Диария и повръщане

  • 3 224
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Ох,ще ви задам един куп сигурно глупави въпроси,но тъй като бебка/1год. и 1мес./ за първи път боледува така съм изпаднала в ужас.
Та историята е следната-в понеделник вечерта започна да повръща,а от вторник повръщането спря и започно адска диария/направо по крачолите на панталоните има,през памперс,боди и ританки/.Пие един куп неща-оризова вода,вода от шипка,ентерол,смекта не може/повръща от нея/,хидрасек,давах глюкоза,лечебна хумана,вомитус хил и т.н.
Подобни заболявания колко дни протичат?
С какво сте хранили децата при такива заболявания?-Бебката ми отказва почти всичко.
Въобще приемам всякакви съвети,че нещо направо не знам...

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 473
На моя бебчо му спрях диарията с каша на Хумана специално за деца с диария. Даваш я по указанията на кутията и се оправя за ден-два. Пусни едни кръвни изследвания за всеки случай.

# 2
Извикай личната й лекарка да дойде да я прегледа, ако се наложи може да ви даде направление за микробиологично изследване на изпражнения - евентуално за някоя салмонелоза...все пак от понеделник до сега е доста време и детенцето може да се дехидратира. Давай течности на малки глътки, но често(чай от шипки от джоджен, няколко капки лимон изстискани в лъжичка)

# 3
  • София
  • Мнения: 1 735
Имаме вече консултации с двама педиатри и сега пак ще ходим.Пие много течности,но яде по няколко лъжички, а и без това е мн. слаба.

# 4
  • Мнения: 6 604
Ние изкарахме по подобен начин летния грип. Слава Богу без диария. Че то и нашата без това е много слаба. И моя съвет е да внимаваш да не се обезводни. При нас мина за 4-5 дни. Но нашето педи ни направи и две вливания ,за да избегнем обезводняване. Дано и вашето педи се навие така-на домашно му ,че иначе за вливания трябва да си в болница. Стискам палци бебка скоро да се оправи Praynig Praynig Praynig Hug

# 5
  • Мнения: 1 001
и моя син изкара този грип ,но го държа само 2 дни . той също е слабичък, но му давах само препечени филии ,обикновени бисквити ,солети ,сухари и банани(особено на гладно бананите много помагат)  но вие сте и по малки наистина лечебната хумана е много добра пробвай, плюс хидрапин и ентерол нашето доки ни каза да капна и една две капки витамин С  като бяхме на 11 месеца влизахме и в болница зареди същия грип и то само защото съм голяма паника. дано се оправи бързо малката мишка.

# 6
  • вкъщи
  • Мнения: 704
При толкова малко дете трябва да е под наблюдение в болница - много лесно може да се обезводни.За пет дена минава само трябва да се пази диета и да поема повече течности.

# 7
  • Мнения: 423
Ох и при нас е същата работа. Започна се с повръщане, ама яко повръщане ви казвам. От вчера на обяд спря да повръща, но пък започна разстройство, което е ужасно. Нашето педи ни даде направление да влезем в болница в Инфекциозна, въпреки, че смятала, че и вкъщи ще се овладеят нещата, но таткото не се съгласи, а и аз не бях особено навита  и си останахме в нас да се лекуваме. Днес вече е по-весела, заиграва се и искрено се надявам, че нещата ще се оправят по-скоро.

А моята лекарка пък ми каза, че това бил реда на тоя вирус - повръщане, диария, и след това температура!! Дано третата част я пропуснем!

# 8
  • на майната си
  • Мнения: 424
Аз бих се притеснявала от обезводняване, яденето /липсата/ за мен не е проблем. Пие ли нещо детето?
Чай от шипка и оризова вода давах на мнооого малки глътчици, но беше отдавна и беше много по-малка.
Следете я. Обезводняването е голям страх за мен.
Дано се оправи бързо детето.

# 9
  • Мнения: 1 001
schr ние влизахме в Инфекциозна когато бяхме на 11 месеца зареди същия грип.Там е такава мизерия Sick че могат да те заразят с още куп други болести направо не искам да си спомням .ако не дай  Боже се наложи да влизате в болница по добре идете в втора градска .там поне имат тоалетни и бани и е доста по чисто. Peace

# 10
  • Мнения: 18
Ние бяхме за 2 години три пъти в болница.Обезводняването при малки деца е много сериозно.При нас действат2 неща;моркови и ориз сварени и пасирани,те пречистват и лечебна хумана.

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Ох и ние го изкарахме това чудо.Внимавай много да не се обезводни детето.Както стана при нас.Малката се обезводни и веднага трябваше да постъпим в заразна болница в Пловдив.За окло 5 дена се възтанови детето.Направиха и всички необходими изследвания, проведоха и лечение и така се оправи.
Успех, дано при вас мине по леко.

# 12
  • Мнения: 1 958
да, и ние бяхме в инфекциозно отделение на възраст около година и половина... но при нас нещата се развиха светкавично-за един следобед, повърна на няколко пъти огромни количества, които никога не е изпивал  newsm78 и започна буквално да ми клюма в ръцете... направо е страшно. дано да се оправите скоро и да не стигате дотам  Peace след системите, които го оводниха /не приемаше течности без да повърне двойно повече+стомашен сок/, на втория третия ден почнаха да ни дават някаква кашичка от която веднага мина диарията /май точно лечебната на хумана/, но я правеха много рядка като боза. иначе първото изследване е за салмонелоза, за което докторите трябва да се усъмнят, когато има диария+повръщане, направете го, ако още не сте. скорошно оздравяване   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт