Още едно дете се нуждае от помощта ни - Едита Цвяткова

  • 3 241
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
За първи път пускам подобна тема. Дано помогна - знам, че в този форум правите чудеса, и вярвам, че помощ ще има.
Не познавам лично нито детето, нито родителите му. Ходело в съседната градина до работата ми, мои колеги ги познават. Днес са давали детенце и семейството му по ТВ, не знам кой канал, като разбера повече, ще пиша. Просто мисля непрекъснато за това, колко близо е винаги бедата и как няма нищо по-важно от здравето на всички дечица  Cry Всъщност, думите са винаги слаби за тези неща  Sad Ще ми се да подхвана пак и за пустата липса на апаратури по болниците, за вечното - пари няма, щом опре за болници, пътища, образование, за неочаквано високия бюджетен излишък и за ошашаването на правителството как и за какво да го разходват, но... Има ли смисъл  Tired
Днес поставихме кутия на работа с долната снимка, не разполагам с копия на други документи, за да ги постна и тях, родителите били в София от доста време, по болници и министерства, тъй че, просто нека който има възможност, помогне  Praynig

Намерих още линкове:
http://society.actualno.com/news_182525.html
http://www.edita2008.hit.bg/index.htm

# 1
  • Мнения: 1 877
Охххх,сърцето ми се къса..гледах по Нова, мисля, за детето..дано се оправи!

# 2
  • Мнения: 786
Надявам се темата да бъде забодена Confused
Копирам писмото на майката от линка по-горе:

"Казвам се Рени Цвяткова и съм една разтревожена и тъжна майка. Имам петгодишна дъщеричка – Едита Ивайлова Цвяткова, която от ноември 2007 година се оплаква от силни болки, прераснали по-късно в кризи в шийната област. По професия съм медицинска сестра, работя във ВеликоТърново в кардиологичното отделение, поради което имам и доста връзки с медицински лица. Получих различни съвети и изпробвах всичко възможно. Водих я на прегледи във Велико Търново, Горна Оряховица, Плевен, Габрово и София многократно, всеки път с надеждата, че ще ú бъде поставена диагноза. Лекарите бяха на различни мнения и предписваха различни методи на лечение, но без да поставят ясна диагноза. Бях посъветвана дори да заведа детето си на психиатър, защото може би симулира болка. Междувременно състоянието на Еди започна да се влошава и на поредния преглед с ядрено-магнитен резонанс на 15 август 2008 г., десет месеца след като бяха започнали оплакванията ú, беше открита туморна формация. В последствие разбрахме, че още на първия скенер, който направихме през януари, тумора се вижда, но нито един от лекарите не го е разчел правилно и туморът е останал незабелязан. Не са били разчетени и останалите четири скенера и ядрено-магнитни резонанси, правени по-рано, на които тумора се вижда съвсем ясно от самото начало. Когато последният ядрено-магнитен резонанс беше разчетен и тумора беше разкрит, той вече беше обхванал вертебралната артерия, кръвоснабдяваща мозъка.
Еди беше оперирана по спешност от професор Габровски в „Пирогов”. Тумора бе отстранен частично, а поставената диагнозата се оказа по-страшна отколкото бяхме подготвени да чуем – остеосарком, костен тумор. В нежеланието си да повярвам се консултирах с още петима патоанатоми в София. За съжаление или не, парадоксът е, че всички те са на различно становище относно диагнозата за произхода на тумора – злокачествен или доброкачествен...
А остатъкът от него продължава да расте и кризите започнаха отново. Нито един от лекарите в България не е склонен да я оперира наново, за да отстрани целия тумор, тъй като апаратурата не е на съответното ниво и рискът да се оперира в непосредствена близост до вертебралната артерия е много голям. Поради деликатното място, на което е разположен тумора, ни препоръчват повторната операция да се извърши в специализирана клиника в чужбина.
Обръщам се към всички Вас с молба за помощ и съдействие. Сумата, нужна ни за операцията е непосилна за семейството ни."

Документи от изследванията + акт за раждане са на втория линк.
 Praynig


# 3
  • Мнения: 1 877
Надявам се темата да бъде забодена Confused



Дано не се надяваш напразно! И на мен ми предстои пускането на такава тема...и аз се надявам да я заковат,но може би трбва да пишеш ЛС на админите

# 4
  • Мнения: 4 555
Вярвам, че парите ще могат да се съберат, но по-важният въпрос е да се намери клиника, в която да се извърши операцията. Родителите свързали ли са се с някоя?

# 5
  • Мнения: 2 798
Вчера писах на Tatti да закове темата на Ивана - реакцията беше мигновена.
Пиши и ти - ще получиш разбиране.
Дано се мобилизират хората и да помогнем! Peace

# 6
  • Мнения: 786
Вярвам, че парите ще могат да се съберат, но по-важният въпрос е да се намери клиника, в която да се извърши операцията. Родителите свързали ли са се с някоя?
За съжаление, все още съм в неведение. Предполагам, обаче, че да, защото както писах в първия си пост по темата, от доста време били в София, сигурно имат някакви препоръки. Ще отида на концерта, надявам се там да дадат повече инфо.
 Praynig

# 7
# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дано успеят.

# 9
  • Мнения: 2 556
И двата IBAN номера ми излиза, че са некоректни? Някой успял ли е да ги ползва?

# 10
  • Мнения: 786
Аз лично не, в тази тема също се коментира http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310033.160, pepi111 пише, че дори се е свързала с майката и сметките били на името на детето. Редактирам се, мобилния и имейла на майката са на този адрес най-отдолу в писмото от нея http://forum.gorna.net/viewtopic.php?t=102493

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:02 от elin_a

# 11
  • Мнения: 2 556
Сметките са на името на детето, но ми дава, че формата на IBAN-a не е верен, което прави изпращането на сума по тези сметки невъзможно. Ще проверя и на място в банката дали може да се ползват, дано стане.

Значи - имаше някакъв проблем с IBAN-a в левове, но не разбрах какъв е, сега от банката потвърдиха, че ще мине успешно вече. Много се надявам да се включат повече хора, детенцето е прекрасно и дано парите се съберат бързо Praynig

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 09:33 от Tess

# 12
  • Мнения: 786
Благодаря ти Tess   bouquet
Детенцето наистина е страхотно, дано порастне и прекрасна жена  Sad

# 13
  • Мнения: 1 404
Снощи беше концера за Еди-препълнена зала...не е било така и по коледните концерти дори.Събраха се 2800лв,хората дават от сърце,но са нужни много средства.Момичета,тук сме събирали за толкова много деца,нека помогнем и на това прекрасно момиченце!
Вярвам, че парите ще могат да се съберат, но по-важният въпрос е да се намери клиника, в която да се извърши операцията. Родителите свързали ли са се с някоя?
Да,намери ли са клиника в Париж,там са изпратени и клетки от туморната формация за изследване,тъй като тук мненията на патоанатомите за вида на тумора се разминават.Сумата,необходима за операцията е 60 хил евро.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 12:23 от Bili

# 14
  • Мнения: 144
Свалено от www.bgblago.com

" Новини
 
09 Октомври 2008
От САЩ даряват за Едита,
24 часа, бр.279, 09.10.08, с.8 

която страда от рядък костен тумор. За операция във Франция трябват 60 хил. евро. Българката Ружа Парсънс започна кампанията, дари и лични средства. Над 3000 лв. са събрани на концерт, организиран от община Горна Оряховица. 300 лв. дарили от забавачката на детето. Горнооряховският "Локомотив" пък излезе благотворително в село Първомайци."

Общи условия

Активация на акаунт