има ли някой ваксиниран,с прекарана заушка?

  • 2 857
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
това питам.ваксината 100% ли е гаранция,че няма да изкараш заушка и наистина ли е толкова опасна тази болест,особено за момчетата?задължително ли е да получиш усложнения?а някой боледувал ли е от заушка и как е протекла болестта?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз съм ваксинирана,  и на 23 години, бременна с второто си дете преболедувах.
На въпроса ти, дали задължително се получават усложнения, отговора ми е не.
Ако се получат обаче е опасно за момчетата.

# 2
  • Мнения: 2 082
питам,защото искам да спестя тази ваксина на синът ми.има разни алергии и след последната ваксина,един месец не можа да се оправи... личната ме плаши с тази заушка,но пък ако нещо му стане от ваксината...?тогава естествено никой няма да носи отговорност...трудно ми е да реша какво да правя

# 3
  • Мнения: 1 858
Аз съм вкасинирана (за съжаление) не съм карала заушка. Обаче като деца мое приятелче я изкара въпреки, че беше ваксиниран Confused...

# 4
  • Мнения: 1 858
Преди имаше много полезна тема ЗА и Против ваксините но сега нещо ня видях. Моето дете е с хронично заболяване и алергии има не исках да му правим ваксините и личната ни лекарка ме покрепяше. Когато обаче реших официално да се отказа от тях и минахме на комисия комисията не ни освободи въпреки всичко...
Аз за себе си реших, че няма да му правя ваксините защото ако стане нещо нищо никой няма да поеме отговорност и никой и нищо няма да ми върне "здравето " на детето.
Прецени си плюсовете и минусите за мен минусите са много повече, да не кажа, че плюсове няма!

# 5
  • Мнения: 2 082
личната мисли само за това да не я глобят. постоянно повтаря''на твоя отговорност''.като че ли,ако стане нещо от ваксината някой ще поеме отговорност.като и задам въпрос и кажа,че е алергичен-мълчи.след предната ваксина тя и още една лекарка отричаха,че е възможна реакция от ваксината.беше дифтерия и тетанус.отидох при трета и тя каза,че е възможно от всяка ваксина да получи реакция,още повече,че той е склонен към бронхити и алергии.цял месец пръскахме кортикостеориди и др,докато го оправя...
 

# 6
  • Мнения: 4 451
Темата вече е в Алтернативния подфорум, след като група съфорумци се погрижи за това. Ето я, попитай там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324650.580
Съпругът ми като дете е боледувал от заушка, имаме две прекрасни деца. Grinning Усложнения се получават обикновено, когато болестта се изкара през пуберитета.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Аз не знам дали съм ваксинирана като дете, но ясно си спомням, че карах заушка, даже имаше епидемия, много мои приятелчета също я изкараха, и момчета в това число...Около 6-7г. да съм била. Не помня някой да е имал усложнения, стои се вкъщи на топло и не се пият лекарства, минава от само себе си...Чудно ми е що изобщо ваксинират против заушка?!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пък се питам защо се правят превантивно тези ваксини  newsm78
Ако някой излиза в засегнати от въпросната болест страни, нека да ги направят.
Лично аз съм против ваксините, но всеки решава сам за детето си.

# 9
  • Мнения: 22 343
личната мисли само за това да не я глобят. постоянно повтаря''на твоя отговорност''.като че ли,ако стане нещо от ваксината някой ще поеме отговорност.като и задам въпрос и кажа,че е алергичен-мълчи.след предната ваксина тя и още една лекарка отричаха,че е възможна реакция от ваксината.беше дифтерия и тетанус.отидох при трета и тя каза,че е възможно от всяка ваксина да получи реакция,още повече,че той е склонен към бронхити и алергии.цял месец пръскахме кортикостеориди и др,докато го оправя...
 

Щом си решила да не я поставяш и синът ти е имал проблеми с последната ваксина, най-добре не слагай и тази.
Дъщеря ми до момента има 2приема хепатит В и е на 1г. и един месец. Нямам намерение да продължавам с ваксините, а личната лекарка може да си мрънка колкото иска.

# 10
  • Мнения: 1 545
Ако не се правеха ваксините положението в България със здравето може би щеше да е на нивото на това в Африка. Благодарение на ваксините много от болестите в развитите страни са почти елиминирани.Ако не бяха ваксините може би още ще върлува едрата шарка например, и то като епидемия или пандемия дори. Затова се правят ваксините. Не случайно медицината и фармацията се развиват в тази посока - в създаването на ваксини, а не само на лекарства, които да лекуват. Ако ваксините нямаха ефект защо се наложи Пентаксима, защо се появи Силгарда, защо се появи и Пренавар. Ползата от ваксините е голяма не само за нас, децата ни, но и за правнуците ни.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Само да допълня: и мъжът ми я е карал като дете, преди пубертета, без усложнения, и също имаме две деца /негови са/  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 082
bimbaaa ,нека да не превръщаме темата за и против ваксините по принцип.това е обсъждано многократно във форума.
за фармацията е ясно,че се развива...
а трябва ли да ваксинират всички на конвейрн-без значение има ли противопоказания или не.знаеш ли колко увредени деца има точно от ваксини?деца,които до вчера са били здрави...а ако това стане с моето? или да го принеса в жертва на фармацията и медицината...  Wink
 

# 13
  • Мнения: 1 545
bimbaaa ,нека да не превръщаме темата за и против ваксините по принцип.това е обсъждано многократно във форума.
за фармацията е ясно,че се развива...
а трябва ли да ваксинират всички на конвейрн-без значение има ли противопоказания или не.знаеш ли колко увредени деца има точно от ваксини?деца,които до вчера са били здрави...а ако това стане с моето? или да го принеса в жертва на фармацията и медицината...  Wink
 

Далече съм от мисълта за спор относно за и против ваксинациите. Просто в последно време / 3-4-5 год/ ми се струва, че все повече зачестяват децата, които не са ваксинирани.  И някак си не искам да мосля какво би се случило, ако например отношението на ваксинирани:неваксиниране стане 1:1. Затова го написах малко по остро мнението, защото има хора, които не са се замисляли сериозно по въпроса/ не говоря за горните потребители/.
И абсолютно съм съгласна, че не всички трябва да сме под общия знаменател. Иначе казваш, родителите се замислят, ами ако моето дете стане жертва на фармацията....по същия начин може да се мисли и ако не е ваксинирано детето, ами ако се усложни, защото не е ваксинирано... темата и решението за ваксините е нож с две остриета. Факт е, че всеки си взима решение за себе си/за поколението си/.

# 14
  • Мнения: 2 082
за протокола-и двете ми деца досега имат всички задължителни имунизации.
сега наистина трябва да взема решение,за което не се чувствам достатъчно компетентна и затова събирам мнения.не че някой може категорично да ми отговори...

Общи условия

Активация на акаунт