будене през ноща

  • 1 279
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Здравейте Доктор Слънчева,

Отново се обръщам към Вас за съвет.

Дъщеря ми е на годинка и два месеца. От близо месец, от когато се преместихме в ново жилище, детето не иска да спи в стаята си, не иска да спи в леглото си, но дори и да е при мен се буди многократно нощно време, както и плаче на сън. Към 4.30 5.00 часа призори вече се е наспала и почва да настоява да си играе, което продължава до към 7.30 8.00 часа когато заспива отново и спи до към 10.30 часа. Не помага затоплено мляко или сок, изпива си шишето но без желания за мен резултат да се успокои и да заспи. През деня почти не спи, като изключим времето от 14.00 до към 15.30 16.00 часа. Ляга си към 19.30 20.00 часа, почва да се кисляви за съм. А и това вечно желание да яде. На 8м. възраст бяхме отказали вече мощното ядене, а сега си го върнахме пак.

Моля за съвет, това й поведение се дължи на промяна в обстановката или и нещо друго


Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 411
От днес имаме още едно странно, поне за наем, проявление скубе си косата, т.е. хваща колкото може да й захване ръчичката и дърпа все едно иска да се изтегли нагоре, за сега не е успяла да се оплешиви, но ако продължи в този дух и това ще стане. И интересно при силата с която се скуба как не я боли. дали в конкретния случай става дума за т.н. Трихотиломания. Моля помогнете, дайте ми съвет на какво би могло да се дължи това и какво да правя.

Благодаря

# 2
  • Мнения: 5 760
Децата не обичат разнообразието! Това няколко пъти сме го дискутирали. Всяка промяна на стериотипа към когото са привикнали ги прави в различна степен неспокойни и раздразнителни. Стериотипът им дава чувството на сигурност.
В конкретния случай детето просто е в стрес от всичко ново край него. Най-добре е да се конселтирате с детски психолог и то възможно по-скоро, за да не се задълбочи тази стресува ситуация.
Психолозите си имат техники за справяне в такива ситуации и мисля, че ще Ви е от голяма полза.

# 3
  • Мнения: 411
Благодаря за консултацията

Общи условия

Активация на акаунт