Помощ! Миризливки!!!

  • 47 078
  • 100
  •   1
Отговори
  • В събота
  • Мнения: 201
Давайте идеи как да се спасяваме от тях. Всяка есен ни връхлитат, направо сме в бедствено положение. Подозирам, че е заради липите пред блока. А сега и с бебето... направо не ми се мисли какво може да стане, нали всичко иска да докопа и да пъхне в устата Shocked

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма спасение, освен плътно затворени мрежи. Другата седмица го дават да се затопля времето и тогава ще е ад. Аз имам нещо като фобия и откачам при вида на подобни гадинки. Гадното при тези е, че не смея да ги убия, че много смърдят.
Някой дали е пробвал тези антикомарни устройства за прогонване да действат и на миризливките?

# 2
  • Мнения: 194
 Close Close Close и са едни зелени тази година... Sick Sick Sick

# 3
  • Мнения: 4 585
Липите едва ли имат нещо общо, при нас обичат слънчогледовите ниви.
Жътвата на слънчогледа ги вдига. Тиквичке, преместете се на по-високите етажи,
обикновено миризливките и жетварките атакуват 1, 2 и 3-ти етаж.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на петия етаж ни стигат. А свекърва ми е на 11-ти и там съм виждала. Така че височината не е проблем. Спасението е рязко застудяване, но това се отлага поне със седмица.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 647
оооо, това с етажите е пълна илюзия - чудесно се справят и с десетия  ooooh! Сложете си мрежа някаква, иначе няма спасение  Close

# 6
  • В събота
  • Мнения: 201
Имаме устройство на Райд - Ден и нощ, не ги спира. На третия етаж сме, няма как да се "издигнем". В интерес на истината в предишния апартамент на седмия етаж нямаше гадове.
Явно ще трябва да барикадирам вратите на терасите и да почна да простирам прането вътре. Гррррр  Sick #Cussing out #2gunfire

# 7
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Това за прането е напълно вярно. Кацат по прострените дрехи и после като ги прибирам влизат с тях. Ужасни са, ние имаме плафон и те влизат вътре и умират там- налага се всяка седмица да го откачаме и да изхвъряме мъртви гадини.

# 8
  • Мнения: 236
Това за прането е напълно вярно. Кацат по прострените дрехи и после като ги прибирам влизат с тях. Ужасни са, ние имаме плафон и те влизат вътре и умират там- налага се всяка седмица да го откачаме и да изхвъряме мъртви гадини.

и при нас така...на 6 етаж сме ..по прането са и после влизат ..аз все изтърсвам ама гадинките пак се промъкват...и после цоп в плафоните  Thinking

# 9
  • Мнения: 25 447
Спасението е рязко застудяване, но това се отлага поне със седмица.

За жалост, не помага. Заравят се в пръстта на саксиите или кой ги знае къде се мушат и изпадат в нещо като летаргия. Щом се позатопли, пак плъпват. Редовно ми се крият така из цветята и цяла зима току някоя се събуди и литне да ми къса нервите.  Close

# 10
  • Мнения: 2 731
Явно тази година е на миризливките Wink.И при нас има доста .Вътре влиза някоя с прането но я хващам и край

# 11
  • Мнения: 606
При нас се въдят по брезите в двора. Милиони са.

# 12
  • Мнения: 3 216
За сьжаление това с етажите не помага-ние сме на 7-я и има. Аз изпитвам бясна фобия точно от миризливки. И понеже много ме е страх е абсурд да хваня някоя и да я изхвьрля. За това сьм се научила да ги дьрпам с прахосмукачката Embarassed или ги убивам. Хич не ми пука колко мирише,нали е мьртва и не лети. От както си сменихме дограмата драстично намаляха. Случвало ми се е да не влизам в банята с часове само защото вьтре има гад. Докато не дойде някой да я махне не влизам. Close

# 13
  • Мнения: 4 585

Аз с прахосмукачката събирам всякаква гад. Само махам накрайника, да стане като тръба. Оси, паяци, паяжини, жетварки, нощни пеперуди, комари. Тя вътре има една гумена клапа, която не им позволява да излязат обратно през тръбата. На крилатите е по ефективно да ги засмукваш откъм главата. В момента, в който решат да литнат, крилата им се обръщат наобратно и влитат в прахосмукачката.

# 14
  • Мнения: 4 651
И при нас е така. Внасям ги постоянно с дрехите. Пролетта имаше много, лятото изчезнаха. Последните седмици изхвърлих една две, но няма толкова много. Няма дървета под терасата. Сигурно долитат от някъде и както е казала Как'Сийка изпадат в летаргия в пръстта или се люпят там, защото често откривам и кацнали в цветята.

Аз съм милозлива и ги хващам и изхвърлям през терасата   Laughing

Не се тревожи толкова, до сега не съм чувала за дете изяло миризливка Simple Smile. Не може човек да се изолира от природата. Повече ще навреди на детето ти да напръскаш къщата с препарати, отколкото да изяде буболечка Wink.

Общи условия

Активация на акаунт