Питанка за яслата ??

  • 849
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Моето дете не яде нищо сладко, как ще се справим с храната в яслата ??? Напоследък откакто започна топлото време за сутрешна и следобедна закуска пие само кисело мляко а нали там дават и кремчета и други сладки неща. В случаи , че не желае да ги яде ще ми разрешат ли да му нося мляко??? 
Другата ми питанка е за следобедният сън. Отново се намесва млякото той заспива само с него. По лошото в случая е че се буди на обед и заспива само с шишето. Embarassed Embarassed
Моля ви успокойте ме че ще се отучи от шишето и всичко ще е наред.  Стана малко объркано но се надявам ,че сте ме разбрали.
Предварително ви благодаря !!!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравей. Няма да ти разрешат да носиш кисело мляко, но можеш да го храниш за закуска вкъщи, преди да го заведеш. Следобед- също, ако не си изяде закуската в яслата- ще му дадеш мляко като го прибереш в 16.30 ч.Повярвай ми, че ако е гладен, ще се е нахранил там.А за спането и шишето - това е проблем. При нас не разрешават биберони и шишета, така че, ако можеш го отучи преди да тръгне. Ние със шише и мляко не сме имали проблеми, но трябваше да го откажа от бибата за 3 дни, за да започне да спи там. Добре че беше по- малък/ на 1.4 г./, та стана бързо.Ти все пак питай, защото то навсякъде е различно. Пожелавам ви успешно започване и никакво боледуване.

# 2
  • Мнения: 376
Много ти благодаря , шишето наистина може да се окаже голям проблем, защото от както се е родил 1г.7м. няма нощ или ден в които да не се е будил по време на сън. Единственния начин да заспи отново е да му дам шишето.
Като отида в края на месеца да видя дали е одобрен за яслата ще попитам, дано пък там да стане чудото. И аз искренно се надявам да не боледуваме и да ходиме с кеф , защото е много палав и общителен и не знам какво ще го правя цяла зима вкъщи.
Лек ден ти желая !!! Grinning 

# 3
  • Мнения: 113
Ние също заспивахме с шише в уста и нямахме проблем с това в яслата.Взеха ни така и известно време носих сокчета и др. неща за шишето.  От шишето ги отучиха в яслата. За всичко, което искаш си питай. Явно всяка ясла си е сама за себе си. Късмет и лесно приспособяване.

# 4
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина също заспива с шише млако или сок понякога.
Когато започвахме яслата ме питаха дали заспива с шише или биберон и след като казах, че понякога е с шише, понякога без-те казаха, значи и при нас ще стане без-така и стана. Не е имала проблеми с това.
А иначе предполагам известно време ще му дават шишето и постепенно ще го откажат от него, както е написала Mi6.
А Валентина е винаги гладна , когато я взема след обяд, а казват, че ядяла...
Кремчета и тя не яде, директно ги отказва, но ня обяд съм сигурна, че си хапва добре-по пълните гърнета вечер си личи Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 376
Много ви благодаря ,поуспокоихте ме малко от малко. Ако трябва да съм честна даже ще им бъда много благодарна ако успеят да го откажат от това шише. Не ми е нито за млякото нито за нещо друго , притеснявам се че неговият стомах не почива изобщо , да не говорич че ми омръзна да пълня шишета по сред нощ.

# 6
  • Мнения: 463
Здравей, Ева
В някои ясли дават да се носи шише, в други не. За яденето мисля, че в яслите слабо ги вълнува какво точно обича да яде детето и дали си е изяло всичко. Това, което искам да ти кажа е, че там поведението на децата е коренно различно от това в къщи. Например: Лора/2г почти/ в къщи не ляга да спи в нейното легло по никакъв повод. Като я сложа там все едно я пускам сред гущери smile3511, такъв ужас настава. Заспива докато й чета  приказки  и я местя в нейното легло като заспи дълбоко. + това заспива към 15 -15,30ч. В яслата си ляга в леглото в 13,00ч и заспива за 10 мин без протести, напълно спокойна newsm12 !!!
Разрешава да й се реши косата дори с удоволствие, което в къщи става с хиляди уговорки и милион други такива глупости.
Явно стадния принцип действа безотказно!
Очаквай, като нищо и сладко да прояде и шишето да забрави !
Пожелавам ви бърза адаптация и да е  без боледуване!

# 7
  • Мнения: 376
Искренно се надявам това което казваш да стане . Много ми е своенравен и палав милия. Така се надявам да свикне бързо и да не боледува много , че от сега ми се е свило сърцето а до септември има време все пак .
Сърдечни поздрави !!! Grinning

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 934
Ох, Ева и ние сме така.....тия шишета ме побъркват....и кара само на прясно мляко, никаква манджа не ще, виж филия, солета, бисквита, такива боклуци ги хапва. И ние от септември сме на ясла, та ще видим....

Цитат
Явно стадния принцип действа безотказно!
Действа Ив. Детето на сестра ми вкъщи отказваше да седи на гърнето и не си казваше нарочно, а в яслата нямаше подобно нещо.

# 9
  • Мнения: 376
Как ще ги отучваме от тези шишета направо незнам. Не се притеснявай няма да му стане нищо , ние също имаме периоди в които караме само на кисело мляко. Аз много се ядосвам , когато настъпян но нищо не мога да направя.
Успех ви желая и да не боледувате много. По натам ще сондираме мнения относно изследванията и дрешките които трябва да приготвим за яслата.

# 10
  • Мнения: 3 211
Габи също беше вманиячена на тема шише и биберон. В яслата не разрешават, но си заспиваше без никакъв проблем, даже била от първите, които заспиват. В къщи продължих още няколко месеца и постепенно махнах биберона, а после и шишето. И Габи се буди по няколко пъти на нощ и заспиваше с шише. Откакто го махнах се буди по-рядко

# 11
  • Мнения: 18 542
В яслата порядките са други и децата много бързо се ориентират, споки  Simple Smile
Моят син както не искаше да заспива на обяд, в яслата е пръв заспал  Grinning

# 12
  • Мнения: 376
Като ви чета се надявам , че и ние ще се разделим  така безболезненно с тези тъпи шишета. Дано му хареса в яслата и да не боледува много.
Ех  мечти, мечти..........

# 13
  • sofia
  • Мнения: 8 934
А бе явно там се уморяват повече и каталясват и заспиват.

Иначе с шишето имаме напредък (ако може така да се нарече) приехме да пием от тази биба с четирите дупки, плоската,(преди направо захвърляше шишето) а не от класическата (която кара една седмица и вече е прегризана).
Тази нощ промрънква на няколко пъти, но само веднъж пи мляко.
Май са зъбите. На нас са ни останали само най-крайните кътници да се покажат и има и пероди на затишие, но кратки.

# 14
  • Мнения: 376
Ох,  Веси и ни сме така със зъбите ,остават ни още четири. По някога нощем се буди по един път , цокне по малко мляко и заспива. От една седмица увеличи дозата което ме навежда на мисалта , че може и да тръгнат последните зъбки .
Иначе днес се обадих в яслата да видя дали ще го вземат септември та помежду другото попитах и за шишето. Отговориха ми че няма проблем, те щели да му го махнат  лека по лека. Честно казано ще съм им много благодарна , защото аз явно няма да успея.

Общи условия

Активация на акаунт