тат и мат-моля за коментар

  • 2 257
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте,момичета.Днес си взех изследванията,а чак на 13.10. съм на преглед та затова ви моля да коментирате резултатите ми,че нещо май не е добре работата и вече ......
Anti TG-19.60(<34
Anti TPO-45.3(<12
FT4       -14.60(10.60-21)
TSH     -0.377(0.38-4.31)
Prl       -393.36(29.50-513)

# 1
  • Мнения: 94
момичета,моля ви дайте някакви коментари за тези изследвания.Предстои ми първи опит инвитро и съм много объркана.Виждам,че мат е завишена,признак за какво е това,а и TSH е под нормата...Такава мъгла ми е и незнам какво да мисля и правя.Благодаря ви предварително Embarassed

# 2
  • до морето
  • Мнения: 494
Тат и Мат служат за диагностициране на автоимунно забаляване. За съжаление при теб Тат е завишен, TSH  -0.377(0.38-4.31) е на долната граница, FT4       -14.60(10.60-21) е ок, но ми се струва че може би става въпрос за Теоридит на Хашимото, но аз не съм лекар и мога да дам само предположение. Като отидеш на лекар той ще ти постави диагноза. Не се притеснявай сега, при кой ендокринолог ходиш?
По принцип тези резултати не притесняват нито един гинеколог при процедура за инвитро, ако общото ти останало състояние позволява процедурата и ако ти си съгласна няма да откажат да ти направят икси-то.
Това го пиша от моя личен опит, въпреки че аз при подобни резултати, но с   FT4 над горната граница се отказах от процедурата и преминах през периода на лечение на теоридита, сега когато хороните ми са ок решихме да действаме.

Общи условия

Активация на акаунт