каква българска дебитна карта за ползване в чужбина?

  • 15 753
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
Здравейте, важно ми е да знам каква дебитна карта издадена в България е най-изгодна за ползване в чужбина, по-конкретно за Испания. Предполагам е по-изгодно издаването на карта на място но става въпрос за престой от само един месец. Засега съм разгледала офертите на няколко банки, но ми направи впечатление, че на всяко теглене на пари от АТМ банката в България си удържа по няколко лева или евро + процент. Засега май на ПИБ Виза електрон изглежда изгодна, но ако има нещо по-изгодно, моля посъветвайте ме! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 175
На ПИБ Виза-та не е ли кредитна карта?

# 2
  • Мнения: 598
виза електрон по принцип си е дебитна карта...

# 3
  • София
  • Мнения: 504
Моята карта е Виза на Райфайзен.Направих я точно за пазаруване в Испания.Таксата за теглене в чужбина е около 5евро,но за България нямам представа.Проблеми не съм имала.Сметката ми е в евро,не знам дали има значение ThinkingТеглила съм и в България от нея,пак без проблеми,но вече казах,не знам каква е таксата.
Май че не бях особено полезна,но нали всяка помощ е нещо Wink

# 4
  • Мнения: 2 175
Може..аз съм с някаква Виза на ПИБ, но е кредитна карта, та затова попитах..

# 5
  • София
  • Мнения: 3 129
Виза Електрон, но задължително в евро. Така няма да губиш от курсови разлики.

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Маестро на ПИБ.

# 7
  • Мнения: 1 417
Visa според мен са най-читави и навсякъде се приемат. Аз съм с кредитна, тъй че не знам какви са условията при дебитните, но при теглене винаги има някакви комисионни и такси, затова най-изгодно е директно разплащане в търговски обекти.

# 8
  • Мнения: 282
Ползвам дебитната Виза електрон на ДСК .
При теглене наистина има такси, но досега не ми се е налагало да тегля пари от нея в чужбина, защото навсякъде мога направо да платя без такса за това, независимо от сумата - купувала съм сандвич с картата например и сергийката със сандвичи си имаше терминал, а банката не ми взима такса за плащане в магазин.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 23:04 от zarinka

# 9
  • Мнения: 1 893
В Рим ми се наложи да ползвам дебитна Виза електрон на пощенска банка, която е в лева. Таксата за покупки на стойност около 50 лева беше към 3 лева.

# 10
  • Мнения: 934
С кредитните Visa и American express съм плащала на много места безпроблемно,
вкл. и в Испания.
Какво ще кажете за Diners club - има ли някакви по-сериозни предимства?

# 11
  • Мнения: 1 893
Какво ще кажете за Diners club - има ли някакви по-сериозни предимства?

По-скоро недостатъци- не я приемат навсякъде, а в сайта на wizz air таксата за плащане е по-висока.
В Рим например успях да я ползвам само веднъж.

# 12
  • Мнения: 674
Всички карти с надпис Маестро стават за ВСЕКИ ЕДИН БАНКОМАТ В ЕВРОПА РУСИЯ И САЩ!!!
Превалутирането става по курс ПРОДАВА...
Имам такава на Общинска банка става за всички банкомати ОК Е!!! Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 2 175
Diners-a..направо ми иде да си го... Embarassed
Голяма глупост - много рядко я приемат в чужбина, за плащане през нета-пак същото..
За какво ми е тогава? Да съм фърст лейди тук ли?? Тук си плащам кеш или с дебитната..
Че и серизона годишна такса имат.. Twisted Evil

# 14
  • София
  • Мнения: 6 522
Какво ще кажете за Diners club - има ли някакви по-сериозни предимства?
аз имам ко-брандирана на ПИБ т.е. беше пакет с Мастър кард. Доволна съм. За двете карти годишната такса е 42 лв. Пазарувам с нея в онлайн, правя хотелски резервации, в някои магазини имам до 15% отстъпка, срокът и на погасяване на задълженията е по-дълъг отколкото на другата ми. повече ползвам обаче мастър кард.

Общи условия

Активация на акаунт