Лющене и чупене на нокти

  • 15 099
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Напоследък ми се лющат ноктите, а от една седмица започнаха и да се чупят! Какво да правя?  Sad Използвах заздравител, но не ми помогна особено!  Sad Възможно ли е това да се дължи на лака? А може би липса на витамини?  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 313
Пий някакви витамини.Мажи ги с витамин А,Е или със зехтин.Успех.

# 2
  • Мнения: 2 803
И аз имам този проблем. Все си мисля, че е от лаковете.

# 3
  • Мнения: 5 313
Не знам до колко е от лаковете,има хора постоянно с лак и с перфектни нокти.
Слагай основа преди лака.
 Peace

# 4
  • Мнения: 3 413
От 2 години използвам заздравителят на ейвън и съм мноооого говолна(той е със зелената течност).Първо слагам от него (като безцветен лак е),а отгоре се лакирам с някой друг.Помага!

# 5
  • Мнения: 2 388
Може и да е липса на витамини.
Маслото на Икаров препоръчвам. Изисква постоянство, но има ефект.

# 6
  • Мнения: 3 830
От лаковете е, ако стоят като рошави. Laughing
От прекомерното лакиране се разрушава структурата и така се получава.
Мажете с йод и всякакви други мазила, за които се сетите. Масла, витамини и перорално.... И спрете за известно време лаковете. Peace

# 7
  • Мнения: 64
Аз пък мисля, че не е от лаковете, а по-скоро е липса на витамини. Напротив постояноото лакиране на ноктите ги предпазва и заздравява, поне при мен е така, защото аз от скоро се лакирам редовно, а преди го правех от време на време и винаги ми се чупеха и цепеха. Задължително обаче, преди да лакираш трябва да използваш основа, така лака няма да навредиш на ноктите, аз използвам такава на Перфект и съм много доволна Peace Успех!

# 8
  • Мнения: 1 672
основата на Перфект на каква цена е?

# 9
  • Мнения: 3 306
пробваи маслото на Икаров  Peace

# 10
  • Мнения: 5 313
основата на Перфект на каква цена е?
2-3 лева

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Aз предлагам да поставяш вместо сонова-калциев гел-на мен това ми помогна!

# 12
  • Мнения: 410
"Изчистването" на такъв проблем изисква много повече от козметични средства и далеч повече време. Лющенето, цепенето, чупенето на нокти е сред основните признаци за хормонален дисбаланс или проблем с щитовидната жлеза. Влез в здравословния форум, там има много информация за това. Вземи мерки навреме!   Peace

# 13
  • Мнения: 2 803
Чувала съм, че утайка от кафе заздравява ноктите и е хубаво да ги киснеш в нея. Някой правил ли е подобни експерименти?  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 231
Според мен е липса на Витамини. А пък и през есенно-зимният периода наблегни повече на млякото и сиренцето. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт