Малки "Лазаня" топки с бутер тесто!

  • 7 441
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Лесни малки  "Лазаня" топки с бутер тесто!

Стана много лесно и вкусно  ястие, което се приготвя за не повече от 30 минутки. Laughing

Сервирах с Тортелини със спанак/ готови са, само ги сварих и подправих с малко масло и подправки
/

,

И с доматки с бял сос от заквасена сметана...



Продукти за 12 топки:

300 гр кайма
4 големи гъби печурки
1 яйце
1.с л. кисело мляко
2 с. л  гъсто доматено пюре
 1 глава лук
 готова бутер тесто
настърган кашкавал. Не знам колко грама точно е кашкавала...  newsm78 Така на око стъргах, докато запълня формичките.


Подправки за каймата сложих : къри, чубрица, босилек, чер пипер, чесън на прах и сол.

Може да добавите и моркови ако желаете. Аз нямах в момента моркови и затова сложих гъби.  newsm78  Стана много вкусна комбинация. Peace



Каймата се запържва отделно с малко мазнина. Ако е безсолна, се осолява.




През това време лука и гъбките нарязани на дребно, ги запържвате в друг тиган и посолявате на вкус.



Когато всичко се е запържило, го слагаме в една купа, като добавяме двете лъжици доматено пюре, киселото мляко и  суровото яйце. Разбъркваме добре.


Режем бутер тестото на кръгчета с водна чаша . Моите кръгчета станаха малко тънички, желателно е да са по дебели.  Peace 





За да станат топките кръгли, ги пекох във форма за мъфини. Намазвате всяка формичка, дъното и стените  с олио, и в тях нареждате на дъното бутер кръгчетата. Отгоре по желание ръснах кимионче...


Внимание!!!Сега допълвам, че най-добре с бутер тестото да облебите цялата формичка, а не само дъното...защото кашкавалчето малко ми залепна по стените на формичките!!! За тази цел може да нарежете квадрати, а не кръгчета и да ги сложите вътре във формичките, като облепите цялата формичка, а ъглите  излизащи извън формата да  изрежете с нож или ножица. Peace

Ако нямате форма за мъфини, то може да оформите кошнички от  самото бутер тестото; Режете ленти и ги свивате в кръг, да станат като чаша без дъно.  Дъното правите с изрязано с чаша кръгче  и го залепвате за стените. И после пълните със сместа и ръсите отгоре с кашкавал.  Peace




С една лъжица загребвате от плънката и пълните формичките. Отгоре поръсват с настърган кашкавал.

 

Слагате в  загрята на 200 градуса печка, на средна скара и се пече около 20 минутки. Докато се изпече кашкавала отгоре.

След като извадите изчакайте няколко минутки да изстинат,че докато са топли се разпадат. Вадят се от формичките  С ЛЪЖИЦА, внимателно, за да се запазят на топки!  Peace

Докато се пекат топките, си приготвих тортелините.


Тортелините със спанак са купени от магазина, само ги сварих и после ги запържих малко в масълце, като ги поръсих с босилек и чубрица и ги задуших под капак за една минутка.  Иначе само варени, са ми блудкави и безвкусни... Crazy

,


Бон апетит!   bouquet



Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 15:45 от ЧервеноВинце

# 1
  • Мнения: 952
Ау, Винце прощавай, че и в тази тема нахлувам, но не се стърпях.  Embarassed
Ужасно вкусно изглежда. 
Имам формичка за мъфини и въпреки, че е на Fackelman излезе доста калпава. Почти всичко залепва по нея. Затова и имам питане. Не залепва ли кашкавала за формичката?

# 2
  • Мнения: 3 674
Ау, Винце прощавай, че и в тази тема нахлувам, но не се стърпях.  Embarassed
Ужасно вкусно изглежда. 
Имам формичка за мъфини и въпреки, че е на Fackelman излезе доста калпава. Почти всичко залепва по нея. Затова и имам питане. Не залепва ли кашкавала за формичката?
Ралфи...много се радвам, че нахлуваш, защото ми е драго да те видя!  Laughing   Hug  Да, кашкавала малко залепва за формичките, но лесно се отлепва с лъжица. Аз  внимателно пъхах лъжицата в формичките и въртях  в кръг покрай стените за да се отлепи и нямаше проблем.
 
Знаеш ли, имам идея...  newsm78  Опитай да залепиш вътре по стените с бутер тесто...така ще стане като бутер кошничка. Аз не се сетих за това, когато ги правих. Пиши ми дали се е получило...  Peace

# 3
  • Мнения: 113
ЧервеноВинце, много хубава рецепта! Благодаря!

# 4
  • Мнения: 655
Рецептата е много интересна и ще се опитам да я направя като  тебе пон е хубаво изглеждаща(незнам на вкус как ще я докарам)НО ТИ КАЗВАМ КАТО ЖЕНА НА ЖЕНА-НАПРАВО ТИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 674
nahodkata...мерси, Embarassed ама това моето е нищо!  Rolling Eyes  Ти ако влезнеш в сайта" Гответе с мен" или в някои руски кулинарни  сайтове...е там такива красоти има че... Crazy

Онези кулинарки просто нямат стигане...  chef   Невероятни са!  Flutter Наистина им се възхищавам!!!  Blush

А вкуса на топките е точно като на Лазаня ако си яла...  newsm78  Аз много обичам Лазаня.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 526
Оооооооооо, Винце тамън се чудих какво да готвя. Във фризера ми дреме бутер тесто, сега ще го употребя.
Изглежда супер!

# 7
  • Мнения: 2 803
Рецептата е страхотна. Записах си я. Благодаря ти.  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 183
Браво, Винце!  chef  bouquet
Бутер тесто нямам, а вече пазарих за седмицата.
Но определено тези дни ще отскоча до някой супермаркет да взема и ще се изпробва  Peace

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аууу, Винце страхотна рецепта. Имаш въображение, от мен шЪ зна'йш  Mr. Green
По принцип не съм фен на бутер тестото, но тези топки ме грабнаха, ще ги спретна в неделя, т.е. утре де  Mr. Green

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, страхотно! ЧервеноВинце, Адмирации!  smile3501

# 11
  • Мнения: 57
Ще ги пробвам! Мерси за идеята  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 951
Май ще купувам форма zа мъфини  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 674
Аууу, Винце страхотна рецепта. Имаш въображение, от мен шЪ зна'йш  Mr. Green
По принцип не съм фен на бутер тестото, но тези топки ме грабнаха, ще ги спретна в неделя, т.е. утре де  Mr. Green

И да се отчетеш, че ми е интересно...  Wink  Щот може само на мен да  си ми харесват топките... Mr. Green , а  на другите не Joy 

# 14
  • Мнения: 3 674
Оооооооооо, Винце тамън се чудих какво да готвя. Във фризера ми дреме бутер тесто, сега ще го употребя.
Изглежда супер!
Охо, Тали...искам отчет...ок?   Whistling

И за да не  залепне кашкавалчето по стените на формата, облепи цялата формичка с тесто, че аз отлепвах  с лъжица...  Crazy Ама другия път шЪ знам  вече...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт