Меланин в млеката на Нестле?

  • 1 806
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте,съжалявам,ако вече е обсъждано,но знаете ли нещо по въпроса?В Китай се е получил голям проблем,дали и в тукашните млека не слагат такива гадости?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Не вярвам.Проблемните млека са се прозвеждали в Китай.Тези тук са от страни в Европа.Специално Нестле Джуниър и Нестожен пише,че са прозиведени в Швейцария. 

# 2
  • София
  • Мнения: 4 897
Отровното мляко в Китай не е Нестле, а е китайско - китайска марка и китайско производство! И е изнасяно единствено в държави, съседни на Китай!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не вярвам да слагат такива боклуци Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 013
Отровното мляко в Китай не е Нестле, а е китайско - китайска марка и китайско производство! И е изнасяно единствено в държави, съседни на Китай!

И аз така чух по радиото, изобщо не са споменавали Нестле.

# 5
  • Мнения: 1 512
Не съм чула да се споменава за Нестле.Но се надявам да не са го внесли в България въпреки,че отричат.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не съм чувала за такова нещо досега.И ние ядем млека на нестле.

# 7
  • Мнения: 753
Искрено се надявам наистина да няма проблем,не ми се иска да мисля,че някой експериментира с децата ни.

# 8
  • Мнения: 1 669
Искрено се надявам наистина да няма проблем,не ми се иска да мисля,че някой експериментира с децата ни.

По-скоро експериментират с техните, сигурно им идват в повече Wink Това на шега, разбира се... Laughing

# 9
  • Мнения: 9 481
Да, произведено е там, но е под марката "Нестле"-това и по телевизиите го казаха.
Сега, ако сте в течение на новините, ЕС забрани вноса на вякакви храни съдържащи сухо мляко от Китай-шоколади, бисквити и пр...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз не вярвам да слагат такива боклуци Peace
И аз. Peace

# 11
  • Мнения: 9 481
И аз не вярвам да слагат такива боклуци Peace
И аз. Peace

Ето, вижте за какво става въпрос, а после кажете дали производителя няма интерес да слага "такива боклуци":
http://www.bb-team.org/articles/3179/

Апропо...скоро се повдигна и въпроса, че в сирената и кашкавалите родно производство има именно....сухо мляко!
Замислете се-каква е изкупната цена на суровото мляко?
-нали за да стане на "прах" се обработва-т.е. ускъпява??
Е как тогава се "връзват" сметките на производителя, та купува сухо което е логично по-скъпо, вместо онова от отрудения фермер за жълти стотинки?!?!?!  ...или се купува някакво такова с неизвестно качество ..или от незнайно какъв резерв /като едно количество месо../..или от едни спрягани руски райони...не знам, но си струва да се помисли над това Peace

# 12
  • Мнения: 753
МТV,

Изправят ми се косите,когато чета такива неща.Факт е колко малко се замисляме за това,а най-верпятно на това се разчита.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Това вече е поредната истерия или пак атака срещу Нестле. Няма такова нещо. Компаниите са чисто китайски - "Или", "Мънню" и "Гуанмин". Това са.

Ето ви цялата новина - превеждала съм я от АФП. Мислите ли, че Франс прес би премълчала, ако скандалът е свързан с една от най-големите европейски и световни компании?

http://dnes.dir.bg/2008/09/19/news3392620.html

# 14
MTV  Ако това което казваш е вяно и  в млеката на нстле има меламин (а не меланин както е показано във въпроса на коментара) защо не земеш няколко кутии от магазините по произволен принцип и не ги дадеш на федерацията на потребителите с оплакване за съдържание на меламин  за да ги пуснат за изследване . Ако докажеш твърдението си ще станеш милионер/ка......
Иначе така да си говориш е ок ама малко вятърничево ми звучи.

Общи условия

Активация на акаунт