някой има ли таралеж за домашен любимец

  • 8 616
  • 15
  •   1
Отговори
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
преди два дена открих таралеж в двора на фирмата,в която работя.донесох го в къщи и моя син пощуря от радост,защото не знам от кога ме врънка за някаква животинка.обаче аз не знам как да го отглеждам.пуснала съм го на свобода да се разхожда на едната тераса/няма опасност да падне/,в една купичка му режа круша или ябълка..................и до там.ако някой е повече запознат от мен,моля да помага!

# 1
Виж този линк:

http://www.zoomania.org/content/view/2185/125/

дано ти е от полза.Ще пишеш после как е  с таралежче в къщи Hug

# 2
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
благодаря ти,но съм го чела.аз рових доста в интернет,за да разбера подробности за храненето и точно тази статия ми беше много полезна.притеснявам се обаче,че таралежите спят зимен сън и аз трябва да му подготвя място подходящо за това.и не знам какво точно да бъде! иначе таралежите спят през деня,а нощем ходят за храна.синът ми много му се радва и само ходи да го гледа!

# 3
  • Мнения: 146
Аз имах таралежче като дете. Той беше малък и решихме да му даваме да пие мляко. Иначе ядете основно плодове и трева му оставяхме, но не си спомням дали я ядеше. През нощта спеше в един леген и хъркаше.  Grinning Много беше сладък. Извеждах го всеки ден да се поразходи навън и въпреки, че хо наблюдавах непрекъснато един ден го изгубих. Така че ако искате да му се радвате по-дълго - не го извеждайте навън  Wink

# 4
  • Мнения: 1 312
...пуснала съм го на свобода да се разхожда на едната тераса/няма опасност да падне/
А,хич Mr. Green
Я виж в Клюкарника за таралежите дето скачат от 11тия етаж Wink

# 5
# 6
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
ужас! newsm45 ще взема мерки!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 529
Ние сме имали таралежи в къщата но са ходели свободно,много са забавни. Една година имахме майка с 10 малки таралежчета. Обичат много свободата,не виждам как ще го гледате затворено... Знам ,че хващат змиии имат нужда и от месо.

# 8
  • Мнения: 1 312
Обичат мляко и котешка храна,марули и ябълки.
Това помня аз.
Имали сме няколко когато бях малка.
Писах в другата тема-танцуват на задните крачета като им се дрънка с две лъжици Crazy
Много се забавлявах с тези им клатушкания като хлапе.

# 9
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
може ли да ми дадеш линк към другата тема?  bouquet

# 10
  • Мнения: 146
Писах в другата тема-танцуват на задните крачета като им се дрънка с две лъжици Crazy
Много се забавлявах с тези им клатушкания като хлапе.

Чувала съм, че този танц всъщност изразява стрес и нещо ги е страх като се дрънкат лъжици. Може и да не е така, но ние не сме дрънкали на нашето тарльо.

# 11
  • Мнения: 1 312
може ли да ми дадеш линк към другата тема?  bouquet
По-горе съм дала Hug

# 12
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
благодаря ти,изчетох я цялата.нашият таралеж мисля ,че се чувства добре!по цял ден спи,а нощем ходи "на лов" до другия край на терасата/тя всъщност е две обединени тераси и си е доста дълга/,където му е купата с ябълките и крушите и паничката с водата.изяжда си всичко и ака навсякъде/мия я всеки ден/.не знам как да го приуча да ходи на едно място,вестници ли да му накъсам......онзи ден беше изчезнал,голямо търсене,а той влязал в шкафа на терасата в една тенджера и спи.

# 13
  • Мнения: 555
Може и да не спи зимен сън стига да е на топло, яде червеи, обича и яйчица..... Бяха ни донесли един , защото имаме голям двор, но там откъдето мислехме , че няма да може да се измъкне .... избяга един ден. Съседа го намерил и го дал на негови приятели в апартамент - цяла зима не е заспивал зимен сън, "одомашнил" се и много се привързал към стопаните си, но като им дойдели гости се явявал като пазач и ги хапел  ooooh! hahaha Joy и така го пуснали пролетта "по живо по здраво" в гората  Hug

# 14
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
да,хапят,четох го някъде,че имат много остри зъбки.абе, уж са бавни,ама много бързо се крият!това намерих:
http://www.morsko-svinche.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=898

Общи условия

Активация на акаунт