Как давате и съхранявате готовите плодови пюрета?

  • 668
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Моята педиатърка каза да започна да давам плодови пюрета(сина ми е на 4 месеца) и много набързо ми обясни с какво да започна и по колко да давам-120мл Shockedтова не е ли много като начало?Кърмим се все още и досега съм давала сок от ябълка и круша.
Искам да Ви питам-по колко пюре давахте Вие в началото и как увеличавахте количеството?
Колко време може да се използва едно отворено пюре и как се съхранява?
Благодаря на тези,които ще се включат с отговори. Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 695
Разгледай темата за захранването, на мен ми е много полезна, ние също сега започваме.
Не можеш да започнеш със 120 мл, започва се с няколко лъжички и постепенно се увеличава количеството (аз първия ден давам 2-3 лъжички, след това 5-6, след това 30-40 гр, след това 50 гр. и от там нататък колкото иска).
На етикета на всяко пюре пише как се съхранява, обикновено отвореното пюре (но незатопляно) може да престои между 24 и 48 часа в  хладилник.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Здравей Васивена,

Когато стартираш захранването с пюре, започваш с по една- две лъжички, като всеки ден увеличаваш с лъжичка-две количеството. Това се прави с цел да се проследи за евентуална реакция към нововъведената храна. Започва се с еднокомпонентно пюре или каша т.е само от един продукт. Това пюре/каша се дава около 5-7 дни. Дава се за предпочитане сутрин, за да може до края на деня да се проследи за евентуална реакция. След като минат тези 5-7 дни въвеждаш друг вид пюре може да е еднокомпонентно пак или да смесиш с вече давано пюре. За предпочитане е първите въведени продукти да са въведени в чист вид. След това вече може да се прави комбинация от вече въведени продукти и винаги новия трябва да е само един /за да се разбере, ако има реакция кое точно я причинява/.
Когато първия ден отвориш бурканчето изсипи си нужното количество от няколко лъжички в една чинийка и купичка, другата част затвори и прибери в хладилника най-навътре до стената /да не е на вратата/. В никакъв случай не бъркай с лъжичката, с която яде детето в бурканчето директно, защото слюнката на детето ще развали остатъка от пюрето, която ти си искала да ползваш на другия ден. Затопляш само количеството, което си отделила в купичката. Веднъж притоплено пюре не се слага в хладилник отново. На етикетите на всяко пюре пише каква му е трайността. Ако е 24 часа, по гореописания начин може да даваш това пюре 2 дни, ако е 72 - съответно три дни.
Дано съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт