Играят ли си сами?

  • 738
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 071
Тия дни нали валя дъжд и не можахме да излезем навън та ми направи впечатление че щерката изобщо не се отделя от мен.Иа си куп играчки които изобщо не поглежда,освен ако аз не и предложа да играем на нещо.Иначе все в мен е навряна-четем книжки,играем на компютъра,пишем букви,гледаме детско,но все с мен.Дори като се къпах стоя пред вратата на банята SickНаправо ме побърка.Обяснявам й че и мама има нужда от усамотение за да прави своите си неща,но тя си знае своето.А като кърмя нямаа да ви казвам-качена е върху мен и или целува малкия или ме кара да й чета книжка или пък пак играем на нещо.А той е в някакъв "стачкуващ"период и имам нужда от спокойствие за да успея да го накърмя.
Та въпроса ми е играят ли си сами децата ви?Тя преди се заиграваше сама без проблем,но сега не знам какво й стана.Дали аз в стремежа си да не се чувства изолирана покрай бебето не се престарах и това сега не е резултата?! newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Сега се чуства малко изолирана и ревнува.Simple Smile)Май това чака и мен,макар че моята е доста по голяма.Мисля да комбинирам заниманията с двете деца,с едното по бебешки,с другото с учебни занимания:-)
Живот и здраве всеичко да е наред....Simple Smile

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
от възрастта на твоята дъщеря, та до ден днешен, моята се забавлява и играе чудесно сама  smile3540. Нямам грижи по тоз параграф  Naughty. Даже оставям брат й на нея  dancing и аз се оттеглям в покоите си   sleepuu  за час-два  Sunglasses

# 3
  • София
  • Мнения: 39 717
Моята също е на възрастта на твоята сладурана. Тя е същата. Плътно с мед, до мен. Стаята я използва само за спане. Ако случайно й кажа да си отидев стаята тя се чувства наказана. Братче ли трябва да правим? Simple Smile
Иначе като идват деца на гости ... то са игри в стаята, то е чудо. Но като е сама ... е до мама. Тя ми помагала Simple Smile

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато й пусна анимация на ТВ или компа- може да гледа с часове, даже с дни. Но да си играе сама- не и не! Но по-големият проблем ми е малката, че нея и да искам не мога да я оставя сама и за 2 мин.

# 5
  • Мнения: 5 140
Откакто живеем сами,на квартира сме,Ния започна да се заиграва сама,говори си нещо-по скоро на моменти ме имитира.Направо не мога да я позная,много ме радва така,защото мога да свърша някоя и друга работа без да ми върви по петите като сянка.Когато живеехме при свеки не я оставяха да диша,постоянно и се навираха в ръцете.Затова най добре младите отделно Grinning

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ами и моята красавица ходи като вързана за мен, сама да си играе- рядък случай, и то за не повече от 5 мин. Не знам от какво зависи, има деца самички си играят, моето - не! В тоалетната ходим двете, аз на кенефа, тя на гърнето, като опашка е. Иначе като има други деца - играе с тях и то много добре.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята от бебе кажи-речи се занимава сама. Никога не е имала нужда да бъде забавлявана или придружавана от някого. Можех да я оставя сама да си играе в стаята, а аз сядах с книга в ръка отстрани, колкото да я наблюдавам. Това беше преди да се роди брат й. Откакто са заедно (а аз се съмнявам тя дали изобщо има и най-бегъл спомен някога да е живяла без брат си) винаги играят двамата. Рядко единия е в една стая, другия в друга. Може да се занимават с различни неща, но някакси, съзнателно или не, винаги се озовават в едно помещение. Ако нещо са се случили разделени, пак нямат проблем да се занимават сами. И това е откакто са родени.

# 8
  • Мнения: 6 472
Е чак сега диването почна да ме оставя да подишам малко въздух Grinning И то само щото почна да разбира и като и обяснявам ме оставя малко да почива Grinning Добре, че като се роди беба ще ходи на училище иначе и на мен щеше да ми виси на ушите Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Моята Ния също не иска да си играе сама. Изобщо не иска да бъде сама или пък аз да правя нещо друго и да ни й обръщам внимание (книга, филм). Мисля си дали средата, в която расте има значение или пък е характер, или пък гени.
От малко бебе около нея беше пълно с деца (най- малко по 2-3) по цял ден и всичките по- големи. Сега няма деца, които да си играят с нея и съответно това трябва да са мама, тати или гледачката.
Майка ми казва, че сестра ми е била същата.
То сигурно и от трите по малко, но по важното е това дали и как ще има отражение по нататък в социалното й поведение? Дали трябва да се предприеме нещо по въпроса? Какво? newsm78

# 10
  • Мнения: 844
Дали трябва да се предприеме нещо по въпроса? Какво? newsm78
Ако си нямате братче или сестриче, действайте!
Иви, твоята госпожица не ходи ли на градина или градината е в отпуск. Аз моята я пускам там и нямам грижи, вечер смо като я прибера ходим за час-два пред блока на люлките и после ме оставя на мира. Играе си в стаята, пресъздава моменти от ДГ, мисля, че просто има огромна нужда да е сред деца. Мога да ти препоръчам да ходите повечко на разходки и да се поуморява, та да спи на обед и ти и бебето да си отдъхнете поне за малко от присъствие. Wink

# 11
  • Мнения: 3 211
Има дни, в които много си играе сама, а в други дни е залепена за мен.
Но пък то и нямаме много време в къщи. Ясла, вечеря, в леглото и така всеки ден. Събота и неделя ходим по градинки, морската или на плаж.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
През почивните дни и моята е "залепнала" за мен, но през седмицата в повечето случаи се заиграва . Причината според мен е, че цял ден е била с деца и има нужда от "осамотение". Когато е болна и не ходи на градина обаче, почти не си играе сама.
Зависи и от възрастните - при свекър ми и свекърва ми никога не се е заиграла, но те пък се чувстват "задължени" да и обръщат непрекъснато внимание, тъй като я виждат 1 - 2 път през седмицата. Вечер с мъжът ми често сме много уморени - тя иска да си играем, но като получи твърд отказ, макар и с голямо нежелание се примирява.
Преди няколко дни ми дожаля за нея, кагато ми каза да и родя братче или сестриче, за да не е все сама... Явно това със заиграването е основно проблем на единствените деца.

# 13
  • Мнения: 75
Не  Twisted Evil! Ако не си играя с нея почва едно дърпане, влачене по краката ми и "мамо-о-о"! Е, от съвсем скоро вече имам привилегията да ходя до тоалетна сама и съм и много благодарна! Надявам се че всичко е период и той скоро ще мине.

# 14
  • Мнения: 1 071
Уф,и аз си мисля че се дължи на това че доскоро беше едно дете Embarassed
Ами тя доскоро беше на градина,но сега трябваше да я местя в друга,а понеже след месец иполовина ще ходим при таткото в друг град и там тя вече ще е на градина ,реших да й спестя два пъти преместването.Въпросът е да устискаме до септември.  bouquet
Предполагам и че й липсват децата от градината,тя много обичаше да ходи.Иначе всеки ден сме на разходка,но аз кърмя и не разполагам с много време като изляза ,а и за да играе тя трябва да спрем на площадката ,а бебо веднага се буди и почва да реве. SickСледобед от 6 до 9 е навън с баба си и едно съседско дете,ама явно това й е малко и хич не се уморява.

Общи условия

Активация на акаунт