проблем с нова дограма

  • 5 170
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
преди 3 дена ни монтираха нова дограма саламандър 5 камерна с двоен стъклопакет с к стъкло това пише на договора и за това сме платили това което ме притесни обаче е че никъде на лепенките няма надпис саламандър всъщност нищо не пише на лепенката а на первазите пише вайс профил Моля за помощ от разбиращите как да разбера какво са ми сложили На договора пише саламандър серия брюгман

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 21:26 от carina2006

# 1
  • Мнения: 46 434
Не е добре  Rolling Eyes фенове сме, слагали сме на няколко апартамента, но винаги на лепенката си е пишело Salamander.
От къде ги поръча?

# 2
# 3
  • Мнения: 3 456
Ужас! Звънни им и искай обяснение или по-добре май на място иди. Редно е на лепенките да пише Salamander.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Вайс профил няма нищо общо със Саламандър, явно от фирмата се опитват да ви прекарат. И няма начин ако дограмата е оригинална да има други лепенки освен Саламандър. Вайс профил са български боклуци. На твое място ще потърся обяснение от фирмата за некоректното изпълнение на договора и ако те не предприемат необходимите мерки, а именно смяна на дограмата с оригинална или не ви върнат парите /което е по-кофти вариант/ ще сизирам комисията за защита на потребителите.

# 5
  • Мнения: 3 456
carina 2006, пиши, когато имаш отговор от фирмата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не знам как стои въпроса със Саламандър, но преди доста години имаше подобна ситуация с Тисен. На профилите имаше лепенки, но те бяха дюс сиви и без никакви надписи. Отговаряха си 100 на 100 с размерите по каталог (при имитациите има незначителни разлика), просто такава е била практиката на завода в този момент. Може да е нещо подобно, но задължително искай задоволително обяснение. Peace
Первазите не са критерий за произхода на дограмата. Оригиналните немски са много по- скъпи от българските, за това повечето фирми предлагат родно производство. Не е нищо фатално.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 005
Северина, едно е да не пише нищо, съвсем друго е да пише конкурентна фирма.  Wink Да искат обяснение, как може толкова нагло да ги преметнат! Twisted Evil

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Северина, едно е да не пише нищо, съвсем друго е да пише конкурентна фирма.  Wink Да искат обяснение, как може толкова нагло да ги преметнат! Twisted Evil
От поста на авторката се разбира, че на дограмата не пише нищо, а само на первазите има надпис "Ваиспрофил". Peace Не е сигурно, че са я преметнали. Не ми се вярва да има толкова нагли фирми. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 4 005
Да, права си, аз нещо не съм прочела както трябва.  Peace Толкова се възмутих, а май не е имало защо. Дано!

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ще се ръсна за Саламандър и няма да пише Саламандър, няма такъв филм.  ooooh! Искай обяснение от фирмата, трябвало е да питаш самите монтажисти на дограмата, и в тяхно присъствие да се обадиш на управителя на фирмата. Сезирай и КЗП.

# 11
  • Мнения: 67
до фирмата ще ходя в понеделник тогава ще монтират и стъклопакетите дано няма проблем с к стъклото обаче ходих до конкурентна ф-ма и там ми обясниха че саламандър е купил завода който прави дограма брюгман но тя няма нищо общо като качество и цена със саламандър точно тя нямала надписи и в ст загора фирмата на която ние сме поръчали работи с тях спомена името без аз да го кажа Това е първото нещо което поръчваме в новия апартамент и ядовете започнаха какво ли ни чака до края на ремонта

# 12
  • Мнения: 3 456
carina, ние вчера поръчахме дограма Саламандър, също петкамерна. Утре  ще ходя до фирмата да взема договора, ще внимавам, какво пише. При всички положения много некоректно е постъпила фирмата, която сте избрали. Пиши името !

# 13
  • Мнения: 3 485
carina,
PVC dograma Brukman Fenstersysteme e 4ast ot grupata Salamander Industrie Produkte,tq e mnogo po ka4estvena ot Salamander i zatova e i po skapa,Ot vatre6nata strana na dogramata trqbva da ima6 folio 4e dogramata ti e Brukman AD ili MD!Ima i sitni kartinki s trizabec, pi6e6 4e na pervazite pi6e druga firma,tova za podprozore4nite pervazi li se otnasq?Pri men dogramata e Brukman MD a podprozore4nite pervazi sa na Gutmman.Napi6i firmata koqto ti e postavila dogramata.

# 14
  • Мнения: 3 456
carina, понеже и ние в момента сме на вълна дограма Саламандър, та проучих малко въпроса, за съм подготвена днес като отида до офиса да вземам договора.
Тук в сайта на Саламндър можеш да прочетеш повече. В общи линии Брюгман са част от Саламандър вече 40 години. Имат три вида профили:AD, MD, Renesans- дебелина на профила 73 мм., петкамерна, МД са и с вътршен уплътнител. Според това, което пише са си много хубави- мисля, че няма защо да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт