Бременност след преждевременно раждане

  • 690
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте, мацки, вече пусках подобна тема в Бъдещи и Настоящи - мислех , че ще я видят повече хора, и ще имам повече отговори.Но не стана така и сега пускам тук.Защо пускам теми а не ходя при лекар...ами ходя, но не ми казват нищо конкретно.Искам 2ро детенце(Били е родена в 29г.с. поради  прееклампсия) и искам да знам какъв е риска и какво може да се направи като профилактика има ли зависимост между бременностите.Е още нямам отговор от лекар.Днес ще ходя и в шейново, но не очаквам да ми кажат нещо освен стандартното 'Рискова сте!'.А мъжо още му държи от предишният път неще и да чуе за 2ро докатао лекар не каже че всичко е Ок и няма 'много ГОЛЯМА вероятност да се повтори'.Моля ви, споделете ако имате такъв опит или познавате лекар, който да ме вземе на сериозно.

# 1
  • Мнения: 349
Според мен има голяма вероятност да си износиш детенцето до край, но все пак чуй и лекарите какво казват Късмет ти желая  Hug

# 2
  • Мнения: 117
Здравей, мила, аз също имам преждервременно разждане в 32 г.с. заради тежка форма на прееклампсия.  На мен  лекарите ми казаха, че ако решим да имаме второ дете е хубаво да стане възможно най-скоро след първото, колкото по-малък е периода м/у две раждания, толкова по-малък е и риска от това преекламспията да се повтори. НО въпреки всичко, казаха, че очакват да развия отново прееклампсия, казаха че ще ме следят отблизо, ще пия лекарства от самото начало на една евентуална втора бременност и ще опитат да докарат нещата до началото на 9 месец, когато ще извадят бебето. Но това всичко са само думи, ако забременя един какво ще се случи...., божа работа... Успех от мен!

# 3
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз също имам преждевременно раждане (35г.с.), но причината не се изясни и ще следя темата с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт