Нова книга

  • 1 283
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Дано не прозвучи като реклама...

Книгата се казва "Очаквания и поведение в съвременното българско осиновителско семейство".
Предполагам, че я има в повечето книжарници.

Според мен, не е върха на елхата, но има интересни неща. За съжаление много практически съвети и ползи за нас, осиновителите няма (за осиновените деца май също), но все пак е нещо.

# 1
  • Мнения: 2 722
Ще я потърся и ще коментирам след това.
Ако някой се захване на данрави една книга с нашите писания - това ще е най-ценния пътеводител с примери от реалния живот.
Преводна ли е или е родно производство /че съм на работа до вечерта и няма да стигна до книжарница/

# 2
  • Мнения: 2 123
Авторът е бълг. психоложка, социален работник, май шеф на РДСП Варна.
Може би съм несправедлива в оценката си, просто сравнявам с американските автори, които просто ориентират произведенията си към потребителя - осиновител или осиновен.
Книгата прилича повече на научна разработкта, но при внимателно четене - можем да открием и полезни неща

# 3
  • Мнения: 3 715
Миииии да ви кажа честно, предпочитам тука да чета и в детство мое, щото рядко има книга, която да харесам, а споделеният опит за мен е най-полезен. Пък и не си падам много по разна аналитична литература от тоя спектър. В повечето случаи нещата съм си ги усетила сама и нищо ново не научавам.

# 4
  • Мнения: 2 123
Аз съм книгояд  Wink
Във всичко си намирам нещо полезно, нещо, което не ми е хрумвало. Дори да не ми хареса написаното, дори да ме ядоса и да го отхвърля, пак провокира размисъл

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Аз съм книгояд  Wink
Във всичко си намирам нещо полезно, нещо, което не ми е хрумвало. Дори да не ми хареса написаното, дори да ме ядоса и да го отхвърля, пак провокира размисъл
Извинявам се, но кога намираш време да четеш? Аз не съм хващала книга от година, а телевизия не съм гледала от 8 месеца.... Затъпях и това си е.

# 6
  • Мнения: 2 123
Ахаааа хааа - организация на време и пространство - това му е майката  Crazy
Чета в тоалетната, кухнята и други... основно вечер след като заспи Колето и рано сутрин преди да е станал...


Излизам с приятелка поне веднъж седмично на кино, конц., клуб и пр.

# 7
  • Мнения: 11 870
тъкмо се зарадвах , аз жадувам да прочета сериозна литература по темата ...но ако М.Чанкова е авторът със сигурност ще прескоча тази книга.Иначе и аз съм книгояд и винаги търся зрънце мъдрост дори и в книги абсолютно отдалечени от мирогледа ми.



# 8
  • Мнения: 2 123
Споко  Laughing

Ирина Тодорова - Липчева е авторката

# 9
  • Мнения: 11 870
А, тя доколкото знам е дипломиран психолог.Не  тя  е шефът на РДСП.Веднага отивам да си купя книгата, благодаря Fussii! Hug

Общи условия

Активация на акаунт