един компютърен въпрос-помогнете

  • 1 063
  • 8
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Става въпрос за запис на DVD.Проблема ми е следния-записвам филм на диска. След време решавам да запиша още два филма на същия диск и го правя. Като пусна диска на DVD плейъра се вижда и върви само първият филм. Филмите, записани на следващата сесия въобще не ги разпознава и не ги отчита като запис. Защо така се получава?На DVD нали могат да се правят няколко сесии от записи както на СД или всичко трябва да се запише на един път?
Да кажа, че на PC всичко се вижда и върви, а през плеъра не.

# 1
  • Мнения: 63
А последващите записи какъв формат са ? Има ли вероятност да са различен формат, който  dvd player-a да не чете

# 2
  • София
  • Мнения: 6 210
daniart1, и аз съм имала абсолютно същите проблеми! Преди два дни пак правих запис на ДВД и самото неро ме попита дали искам мултисешън диск. След потвърждение от моя страна, излезе  съобщение, което гласеше, че е възможно двд-плеър да не успее да възпроизведе записа. Аз си реших проблема, като си купих презаписваеми дискове /DVD-RW/: записвам, трия, записвам, трия... Естествено, това е решение, ако не искаш да запазиш всичко Simple Smile

# 3
  • софия
  • Мнения: 636
филмите са еднакъв формат- по принцип ДВД-то ми ги четеше досега. Като записът е на СД няма проблем. Това ми се случва с ДВС-тата. Знам, че DWD RW е решение, ама все пак може би има и друг. Възможно ли е пролема да идва от нерото? Защото имам проблем и с клипчетата от фотоапарата-някои ги чете-други не като ги запиша на DVD

# 4
  • София
  • Мнения: 6 210
Не мисля, че е от нерото. По-скоро трябва да погледнеш дали двд-плеъра поддържа файловия формат, в който са ти и клипчетата от фотоапарата. Оооо, сега прочетох, че пишеш че понякога ги чете, друг път - не... Явно при мултисешън запис се получават проблеми с допълнително добавяните неща, щом и самата програма предупреждава за риск от невъзможност да бъдат разчетени.

Пускам ти линкче към една тема, в която се обсъждат всякакви компютърни воли и неволи Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289830.600 Може да питаш и в нея, защото там има доста компетентни и готови да помогнат съфорумци Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 15:02 от Вени***

# 5
  • софия
  • Мнения: 636
мерси за линка

# 6
  • Мнения: 71
Когато правиш първия запис на диска, в прозореца, където ти дава възможност да дадеш име на записа си, погледни по-надолу- има 2 или 3 квадратчета, до едното от които пише нещо от рода " Allow files to be added later" - трябва да го маркираш.

# 7
  • Мнения: 1 284
Не знам ама на мене същото ми се е случвало и без мултисешън. Т.е. примерно си записвам някакъв сериал - наведнъж няколко серии, но се появява 1 или 2 само в плеъра. Но аз го отдавам на плеъра - смотан НЕО (който се развали окончателно преди 1 седмица. Купен е единствено защото преди нямаше други плеъри, които да четат XviD. Добре, че се развали, че да си купя най-после друг Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 223
И при мен се получава същото, когато добавям филм. За да се покаже пълния списък, трябва да  натисна TITLE  на дистанционното /понякога става и с DVD menu/. То зависи и от плеъра, но нищо не пречи да пробвате.

Общи условия

Активация на акаунт