общество България. Имало майка към тях с 3 деца - по-голямото на  3г. и 6м. и близнаците - на 2г. и 6м. Майката се казва Силвия Димитрова и е на 35г. Живее в района на Подуене. С над 78% инвалидност, като болестта и така се развива,че има переспективи до 1г. да стане и пълен инвалид. Работи само бащата. Взима 300лв. Силвия взима и инвалидна пенсия + детски. Точно заради тези детски не им дават помощ за отопление, над лимита са. Помага свекървата. Но проблема е финансов. В затруднение са и кой да води голямото дете на ДГ.

Дали и с какво бихме могли да помогнем на тази жена? Моля, кажете си мнението!

Нека, който има желание да се свърже с Даниела Неева на посочените в сайта телефони. Благодаря ви!

Разполагам и с телефона на Силвия, но заради злоупотреби няма да го пиша публично.

# 1
  • Мнения: 349
Мамо Цоци а има ли банкова сметка? В смисъл, че аз /а предполагам и други са така/ мога да заделям, когато имам възможност някаква сума, макар и минимална и да ги превеждам. Ако със друго може да се помогне? Чакам и други мами да се включат и да дадат предложения. Имат ли нужда от дрехи и обувки?

# 2
  • Мнения: 11 607
Ето адреса на Силвия, които желае и има възможност да и помогне:

София
кв. Христо Ботев
ул. 511, №34
Силвия Йорданова Димитрова

Който реши да помогне на жената, моля нека към адреса задължително да види  в пощата и да напише кода на квартала - аз не успях да го намеря.......

Децата са - голямото дете е момче, а близнаците са момче и момиче.  Имат нужда от всякаква помощ! Изключително добре се грижи за децата си жената, спретнато и чисто е у тях и държат изключително много на децата.

Който има възможност - нека да я посети!

# 3
  • Мнения: 412
има ли мама от младост с която да се комплектоваме при изпращането на някакви помощи - пари или дрехи или нещо друго?
таткото ни току що се върна и пак заминава в командировка и нямам физическа възможност да отида до пощата Sick newsm78 а предполагам че е спешно..
моля пишете на лични  Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 12 228
  Виктрес ако сте оздравяли може да се видим и заедно да измислим как да помогнем, аз едва сега видях темичката  Cry

# 5
  • Мнения: 191
Мама Цоцоланка ,
пратих ти ЛС. Ще следя темата, поне за мен, най добър вариант  да се помогне, е финансово. Не знам оба4е, дали ако се преведат пари на фондацията, ще отидат при жената.

# 6
  • Мнения: 4 513
Ох, боже, сви ми се сърцето.  Sad Ще видя какво мога да направя. Малчовците са горе-долу на възрастта на моите, така че дрешки нямам засега, но ще се опитам финансово да ги подпомогна. Горката майка, пожелавам й здраве - на нея, съпруга и дечицата...  Praynig
Мама_х3, защо да не отидат при нея? Съмнява те тази фондация ли?  Thinking

# 7
  • Мнения: 191
Мама_х3, защо да не отидат при нея? Съмнява те тази фондация ли?  Thinking
Не, не ме съмнява фондацията, но е нормално като се направи дарение, фондацията да го използва по собственно усмотрение.
В слу4ая ми се иска да помогна конкретно на тази жена.
Някой успял ли е да говори с нея?

# 8
Семейството наистина е много приятно. Имат нужда от помощ - материална най-вече. Добре, че всички вие мами от този форум сте им помогнали с дрешки и обувки за децата. Лошото е, че децата не ходят на детска ясла, защото са изпуснали срока в който да потвърдят, че остават в тези ясли. Иначе са били приети, но Силвия е влязла в болница и са пропуснали сроковете. Голямоте дете също не ходи на детска градина, защото пак са изпуснали сроковете за подаване на документи. Значи същесвтвува и проблема с детската градина...Не знам обаче ние тук как можем да сме полезни. Ако не се лъжа Силвия е участвала в "Часът на мама" по btv. Засега ефект...няма. Ще продължим да пробваме различни варианти и дано успеем всички заедно. Много хора се опитват да помогнат на това семейство, но често проблемите се задълбочават поради бюрокрацията и тромавите процедури за социално подпомагане. Давайте всякакви идеи как можем да се справим с проблема. Състоянието на Силвия сега се влошава и й е много трудно да полага грижа и за трите деца...те са страхотни хлапета, но като всички други са палави. Всякакви нестандартни идея са добре дошли. Поздрави на всички мили хора, които до този момент са помогнали на семейството по един или друг начин. Заедно можем всичко   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 513
Семейството има ли близки, които да помагат с домакинството и грижите по децата? Милата майчица, много ми е болно за нея...  Cry
Спомням си този брой на "Часът...", четоха писмо на майка с МС, сигурно е било точно от нея. Миличката, стискам палци да започне подобрение в състоянието й...  Sad  Praynig  Praynig  Praynig

# 10
Помага едната баба, която живее със семейството. Тя също се придвижва трудно, но се опитва да се държи заради децата. Не знам дали Силвия не би могла да кандидатства пред социалните служби да й бъде назначен личен асистент...така поне някой ще може да й помага за децата докато се издейства нещо за детската градина. Аз лично виждам това да стане едва през следващата година, защото много родители останаха без възможност да запишат децата си в детска градина. Самите директори едва ли биха могли да направят подобен компромис. Силвия отново ще минава на преосвидетелстване в ТЕЛК. Ако бъде дадена по-голяма степен на нетрудоспособност, вероятно ще може да кандидатства за личен асистент.

Общи условия

Активация на акаунт