Ниска температура при беб4е без други симтоми????

  • 750
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
От около една седмица меря темп. на бебо по - 4есто и по4ти всеки път има 37,1 до 37,4. Става въпрос за мерене в дупето и това са цифри след като съм махнала о.5. Давахме Панадол и не се влияе, кръвта му е наред , урината също. няма никакви други проблеми - ушите са ок, гърлото не е възпалено, дишането е 4исто. Малко сополи имаме сутрин... Яде, спи и гука - вси4ко си му е нормално, но темн, по4ти винаги има. Има ли идея някой каква може да е при4ината - 4етох 4е още не са си регулирали темп. и може още да е по - висо4ка, ама 4ак 37,4 ми се струва множко... Педито ни праща при нянкави педиатри в "Детско здраве" или някакво ДКЦ около военанн академия.... Някой ходил ли е там, за да ми препоръ4а при кого да запиша 4ас???
ПС И друг път като съм му я мерила , се движи все в тези стойности - дали пък не си му е нормалната температура????  4акаме да слагаме ваксина и затова искам да сме без проблеми.

# 1
  • Мнения: 372
Температурата е нормална не се безпокой!!! Ще се регулира с времето няма място за притеснение и при нас беше така.

Междудругото написала си "ниска" в заглавието на темата, а май имаш предвид висока.

# 2
  • Мнения: 1 541
Ами, за мен това е ниска ... Embarassed Вярно 4е е малко бебе , но не е 39 все пак Thinking

# 3
  • Мнения: 2 274
Прочетох постигна два пъти и нищо не разбрах....  newsm78
Да си написала "Ниска" вместо "висока"?

# 4
  • Мнения: 1 541
 newsm78 newsm78 Embarassed Rolling Eyes E , добре де, щом и ти смяташ 4е съм объркала и 4е това е висока температура - ок, заглавието няма зна4ение. Бебо има 37,1 - 37,4 всеки ден --- Трябва ли да се притеснявам или както казвате - ще се оправи с времето? newsm78

# 5
  • Мнения: 2 274
Мисля, че това е напълно нормална температура и се чудя за какво се притесняваш!

# 6
  • Мнения: 5 539
Нане,
преживяхме ги същите съмнения, когато дъщеря ми беше колкото твоя бебо. Докато навърши 6 месеца все имаше такава субфебрилна Т. Правихме изследвания, но не се откри нищо. А какво ли не ми мина през ума!
Накрая всичко се оправи от само себе си. Малко по-късно разбрах, че такава Т е абсолютно нормална за някои кърмачета. Просто още системата им за терморегулация не е усъвъшенствана и затова се получава така Grinning

# 7
  • Мнения: 5 577
Нане, няма никакво място за безпокойство тук.
Т не е нито ниска, нито висока, а нормална.
Не се шашкай толкова от сега, 4е какаво ще стане занапред.... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 46 477
И аз мисля, че е напълно нормална Т за бебе.

# 9
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Наистина обърква това "ниска", не е правилно  Naughty,
смени го с нещо като "леко повишена".
Специално влязох да видя какво е това "студено" бебе  Thinking, мислех че поддържа темп. по-ниска от нормалната, любопитно  newsm78 ...

# 10
  • Мнения: 1 250
А преди това била ли е нормална?

Сега винаги ли е такава или понякога е под 37?

Щом те пращат на консултация - иди, не губиш нищо.

# 11
  • Мнения: 1 541
благодаря на вси4ки за отговорите - ходихме в Детски консултативен център на  педиатър - центъра е за цяла България ии нашто педи ни го препоръ4а. Казаха 4е няма място за притеснение и 4е е нормално и да отложим ваксината. Само 4е той като е постоянно с такава темп. как ще ги бием тези ваксини??? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
Такава температура не е висока за толкова малко бебе.Според мен си е нормална.А за ваксините педито ви ще прецени, но щом си му е такава Т значи си е нормално за него. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт