Рано ли ни е за детска кухня?

  • 1 535
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте! Записах го на обща детска кухня, та се чудя дали сгреших?! Много му е вкусна и нищо не отказва... Peace

# 1
  • Мнения: 764
Щом му е вкусно и си хапва с удоволствие, значи няма проблем. Аз записах сина ми на 10 м.

# 2
  • Мнения: 119
Аз съм от Сливен. Тук ДК започва от 4ти месец.  Crazy Много майки започват захранването направо с пюретата от кухнята и да са им живи и здрави децата - нищо им няма.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 672
За мен ДК е за след годинка - тогава вече може да се хапва "всичко".

# 4
  • Мнения: 35
аз записах моята беба на 6 месеца

# 5
  • Мнения: 4 433
Аз не го записвам в кухня
Но знам от други,пускат ги от рано на кухня

# 6
  • Мнения: 493
Мисля,че щом ги харесва и си хапва от всичко,няма проблеми. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Странно, общинските ДК в София не са ли за след 10-тия месец?

Иначе на въпроса-зависи с какво си захранила, как готвят в кухнята, в която си записана.
Ако бебето ти е яло всичко, което предлагат в кухнята, не виждам проблем. Ако някой ден готвят нещо, с което не си захранила досега, може да дадеш част от порцията или пък да предложиш нещо друго за ядене.

# 8
  • Мнения: 2 231
Щом си хапва и му харесва няма лошо. Аз на моята само дето доскоро й пасирах манджите.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 588
В Пловдив детските кухни са след 7-мия месец.
Аз още не съм записала дъщеря ми, защото не е захранена с всичко.
След месец мисля, че ще е подходящо да вземаме храна от ДК.

# 10
  • Мнения: 1 763
Във Велико Търново кухните са от четири месеца, разделени са на групи според възрастта на детето. Аз записах моето дете на 8 месеца, храната е съобразена с възрастта, няма проблем.  Супите не се пасирани, но се научи да ги дъвче. Вече е в следващата група, второто също не е пасирано, но дъвче без проблем. Ако има нещо, което не съм давала, не го предлагам, но някои неща, например риба, въведох с яденето от кухнята.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не му е рано

# 12
  • Мнения: 2 471
Според мен, общата храна трябва да се дава след 12м. Аз съм за късното и здравословно захранване. Не може до 8-мия месец постепенно да се вкл. продукти в менюто на детето и после хайде всичко да се дава. Ми в кухнята дават зрял боб в менюто, редно ли е да се дава такова вариво на бебе?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
В Гърция бобът и лещата са между първите храни в захранването, доколкото ми е известно.  Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
Щом му е вкусно и си хапва с удоволствие, значи няма проблем. Аз записах сина ми на 10 м.
и аз на 10м.

Общи условия

Активация на акаунт