Резултат от цветна снимка

  • 756
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
Здравейте момичета,
 Бях задала въпроса си в тема на друго момиче, но получих само един отговор, който не ме успокои достатъчно! Затова си позволявам да пусна нова тема!
И така към въпроса:
На 17.09.2008 г. ми правиха цветна снимка. Разчитането е следното: "Контрасната материя постъпва свободно и контрастира хомогенно маточната кухина, като я представя с правилна форма, с резки и гладки очертания, със съхранен капацитет. Двустранно маточните тръби са с нормален ход, със съхранена проходимост,  с наличие на сакциформено разширение в ляво. През двете маточни тръби КМ се излива безпрепятствено в свободната коремна кухина, оформяйки свободно разливащи се депа."
Притеснява ме какво е това "сакциформено разширение в ляво". Има ли проблем според вас?
Аз съм с операция от миома, заради която бе засегната и кухината на матката. До колкото разбирам там няма проблем.
А иначе като попитах какво е това разширение - един от лекарите ми отговори, че вероятно не е проблем и се е получило заради това, че бързо са ми вкарвали контраста. И после тръбата може да се свие.
Но аз се притеснявам, понеже опитваме за бебе. И не мога да разбера тази лява тръба проблем ли е или не. Означава ли това, че задържа течност, хидросалпингс ли е?
Благодаря предварително за вашите отговори!
Все още да му се не види не мога да се зарадвам, че тръбите ми са проходими.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 885
През двете маточни тръби КМ се излива безпрепятствено в свободната коремна кухина, оформяйки свободно разливащи се депа."
Ами според мен това значи точно, че тръбите ти са проходими. А за въпросното изречение не мога нищо да кажа.

# 2
  • Мнения: 975
И аз мисля че всичко е наред,проходими са ти тръбите.А другото би трябвало да го обсъдиш с лекаря си.Успех.

# 3
  • Мнения: 1 247
И аз мисля че всичко е наред,проходими са ти тръбите.А другото би трябвало да го обсъдиш с лекаря си.Успех.
Peace

# 4
  • Мнения: 556
Благодаря ви момичета!
Ще взема най-накрая да се успокоя! Да можеше някой и мозъка да ми продуха, нямаше да е никак зле!
Наистина много благодаря!
Много е важно човек да може да получи подкрепа и повече информация, която не знае!

Общи условия

Активация на акаунт