за рахита

  • 1 520
  • 19
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Питах и в друга тема, но реших да си пусна отделна все пак  Blush
Бебчо е на 4 месеца и на консултацията на 21.08 педи каза, че има рахит. Главичката му се изпотява много дори и сега. На 4 капки Вигантол сме и Са, но си се изпотява. Дали е рано още за подобрение или да се притеснявам за проблем с приемането или изобщо с обмяната на веществата  newsm78?
Дано просто да е рано  Praynig!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 46 477
Не увеличавай дозата, без доказана диагноза - има опасност от предозиране.
Рахитът днес се среща изключително рядко.
Педиатрите казват на всяко второ бебе - начална форма на рахит, увеличавайте капките, защо - никой не може да отговори.
Ако лекар наистина има съмнение за рахит, ще ви изпрати незабавно на кръвни изследвания и снимка на китката. Само с така се установява болестта, всички останали симптоми - потене, оплешивяване, въртене на главата и т.н. сами по себе си нищо не значат и се срещат при всички бебета.

Ca - без изследвания също е много опасно ...

Намери си свестен лекар, колкото може по-бързо, за да си спокойна!

# 2
  • София
  • Мнения: 5 744
Абсолютно съм съгласна с Никол  Peace При сина ми имаше същите подозрения, защото му беше по-меко черепчето  Rolling Eyes Правиха му изследвания на калций, фосфор и алкална фосфатаза, снимката я пропуснахме. Освен това д-рът ни каза, че по-високите дози Вигантол допринасят за допълнително омекотяване на костите.  Rolling Eyes Не се притеснявай, ако симптом е само потенето.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 784
На апетита също е възможно да повлияят, както и на емоционалното състояние на детето, ако се предозират капките. Доста мами са се оплаквали от това. Следвай съвета на Никол.

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Освен потенето бебчо е и доста нервен  Sad. Педи  реши, че е рахит след опипване на главичката. Като не ни праща на изследвания аз мога ли сама да си ги назнача  newsm78? Той е роден на 18.05 и от както е станал на 14 дена до вчера не беше пропускал и ден да не е на разходка и на слънце. Беше ми странно като ми каза, че има рахит  Thinking! Уж я водят доста добър педиатър, та и вярвам, ама сега ме замислихте  newsm78!

# 5
  • Мнения: 4 784
Може точно от капките да е нервен.
Настоявай пред нея да му назначи изследвания.

# 6
  • Мнения: 1 763
И на моето дете му откриха рахит на 4 месеца също с опипване на главата. Не бях много съгласна да го бодат, затова го водих при двама лекари да го преглеждат. Нямаше признаци на рахит чак, когато стана на 7 месеца.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Съгласна съм напълно с Никол.Потърси и друго мнение на специалист!

# 8
  • Мнения: 257
На малкият ми син главата се потеше много особено при хранене когато сучеше и на мен ми казаха същото но в последствие се оказа че няма рахит Не увеличавали капките без лекарска препоръка Според мен е по добре да потърсиш второ мнение ако се наложи и трето но не се притесняваи излишно още е рано за притеснения

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с друг лекар Peace

# 10
  • Мнения: 9 973
заведи бебето при още един лекар

# 11
  • Мнения: 14 483
напълно съм съгласна с Никол. newsm10


На апетита също е възможно да повлияят, както и на емоционалното състояние на детето, ако се предозират капките. Доста мами са се оплаквали от това. Следвай съвета на Никол.

предозирането не само, че може да повлияе апетита, ами самото приемане на високи дози вигантол води до рахит

# 12
  • Sf
  • Мнения: 978
Никол е права - рахитът се среща много рядко в наши дни.

Предозирането на вит. Д води до проблеми с бъбреците и чупливи кости, защото измества калция от тях. От рахит се разболяват основно недохранени и неизвеждани навън деца.

Има статистика, че в САЩ годишно се регистрират едва 5-6 случая на рахит, а нашите доктори лепват тази диагноза на всяко второ дете.

Изисквай изследвания!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 751
Четох тук във форума,че при наднормените бебета има опасност да развият рахит.Вие как сте с килограмите?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Нашият частен педиатър пък ни каза, че няма предозиране на Вигантола или Деавита, освен ако не му дадеш цялото шишенце. Според мен потърси друго мнение, ако трябва и трето. Не се доверявай само на един. Ние за това си имаме и частен педиатър, ей така за по-сигурно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт