ОГРЕТЕН -

  • 1 534
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
как да го приготвя,писах преди време,но не откривам темата си

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Вчера се върнахме от Синеморец и там в хотела бяха направили много интересен и вкусен  огретен. Картофите бяха нарязни, по-точно  настъргани на тънки кръгчета(дебелина като за чипс) и помежду им имаше сирене,яйца  и т.н.....  .Картофите не бяха варени преди това, а са сложени сурови.Явно се заливат с мляко и вода и се пекат до готовност . Отгоре беше настърган само кашкавал.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 803
Подтикната от предната тема направих този.........

http://media.snimka.bg/0735/007725043-big.jpg

# 4
  • Мнения: 800
и аз днес правих огретен по  рецепта от предишната тема  (линк беше даден ).  Само че вместо необходимите 4 яйца, в последния момент се оказа, че разполагам само с 1 (другите ми се сториха съмнителни) .  Ей сега ставаме от масата, а милото опакова в една кутия да носи на гладен  приятел, докато е топъл още   Joy   .  Явно се хареса  Laughing

# 5
  • Мнения: 5 001
Вчера се върнахме от Синеморец и там в хотела бяха направили много интересен и вкусен  огретен. Картофите бяха нарязни, по-точно  настъргани на тънки кръгчета(дебелина като за чипс) и помежду им имаше сирене,яйца  и т.н.....  .Картофите не бяха варени преди това, а са сложени сурови.Явно се заливат с мляко и вода и се пекат до готовност . Отгоре беше настърган само кашкавал.  Peace
Аааа,това ще го пробвам...Харесва ми!....Благодаря за идеята!   bouquet

# 6
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Ето моята рецепта: картофите нарязани на ситно, сварени в подсолена вода. Слагам ги в съвсем леко намазнена тава с подправки - чубрица, чесън, каквото ти харесва. Преди това правя заливката: сгорещявам олио, слагам 3 препълнени лъжици брашно и пържа до порозовяване, разреждам с 1 кофичка кисело мляко, разредено с вода и непременно малко сол. Ако е прекалено гъсто доразреждам с вода. След като изстине (трябва да е като палачинково тесто) прибавям 5 разбити яйца. Върху картофите слагам сирене Дунавия и заливам. Пека в средата на фурната на 150 градуса, докато захване апетитна коричка.  chef  chef

# 7
# 8
  • Мнения: 3 312
 като гледам рецептите от линка , моя начин много се различава -  то е нещо като картофена лазаня  Simple Smile 

ето какво правя аз  Laughing - нарязвам картофите на много тънки кръгчета , нареждам ги в намазнена тавичка , отгоре нареждам задушен лук , саламче каквото имам под ръка , обелен домат нарязан на кръгчета , сирене на кубчета , топено сирене, пак ред картофи и после пак повтаряме другите продукти  Crazy  сипваме малко вода в тавичката , покриваме с фолио и пе4ем ... като омекнат картофите махаме фолиото и печем докато се зачервят  Peace  докато са още топли и в пе4ката ги поръсваме с настърган кашкавал   chef 

става да си оближеш пръстите  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 803
Страхотна рецепта за Огретен.
http://simplyblue.wordpress.com/2008/01/10/ogreten/

# 10
# 11
  • Мнения: 2 803
Силве, аз от тебе  взех рецептата и я пробвах. Невероятно вкусен. Вече така правя огретена и с голяма почит се ползва в къщи. Хиляди благодарности за рецептата. Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 433
Силве, аз от тебе  взех рецептата и я пробвах. Невероятно вкусен. Вече така правя огретена и с голяма почит се ползва в къщи. Хиляди благодарности за рецептата. Hug  bouquet
HugРадвам се

# 13
  • Мнения: 2 164
Силве, аз от тебе  взех рецептата и я пробвах. Невероятно вкусен. Вече така правя огретена и с голяма почит се ползва в къщи. Хиляди благодарности за рецептата. Hug  bouquet
HugРадвам се

Мда, рецептата е страхотна! Благодаря, Силве!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт