Niski levkociti

  • 3 562
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Pri izsledvaniata koito se praviat na 6 meseca ni kazaha,4e imame niski levkociti.Na kakvo se dalji tova i kak da gi uveli4im Sad

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Колко ниски!?
Повишеният брой левкоцити е тревожен симптом и се наблюдава, когато в организма има бактериална инфекция.
Не мога да ви кажа "заразете детето с ангина или пневмония, да вдигнете левкоцитите"!?!?
Какво точно ви каза лекарката?
Може да е казала "ниски", без да има предвид, че са под нормата?
Друг път като каже нещо такова, питайте на момента - колко ниски, какво значи това и какво да правим.
Затова са лекарите.

# 2
  • Мнения: 7
Говорихме с лекарката по телефона и още не знам подробности,само каза,че искала да повторим урината

# 3
  • Мнения: 8 242
А защо не си взимате изследванията, преди да идат при лекаря?
Като знам как ги гледат  ooooh! .. аз предпочитам лично да си видя резултата и тогава да ми го тълкуват  Crossing Arms

WBC - Левкоцити - бели кръвни клетки. Върху броя на левкоцитите играят роля възрастта, храненето, емоции, физически напрежения, показват и денонощни колебания. Физиологично броят на левкоцитите при новородени е повишен, но започва да спада към втория ден след раждането. Повишение на левкоцитите (левкоцитоза) се среща най-вече при инфекциозни процеси, гнойни процеси, токсични въздействия, левкози и други. Намаление на левкоцитите (левкопения) се наблюдава най-често при вирусни заболявания, ендокринни заболявания, йонизираща радиация, въздействия от токсични и химични вещества, медикаментозни въздействия и други.

Но наистина е важно колко е стойността.. И дали лекарката ви отчита референтните стойности за бебе.

# 4
  • Мнения: 1 089
Лекарката е права, че когато има нещо нередно в изследванията е най-добре да се повторят. Но не урината, а кръвта трябва да се повтори според мен.
Може да е грешка на лабораторията, а може и да е израз на нещо сериозно, но на твое място не бих бързала със заключенията.
Ако се потвърди резултатът, поискай да ви изпратят на консултация с хематолог и най-добре там задай въпросите си.

Общи условия

Активация на акаунт