Проблемче със зъбите...

  • 400
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 229
Не знам от времето ли е, от какво, но от 2 дни не мога да си разтворя челюстите. Confused Едва ям и си мия зъбите, ако се опитам да си отворя устата повече, много ме боли само от едната страна - където имам мъдрец, който ми създава главоболия през няколко месеца...
На някой случвало ли му се е? Sad Със сигурност има нещо общо с мъдреца, защото само от тази страна ме боли...

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, от мъдреца е - понякога може така зверски да боли, че на човек му идва да вие. Мен също са  ме тормозили така мъдреците и от двете страни, също ме болеше, като си отварях устата дори да говоря и бях подута. Отидох на зъболекар, но не можеха да направят друго, освен да ги мажат с някаква смес и да натискат венците около тях, за да улеснят излизането им. Дори ми казаха, че ако това положение продължава, ще се наложи да ги цепят. Можеш да си вземеш "Аулин", ако нямаш противопоказания, за да не те тормози болката сега, а мъдреците ще минат за няколко дни. Дано скоро се оправиш!

# 2
  • Мнения: 2 229
Охх мразя ги тези зъби! Сега пък ново десет!
Вчера забелязах малка черна точица, колкото върха на игла, на последния ми зъб преди мъдреца, който ми прави проблеми, и сега гледам, че още си седи там и не може да се махне! Shocked
Никога не съм имала кариеси и нямам идея - това кариес ли е?? А скоро ходих на зъболекар. Cry Онзи ден я нямаше, откъде се появи това нещо. ooooh! Най-рано мога да отида пак в събота, но както не мога да си отварям устата, какво ще ме прави ако е кариес...

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Не е задължително да е кариес, може да е само оцветена фисура (вдлъбнатина). Относно болките, може да са от нъдрец, но може и да е от ставата. Ставите се обаждат в по-студените месеци. Алина ще ти помогне и в двата случая.

Общи условия

Активация на акаунт