добро начално училище в Русе

  • 6 408
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Бихте ли ми препоръчали добро училище за първокласник в Русе? Или свястна учителка,която догодина 2009 ще е на първи клас в Русе?Благодаря предварително !!

# 1
  • Мнения: 430
иван вазов

# 2
  • София
  • Мнения: 415
Иван Вазов

# 3
  • Мнения: 304
 Peaceнемското училище  Peaceневероятно е дава добър старт на децата почти всичките му випускници завършват и висше образование Peace

# 4
  • Мнения: 3
Благодаря, а някакви отзиви за "Европейските  езици" и "Любен Каравелов"?

# 5
  • Мнения: 2 897
Аз съм учила в Евопейските езици, учила съм там преди... сега съм на 22, правете си сметка преди колко време Mr. Green, до 7ми клас.
2000та се преместих в Английската гимназия и карах там от 8ми клас до завършване.
Значи спомените ми са на 8 години.
И съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО доволна.
Класните ръководителки на всички малки класове бяха ужасно мили/сладки/добри/справедливи/трудолюбиви...
Чудесно се чувствах.
Вече след 4ти клас учителите на "по-големите" също бяха на ниво (имам ярки спомени от немски, бел, история, химия, физика, руски - много взискателни учител/ки бяха).
Не съм имала оплакване никога и от никого.
Огромен + беше, че чуждият език се учи от много рано (не знам дали и сега е така).
Сградата също беше хубава - запазена, нормални стаи - нито чисто нови, нито потрошени (нямам идея дали и сега е така).
Има 2 огромни двора за игра - ама наистина ОГРОМНИ - също е плюс според мен.
Като цяло - имам много приятни спомени, както и придобити знания от там.
Надявам се нещата да стоят така и до ден днешен.
На базата на своя опит - горещо препоръчвам!
Особено горещо препоръчвам госпожа Силвия Александрова, но като се замисля, тя е чак след 5ти клас по немски - МНОГО взискателна, но това, което научих при нея го помнех години наред много ярко, то при толкова учене...
За госпожите на малките - моята вече я няма там със сигурност, госпожа Калинова - страхота беше Heart Eyes, не знам дали госпожа Дескова все още преподава - тя също беше невероятна добра!
Бих я препоръчала.
Но специално спомените ми от 1ви до 4ти клас са си от доста отдавна - и не мога да твърдя, че съм акуратна в оценката си и в момента.
Децата учещи в европейскит езици винаги са се водели, че са от "силните" в Русе, или след 7ми клас се местят в английската гимназия (като мен), или остават там, завършват и учат висше, много често в чужбина.

# 6
# 7
В кой район?
Под "добро училище" може да се разбират много неща.
- Добър учител, който да даде добра основа на детето като подготовка.
-Училище с деца от "добри, заможни"... семейства с повече възможности и самочувствие?

Какво точно търсиш?

# 8
  • Мнения: 2 897
В кой район?
Под "добро училище" може да се разбират много неща.
- Добър учител, който да даде добра основа на детето като подготовка.
-Училище с деца от "добри, заможни"... семейства с повече възможности и самочувствие?

Какво точно търсиш?

Европейските езици инкорпорира всички тези, че и още, неща Mr. Green!
Поне по моето време.

# 9

"Европейските езици инкорпорира всички тези, че и още, неща Mr. Green!
Поне по моето време."

Шъ да мъ прощаваш, ама ако едно дете е в училище, в което би се комплексирало от разлигавените деца на тоя и оня и изгуби всякакво желание да учи, по-добре е да е в по-обикновено училище и учителката да е добра.

# 10
  • Мнения: 2 897
Извинявай ами ти колко богати хора мислиш, че има в Русе - като бройка, като размер на богатството, че и с деца в малките класове точно Mr. Green?!
За 7 години в европейските езици и 5 в английската гимназия - не съм срещала повече от 3-4 "разлигавени" богати деца.
Тези които са разлигавени са такива, не от финансова презадоволеност, и ги има навсякъде.
Говорим за Русе все пак, не за Париж, Лондон или... Монако.

# 11
"Извинявай ами ти колко богати хора мислиш, че има в Русе "

 Достатъчно е 1-2 да има за да отровят всички  Mr. Green
 Нали съм учила в такова. Децата на този и онзи бяха привилигированите, останалите - дискриминирани и от съученици и от учители.

# 12
  • Мнения: 2 270
Възраждане-но само до 5 клас

# 13
  • Мнения: 123
"Иван Вазов" дава много добра начална подготовка на децата.

# 14
  • Мнения: 2 897
Не може да сравнявате Вазов и Възраждане с Европейските езици...
В годината, в която кандидатствах след 7ми клас най-високите балове бяха за Английската гимназия и децата, които бяха приети бяха от Европейските езици, Математическата, Дойче шуле и Каравелов основно.
Тези от останалите училища бяха единици.
Това все пак е до някаква степен показател.
Или поне е бил.

Общи условия

Активация на акаунт