обличането ни е един малък кошмар

  • 1 662
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
здравейте искам да ви питам дали и при вас има нещо подобно - моето бебче е на 9 мес. и от около месец обличането ни е един малък кошмар, не дава дори памперса да му сложа , постоянно се извива, блъска и се опитва да се изправя, хайде лятото досега беше по-лесно , ами сега като започнаха блузите с дълъг ръкав , или гащеризоните и якета  #Crazy , да не говорим, че след всяко къпаме го мажа с олио , а сега доста трудно успявам.

# 1
  • Мнения: 4 000
не че темата е за храненето и сигурно някой ще я поотмести, но да ти кажа, че и ние сме така - предполагам че е нормално, доскоро бяха с по едно боди, а сега - дълги ръкави, копчета....

# 2
  • Мнения: 4 335
Темата ти не е за тук WinkНо и ние сме сьс сьщия проблем от известно време.Доиде ли време за обли4ане и какьв рев настьпва.

# 3
  • Мнения: 2 131
А защо не се спестиш поне това всяка вечер да мажеш бебето с олио? То вече е голямо и, според мен, не е необходимо. Би могла само дупето да мажеш, например, с някакъв крем.
Алекс в общи линии никога не е плакал при обличането, но пък не го свърташе на едно място, и сега продължава да е така. Давам нещо супер интересно - поне памперса да сложа, телефон, дистанционно и т.н. Иначе - вече преобладаващо го обличам прав, но твоето бебе е още малко за това. Би могла обаче да пробваш с някакви забранени играчки, колкото и да не е възпитателно по принцип това.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 742
Тук важи с пълна сила правилото:БЪРЗИ,СМЕЛИ,СРЪЧНИ! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 554
и ние имахме такъв период около вашата възраст Laughing

# 6
  • Мнения: 3 306
принас това беше кратък период

# 7
  • Мнения: 805
Ох, някои майки ме учудват!
Ами здраво ти е детето, жизнено, иска да играе, да пълзи. Кое ти се струва странно?
Ако лежеше без да мърда сигурно и това щеше да те притесни! newsm78

# 8
  • Мнения: 4 555
И при нас падаше голяма борба. После започна да се кефи на обличането и сега ми помага. Сама си нахлузва блузата през главата, сама си пъха краката в крачолите. Даже обличането в момента е супер хит и само да види някъде дреха (независимо нейна или не), веднага я награбва и започва да я облича.
Обаче с памперса много трудно се справям. През поне половината от пътите се борим най-малко 15 минути и накрая започвам да викам и тя се кротва за няколко секунди. Баща и успява да я заиграе с нещо и много по-лезно сменя памперс, аз в някои моменти се предавам и я оставям гола  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 311
При нас е същото, което едва ли те успокоява. Спомените от баткото ми са, че към годинката поне памперса вече слагах по-лесно.

Ама я си представи ти, че си на 9-10 месеца, можеш да пълзиш или дори да ходиш, имаш цял един свят за разучаване и толкова много по-интересни работи за правене. Как да губиш време за някакво си обличане, като на всичкото отгоре да си гол е толкова по-хубаво.

Гледам да съм бърза с памперса, пея песнички ако се налага. Останалото се облича в седнало/изправено състояние и така.

# 10
  • Мнения: 236
Моят син също много шава докато го обличам или сменям памперса ! Намерила съм решение като му давам играчки или нешо интересно да се занимава и за малко го разсейвам , но пак действа правилото "бързи , смели , сръчни" LaughingБаща му отказва вече да го облича , защото не е обигран и е много бавен , съответно трудно успява да го пребори ! Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 620
Всички минават през този период Simple Smile
Присъединявам се към призива - бързи-сръчни-смели
и към това да спреш да мъчеш детето с олио.

# 12
  • София
  • Мнения: 928
На човечето му е кеф да е голо  Laughing Период е, който ще отмине  Peace Синът ми сега пък се кефи като почна да го навличам, защото се сеща, че ще излиза.

# 13
  • Мнения: 161
Поради същите причини започнах да му слагам памперс гащички, веднага щом стигнахме долната граница в килограмите, записани на опаковките. Не, че съм супер доволна от тях, но е по-добре отколкото без никакъв. А за дрехите - наистина голяма борба пада. Обикновено се обличаме на почивки, средно за около петнадесетина минути и то само ако позволява температурата в стаята. Когато не сме у дома бързам да го облека за възможно най-кратко време, и това го докарва до зверски рев и направо пищене. Например тази сутрин - водих го на консултация и продъни цялата поликлиника. На излизане от кабинета всички чакащи майки с бебенца ни гледаха така, сякаш сме прокажени.

# 14
  • Мнения: 112
Тук важи с пълна сила правилото:БЪРЗИ,СМЕЛИ,СРЪЧНИ! Simple Smile

и при нас е така Crazy

Общи условия

Активация на акаунт