Праскови, кайсии...?

  • 1 293
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Момичета, знам че не е препоръчително за деца до 1 година да не се дават праскови и кайсии. Аз съм купувала на Дани готови пюрета и от двата плода и не ми е правил алергична реакция. При това условие мога ли да му правя сокове, пюрета и кисели от тези плодове? Възможно ли е от пресните кайсии и праскови да прояви алергия?

# 1
  • Мнения: 6 315
Мисля, че от сурови плодове е напълно възможно да получи алергия. Евентуално ако правиш кисел с пресен плод, го оставяй да поври малко. Аз дадох праскови и кайсии чак сега - на 1 годинка.

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Миналата година бях замразила във фризера, и до сега съм и давала няколко пъти, не съм имала никакви проблеми. Хапва си ги с голям кеф, че и за още пита

# 3
  • Мнения: 5 713
Пюре от праскови и кайсии Маги яде от 6 месе4на. Ина4е от 1 седмица съм вклю4ила сурова нектарина предварително обелена.

# 4
  • Мнения: 3 663
Точно за кайсии и праскови сурови според мен е мъничък .... възможно е да направи реакция нищо, че пюретата му понасят. Аз давам на Таня, но едва от седмица някъде.. тоест на 7 и половина месеца, белени разбира се
ако искаш давай диня, череши, пъпеш... с тях е по-малко вероятно да направи алергия

# 5
Съсъ суровите плодове изчакай.
От 5 можеш да даваш банан и авокадо.
После от 6 круша, манго и папая.
От 7 кайсии и праскови.

През 5 можеш да пробваш нектарини но сварени!

# 6
  • Мнения: X
Изчакай до към 8-ми месец.

# 7
  • Мнения: 455
А алергиите към тези плодове не са ли свързани с мъхестата им обвивка? Ако е така, то може би нектарините са добър вариант. Аз още не съм давала сурови праскови или кайсии, но на пюре си ги е хапвал още от 4-5 месечен.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз все още не давам на Дариа праскови - само нектарини /белени/ и кайсии - също белени, а Дариа е на 13 месеца.

Мъхести плодове /касий, праскови, киви/ както и горски /малини, капини, ягоди, боровинки/ не се дават до навършване на 1 година.

Да - предизвикват алергии. Съветвам те да не бързаш толкова, за да не съжаляваш после.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, знам че не е препоръчително за деца до 1 година да не се дават праскови и кайсии. Аз съм купувала на Дани готови пюрета и от двата плода и не ми е правил алергична реакция. При това условие мога ли да му правя сокове, пюрета и кисели от тези плодове? Възможно ли е от пресните кайсии и праскови да прояви алергия?
Нашата педиатърка ни каза, че можем да давама, ако махаме мъха, а именно да ги белим.

# 10
  • Мнения: 514
Благодаря ви момичета. Вчера му дадох малко сок от кайсия и засега е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт